Kto znalazł miłość?

Finał "Rolnik szuka żony 9". Michał i Ada zaręczyli się! Manowska ogłosiła historyczną wiadomość [ZAPIS RELACJI]

2022-11-27 22:47

Finał 9. sezonu "Rolnik szuka żony" już za nami! Widzowie w końcu poznali odpowiedź na pytanie, kto znalazł miłość w programie, a kto zakończył swoją telewizyjną przygodę jako singiel. Marta Manowska (38 l.) ogłosiła historyczną wiadomość związaną z show, a najmłodszy z rolników, Michał, zdradził że w jego życiu zaszły wielkie zmiany!

Finał "Rolnik szuka żony" 9. Co się wydarzyło w 12. odcinku?

W finałowym odcinku 9. sezonu "Rolnik szuka żony" widzowie dowiedzieli się, jak potoczyły się losu uczestników programu po około dwóch miesiącach bez kamer. Fani już od tygodni snują domysły na temat tego, kto znalazł miłość, a kto zakończył swoją rolnikową przygodę jako singiel.

Tomasz K.

Na początku programu Tomek K. spotkał się ze swoimi kandydatkami. Chłopak odbył chłodną rozmowę z Zuzią, która początkowo była jego faworytką. Dziewczyna tłumaczyła swoje zachowanie tym, że nie potrafiła się otworzyć. Tomek pożegnał się z nią chłodno, a następnie opowiedział o relacji z Kasią, która wyszła z inicjatywą odnowienia kontaktu. Wkrótce para stwierdziła, że chcą być razem!

Tomasz R.

Później przyszła pora na Tomasza R. Mężczyzna potwierdził, że są z Justyną w związku i planują spędzie świąt Bożego Narodzenia razem. Myślą również o zaręczynach, a nawet wspólnym zamieszkaniu! Tomek odbył też rozmowę z Klaudią, która rozpłakała się ze wzruszenia, gdy opowiadała o swojej nowo narodzonej córeczce.

Mateusz

Na Mateusza czekała konfrontacja z Zuzią, Martyną oraz Karoliną. Chłopak powiedział, że dostał screeny wiadomości od anonimowego informatora, na których Zuzia i Karolina wymieniały ze sobą wiadomości na jego temat. Miały uderzać nie tylko w niego samego, ale również jego gospodarstwo i rodziców. Zuzia szła jednak w zaparte, że nie było żadnego obgadywania. Rozmowa nie przebiegła w miłej atmosferze... Na koniec Mateusz wyznał, że nadal spotyka się z Agnieszką, czyli czwartą kandydatką, która odwiedziła go po wyjeździe dziewczyn.

Klaudia

Następnie przyszła pora na Klaudię. Dziewczyna odbyła rozmowę z Konradem, który cały czas rywalizował z jej faworytem, Valentynem. Poruszyli m.in. kwestię różnicy wieku, która - zdaniem Konrada - przeważyła i to przez nią został odrzucony. Klaudia potwierdziła, że ona i Valentyn są w związku. Jak wyznała, finałem będzie dla niej moment, w którym staną na ślubnym kobiercu!

Michał

Na koniec został Michał, czyli najmłodszy z rolników. Chłopak wyznał, że nie tylko wspaniale układa mu się z Adą, ale także... są już po zaręczynach! Chłopak klęknął przed nią na dzień przed nagraniami finału. Para mieszka już ze sobą i są ogromnie szczęśliwi. Gratulacje!

Na koniec Marta Manowska ogłosiła, że to pierwszy w historii programu sezon, który zakończył się aż czterema związkami!

Zobacz, co jeszcze działo się w 12. odcinku najnowszego sezonu "Rolnika"!

Relacja z "Rolnik szuka żony 9", odcinek 12

21:00

Jesteście ciekawi, co wydarzy się w finałowym, 12. odcinku 9. sezonu "Rolnik szuka żony"? Zobaczcie zwiastun!

22:01

Zaczynamy!

22:03

Rolnicy jak co roku spotykają się w Kazimierzu Dolnym na finał.

22:05

Manowska zapytała, co się zmieniło u bohaterów "Rolnik szuka 9." po programie. Klaudia odpowiedziała, że otworzyła się emocjonalnie. Michał nauczył się otwartego rozmawiania, co dało mu spokój. Jest spełniony, niczego więcej nie potrzebuje. O swoich uczuciach nauczył się również mówić Tomasz R. Mateusz ma wiele przemyśleń po programie. Musi zmienić priorytety. Tomasz K. zyskał odwagę i uważa, że będzie miał takie życie, jakie chciał mieć.

22:07

Uczestnicy "Rolnik szuka żony 9" oraz Manowska obiecali Mateuszowi, że zawsze może liczyć na ich wsparcie.

22:09

Tomek K. czuje się dobrze przed spotkaniem z dziewczynami. Wie jednak, że czeka go trudna rozmowa z Zuzią.

- Nie jestem winna. Mam czyste sumienie, czystą kartę - powiedziała Zuzia przed kamerą.

- Ja jestem trochę zestresowana, boję się tej konfrontacji - powiedziała Kasia.

Dziewczyny zgodnie przyznały, że nie żałują uczestnictwa w programie.

22:10

Tomek K. pożegnał się z Martyną. Oboje cieszą się, że wszystko przebiegło bezkonfliktowo.

22:15

Zuzia przyznała, że gdy Tomek żegnał się z Kasią, było jej przykro. Przyjęła jednak jego decyzję. Tomek przyznał, że zaryzykował związkiem z Kasią i był to jego błąd. Chłopak pożegnał się z Kasią, a Zuzia została z Tomkiem i Manowską.

- Było w porządku, do momentu, w którym trwał program, ale jednak oczy się otwierają. W pewnym momencie ma się cały obraz - powiedział młody rolnik. Na ekranie pojawił się fragment, w którym siostra Zuzi wyznała Tomkowi, że dziewczyna chętnie imprezuje. Tomka uderzyło, że dziewczyna ukryła przed nim ten fakt ze swojego życia.

- Nie byłam sobą w programie. Byłam wyciszona, wycofana, co Tomek zauważył. Nie jestem osobą, która od razu pokazuje swoje uczucia. Słowa moich przyjaciół wpłynęły na to wszystko. Nie mamy obecnie żadnych spięć z siostrą, to był żart.

Tomek dodał, że nie tylko siostra, ale również znajomi Zuzi wyśmiewali się z obrazu dziewczyny, który ona sama wykreowała.

- Ja mówię "Zuzia jest taka i taka", a oni śmieją mi się w twarz - wspomniał Tomek.

Zuzia tego zupełnie nie rozumiała jego reakcji, dla niej to były "tylko" żarty.

- W pewnym momencie moje uczucia się zatrzymały, bo chciałam zobaczyć, czy to jest na pewno to - powiedziała dziewczyna. Tomek wyznał, że również czuł, że Zuzi nie zależało.

- Żałuję tego, że nie pokazywałam tych swoich uczuć. Nie chciałam kolejnej sytuacji, że zaangażuję się w jakąś relację, a ona się skończy. To dla mnie zamknięty rozdział, nie chcę już tego rozpamiętywać. Nie mam ci za złe, Tomku, po prostu się nie dogadaliśmy.

22:16

Zuzia nie wie o Kasi. Chłopak zaprosił ukochaną do pokoju i objął. Zuzia przyjęła to z kamiennym wyrazem twarzy.

- Zabolało mnie to trochę, ja tak szybko swoich uczuć nie zmieniam, ale każdy ma własne sumienie i żyje własnym życiem - powiedziała.

22:18

Kasia wyznała, że ona i Tomek wyznali sobie już miłość! Zakochani cały czas trzymali się za ręce. Tomek wyznał, że jeszcze długo będzie dziękował Kasi, że postanowiła do niego zadzwonić. Gdyby nie to, być może nie skończyliby jako para.

22:19

- Droga nie była łatwa, ale bardzo się cieszę, że się udało - powiedział Tomek.

- To jest to, czego szukałam. To jest miłość - powiedziała Kasia.

22:24

Pora na Tomasza R.! Kasia nie wytrzymała i wyszła. Nie mogła powstrzymać łez... Po chwili jednak wróciła.

- Staram się być silna - powiedziała.

Klaudia wyznała, że Justyna była faworytką Tomka od pierwszego dnia. Dziewczyna cieszy się, że tak wyszło, bo ma córeczkę, która jest dla niej najważniejsza. Nie kryła łez, gdy mówiła o maleństwie. Podkreśliła, że nie przyszła do programu, żeby "szukać tatusia". W pewnym momencie stwierdziła, że Tomek jest dla niej jak kolega i nawet, gdyby ją wybrał, ich relacja by nie przetrwała.

22:26

Justyna popłakała się ze wzruszenia. Kobieta nie była pewna, czy uczucia mężczyzny są prawdziwe. Na szczęście były najprawdziwsze!

- Najważniejsze jest to, co jest między nami - powiedziała przed kamerą.

Para spędzi razem święta Bożego Narodzenia. Planują również omówić wspólne zamieszkanie. Tomek zaczął myśleć nawet o zaręczynach!

22:27

Pora na Klaudię! Kamil wyznał, że faworyt Klaudii, czyli Valentyn, był wybrany od pierwszej randki... Podkreślił jednak, że nie ma do niej żalu.

22:31

W pokoju zostali Valentyn i Konrad, którzy rywalizowali o uczucia Klaudii.

- Od samego początku nie dawało mi spokoju, że te cztery lata różnicy wieku mogły przeważyć w wyborze Klaudii - powiedział Konrad. Klaudia odbiła piłeczkę i zarzuciła chłopakowi, że on też bał się tego, że jest starsza.

Chłopak wyznał, że po udziale w "Rolniku" zaczęło do niego pisać wiele dziewczyn! Nie jest jednak w związku.

22:34

- Najbardziej obawiałem się odległości. Nie jest to łatwe. Widzimy się co weekend lub co drugi weekend. Bardzo za sobą tęsknimy - powiedział Valentyn - Pomysł jest taki, że się przeprowadzam.

Valentyn wyznał, że powiedział już Klaudii: "kocham cię"!

- Śmieję się, że ten finał będzie u mnie na ślubnym kobiercu - powiedziała dziewczyna.

22:37

Pora na Mateusza. Chłopak wyznał, że zabolało go, że Zuzia i Karolina pisały między sobą i negatywnie go oceniały. Wrócił temat tajemniczych screenów, które wysłał mu anonimowy informator.

- Jak dla mnie to jest coś wymyślonego. Pierwszy był zarzut, że ja je wysłałam, później, że jakaś inna uczestniczka, teraz znowu słyszę, że nie wiadomo kto... Jak ja mam się czuć z tym, że zarzucono mi coś, czego nie zrobiłam?! - zaatakowała Mateusza Zuzia.

Zuzia przyznała, że pisała z Karoliną o Mateuszu. Wyznała, że były to koleżeńskie wiadomości i nikogo w nich nie obrażały.

- Przede wszystkim, że tak powiem, obgadywanie mnie, mojego gospodarstwa i rodziców nie było na miejscu. Ja o sobie krytykę zniosę, ale nie o moich rodzicach - powiedział Mateusz ostro.

- Ja nie wiem, skąd wziąłeś jakieś obgadywanie! - powiedziała Zuzia.

- Dostałem [screeny - przyp. red.]. W każdym razie, to było nie na miejscu - powtórzył Mateusz.

- Ale nie było żadnego obgadywania! - nie wytrzymała Zuzia.

Dziewczyna idzie w zaparte, że nie było żadnego obgadywania. Mateusz uciął temat.

22:41

- Gdybym wiedział, co jest dla nich niekomfortowe to bym to zmienił - powiedział Mateusz Manowskiej. Chłopak dodał, że nadal spotyka się z Agnieszką.

- Trzeba otworzyć nowy rozdział i iść przed siebie - podsumował.

22:45

Pora na Michała. Sylwia ma trochę żalu, że nie mogli się bardziej poznać. Chłopak wyznał, że Marta była wyborem jego rozumu, bo wiedział, że odnajdzie się w gospodarstwie. Wybrał jednak sercem i postawił na Adę! Dziewczyna wprowadziła się do Michała.

- Ona akceptuje mnie takiego, jakim jestem - powiedział.

- Kocham go i szaleję za nim - dodała Ada - Zaakceptowałam jego wady i jestem pewna, że to odpowiedni człowiek.

22:48

Ada rozpłakała się, oglądając urywki z romantycznych momentów między nią, a Michałem.

- Przyjechaliśmy do Kazimierza na finał, a ja sobie w głowie zaplanowałem, że będziemy tu siedzieć, jako narzeczeni - powiedział chłopak.

Para zaręczyła się dzień wcześniej!

22:49

Manowska ogłosiła, że po raz pierwszy w historii "Rolnik szuka żony" program kończy się z czterema parami! To oczywiście Ada i Michał, Tomasz R. i Justyna, Tomek K. i Kasia oraz Klaudia i Valentyn.

22:51

To już koniec. Dziękujemy, że byliście z nami!

Zobaczcie naszą galerię z finału 9. edycji "Rolnik szuka żony"!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają