Milionerzy: ALE POMYŁKA! Marzył się milion, a wyszedł z zerem. Sprawdź, czy odpowiesz na to pytanie za 500 zł

2021-05-13 20:40
Milionerzy TVN, Hubert Urbański
Autor: X-NEWS "Milionerzy" TVN, Hubert Urbański

W teleturnieju "Milionerzy" można wygrać okrągły milion - trzeba tylko znać poprawne odpowiedzi na dwanaście pytań z różnych dziedzin. Uczestnicy mają do dyspozycji trzy koła ratunkowe, ale to od nich zależy, czy daną pomoc mądrze wykorzystają. Na antenie stacji TVN emitowane są najlepsze odcinki minionych sezonów "Milionerów". Wybraliśmy jedno z najciekawszych pytań. Sprawdź, czy znasz odpowiedź. Do których owadów nawiązuje określenie wielopiętrowego bloku mieszkalnego?

"Milionerzy" nie znikają z anteny! Przerwa wakacyjna upłynie fanom pod znakiem powtórek z minionych sezonów teleturnieju. We wczorajszym odcinku padło pytanie o nietypowy wiersz. Dotyczył kokainy! Sprawdź, czy znasz ten utwór Gałczyńskiego. Jakie pytanie pojawiło się w dzisiejszym odcinku? Niestety, ta rozgrywka nie potrwała długo! Uczestnik szybko pożegnał się z szansą na milion.

Do których owadów nawiązuje określenie wielopiętrowego bloku mieszkalnego?

A. do komarów

B. do pszczół

C. do prusaków

D. do mrówek

Tak brzmiało pytanie za 500 zł! Uczestnik obrał dziwny tok rozumowania i postawił na odpowiedź C. Skojarzył to z obecnością prusaków w blokach. Niestety, odpowiedź nie była poprawna! Prawidłowy wariant to D - chodziło o określenie "mrówkowiec"! Uczestnik opuścił studio z okrągłym zerem.

SPRAWDŹ TO: Milionerzy: Co to spleen? Odpowiedź na pytanie o fragment piosenki kultowego Maanamu nie taka oczywista

Milionerzy - zasady

Zasady programu są proste. Na drodze do miliona stoi 12 pytań, z czego za pytaniem drugim i siódmym kryje się kwota gwarantowana (1000 zł i 40 000 zł). Pytania dotyczą wiedzy z różnorodnej tematyki - od polityki do rozrywki. Uczestnik ma 4 warianty odpowiedzi. Prawidłowa jest tylko jedna. W razie trudności, zawodnik może skorzystać z trzech kół ratunkowych. Są nimi: "pytanie do przyjaciela", "pół na pół" i "pytanie do publiczności".

Zobacz więcej pytań z "Milionerów"

Skradziony Bentley Joanny Liszowskiej odnaleziony w częściach na Wilanowie w Warszawie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE