Tomasz Stockinger oddał samotną matkę do domu opieki

i

Autor: AKPA/Piętka Mieszko Tomasz Stockinger oddał samotną matkę do domu opieki

Nie miał się kto nią zaopiekować

Tomasz Stockinger oddał samotną matkę do domu opieki. Szokujące szczegóły

2022-12-05 10:49

Tomasz Stockinger (67 l.) umieścił mamę, Barbarę Barską (95 l.), w domu opieki. Decyzję tę podjął wraz z siostrą, Katarzyną, w 2015 roku. Gdy pani Barbara zwichnęła nogę, nie miał się kto nią zaopiekować. "Zadzwoniłem do syna i sobie poradziliśmy" - tłumaczył "Faktowi" Tomasz Stockinger.

Tomasz Stockinger i jego siostra, Katarzyna, w 2015 roku wspólnie podjęli decyzję o umieszczeniu mamy, Barbary Barskiej, która niegdyś zrezygnowała ze świetnie zapowiadającej się kariery wokalnej, by poświęcić się rodzinie, w domu opieki. Samotną kobietą nie miał się kto zająć, ta zaś miała coraz poważniejsze problemy zdrowotne. 

Kim jest Barbara Barska? Zrezygnowała z kariery, by poświęcić się rodzinie

Barbara Barska zachwycała na scenie - najpierw była ona częścią zespołu Siostry Triola, a następnie próbowała swoich sił jako solowa wokalistka. Słuchacze pokochali jej piosenki, a największym hitem stał się utwór "Ty jesteś moją miłością". Ostatecznie jednak zrezygnowała z kariery i w pełni oddała się rodzinie. 

Barbara Barska przez wiele lat związana była z Andrzejem Stockingerem. Para doczekała się dwójki dzieci. W 1955 roku na świat przyszedł Tomasz Stockinger, a sześć lat później - jego młodsza siostra, Katarzyna. 

W 1993 roku Barbarę Barską spotkała prawdziwa tragedia - 13 sierpnia zmarł jej ukochany mąż, aktor Andrzej Stockinger. Po jego śmierci przez wiele lat mieszkała sama - aż do 2015 roku, gdy trafiła do domu opieki.

Tomasz Stockinger oddał mamę do domu opieki

Tomasz Stockinger i jego siostra podjęli decyzję o umieszczeniu mamy w specjalistycznym ośrodku po tym, jak Barbara Barska zwichnęła nogę. Wokalistka podupadła na zdrowiu, miała problem z wykonywaniem podstawowych czynności. Stockinger tłumaczył "Faktowi", że ta decyzja była najlepszą, jaką mógł podjąć.

To było najlepsze rozwiązanie dla mamy po wielu latach samotnego życia - opowiadał tabloidowi. - Mama mieszkała sama na drugim piętrze. Kiedyś zwichnęła nogę, ja byłem na występach w Polsce, a siostra za granicą. I co robić? Wtedy zadzwoniłem do syna i sobie poradziliśmy, ale takie sytuacje są trudne.

Tomasz Stockinger w rozmowie z "Faktem" deklarował, że jego mama ma specjalistyczną opiekę lekarską oraz pomoc w wykonywaniu podstawowych czynności, takich jak pranie czy gotowanie. Obecnie pani Barbara Barska ma już 95 lat, a Tomasz Stockinger, jego syn i wnuki starają się odwiedzać ją w prywatnym domu opieki, gdy tylko mają taką możliwość. Na początku grudnia rodzina wybrała się z wizytą do wokalistki, a Robert Stockinger opisał na Instagramie, jak się czuje jego babcia.

"Babcia Basia dalej jest w dobrej formie ♥️♥️♥️Wciąż pamięta i śpiewa utwory ze swojej kariery wokalnej, gdy była Barbarą Barską. Jest też na bieżąco, czyta gazety (bez okularów) i śledzi mundial, a najbardziej podoba jej się C. Ronaldo 😀 Niedawno Babcia gościła nawet reportera, pasjonatę dawnych piosenek i udzieliła mu wywiadu. Fiu fiu 🎤 200 lat Babcia Basia! Nieeeech żyje naaaam! 🎉🎉🎉" - napisał syn Tomasza Stockingera.

Zobaczcie w naszej galerii zdjęcia Barbary Barskiej z rodziną:

Sonda
Czy seniorzy w Polsce mają odpowiednią opiekę?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają