Telewizja Polsat świętuje 30 lat!

Faworyci Carycy przynieśli fortunę! Polsat pod okiem Niny Ternetiew wylansował plejadę gwiazd

2022-12-07 7:07

Telewizja Polsat, która od kilku lat prężnie rozwija się pod czujnym okiem Niny Terentiew (76 l.), to istna kopalnia gwiazd. Wśród tych wylansowanych przez stację najbardziej błyszczą Krzysztof Ibisz (57 l.), Katarzyna Dowbor (63 l.), Andrzej Grabowski (70 l.) czy Paulina Sykut-Jeżyna (41 l.). Te gwiazdy przynoszą oczywiście Polsatowi krocie.

Od 30 lat – czyli 5 grudnia 1992 r. – Polsat dostarcza widzom nie mało rozrywki. Oprócz całego segmentu poważnych produkcji informacyjno-publicystycznych mamy też seriale, teleturnieje, programy pełne talentów oraz wielkie koncerty i widowiska. Ostatnie 15 lat to czas złotych rządów Niny Terentiew. Dyrektor programowa nie bez powodu nazywana jest Carycą. To ona rozdaje karty, wielokrotnie stawiając na sprawdzone formaty i osobowości.

Jednym z jej faworytów od lat jest Krzysztof Ibisz. Prezenter brawurowo prowadził takie formaty jak „Bar”, „Życiowa szansa”, „Jak oni śpiewają”, „Awantura o kasę”, a ostatnio w duecie z Pauliną Sykut-Jeżyną doskonale sprawdzają się jako konferansjerska para w „Dancing with the stars. Taniec z gwiazdami”. Ten duet poprowadził razem także mnóstwo festiwali.

Wielką sławę i pieniądze Andrzejowi Grabowskiemu przyniosła rola Ferdynanda Kiepskiego w „Świecie według Kiepskich”. Ten serial na antenie stacji gościł aż przez 23 lata. Na koniec pan Andrzej zasiadł również w jury „Tańca z gwiazdami”.

Do ulubienic Terentiew należy także Katarzyna Dowbor, która poprzez program „Nasz nowy dom” na przestrzeni ostatnich dziewięciu lat odmieniła życie niejednej polskiej rodziny. Trudno nie wspomnieć o tym, że z każdym sezonem, a było ich aż 24, przynosiła stacji ponad 35 mln zł z reklam podczas sezonu. „Taniec z gwiazdami” generuje ponad 60 mln zł, natomiast „Twoja twarz brzmi znajomo” to profity powyżej 26 mln zł.

Jak widać Caryca miała nosa do nazwisk.

Paulina Sykut-Jeżyna o pracy i rodzinie. Czy będzie odradzać córce show-biznes?
Sonda
Czy gwiazda Polsatu podjęła dobrą decyzję odchodząc ze stacji?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany