Wakacyjna Trasa Dwójki w Elblągu. Koncert piosenki wojskowej państw NATO

i

Autor: AKPA Wakacyjna Trasa Dwójki w Elblągu. Koncert piosenki wojskowej państw NATO

NIEZAPOMNIANY WIECZÓR

Co to był za koncert! Artyści rozgrzali elbląską publiczność. Jacek Kurski pęka z dumy

W Elblągu odbył się poruszający Koncert Piosenki Wojskowej Państw NATO. - Takie koncerty to istota misji Telewizji Polskiej - tłumaczy w rozmowie z nami prezes TVP Jacek Kurski. W tym samym czasie w Wilnie odbył się również wyjątkowy koncert nawiązujący do 200. rocznicy wydania "Ballad i romansów" Adama Mickiewicza.

Podczas koncertu w Elblągu zaprezentowali się znakomici artyści, którzy wykonali nie tylko tradycyjne żołnierskie piosenki tj. “Rozkwitały pąki białych róż”, czy “Serce w plecaku”, ale i znane zagraniczne przeboje.

NIŻEJ GALERIA ZDJĘĆ Z KONCERTU W ELBLĄGU. 

Koncert uświetniła obecność znanych osobistości. Na scenie pojawił się wicepremier i szef MON Mariusz Błaszczak (53 l.), który zachęcał zebranych do wstąpienia do wojska. Na wydarzeniu nie zabrakło również prezesa TVP Jacka Kurskiego i jego żony Joanny.

- Wojsko Polskie to jedna z najdzielniejszych armii na świecie. Dla niego, w dniu jego święta, śpiewały gwiazdy na koncercie TVP. Razem z moim mężem widziałam to z bliska, a z nami 2,5 mln widzów - zaznacza Joanna Kurska.

Joanna Kurska pojawiła się w zaskakującej stylizacji - do butów w stylu militarnym założyła krótkie spodenki, marynarkę i wojskowy t-shirt.

ZOBACZ TAKŻE: Jacek Kurski zabrał żonę na mecz. " Prawdziwy kibic nie zapomina o swojej drużynie"

- Takie koncerty to istota misji Telewizji Polskiej, a słowa piosenki Jana Pietrzaka - “Żeby Polska była Polską” - nabrały tego dnia szczególnego znaczenia - dodaje z kolei Jacek Kurski.

Wilno wyśpiewało Mickiewicza. Litewską scenę rozgrzały “Ballady i romanse”

Wyjątkowy koncert odbył się także w Wilnie. Widowisko nawiązywało do 200. rocznicy wydania słynnych “Ballad i romansów” Adama Mickiewicza. Na scenie pojawiła się Marta Zalewska, która wykonała muzyczne adaptacje utworów polskiego wieszcza narodowego oraz artyści z Litwy, Ukrainy i Białorusi.

- "Ballady i romanse" dziś znowu łączą kulturowo Polaków, Litwinów, Białorusinów i Ukraińców. One wyrosły na pograniczu i teraz, w swoje urodziny, powróciły do Wilna - powiedział nam członek zarządu TVP Mateusz Matyszkowicz.

NIŻEJ GALERIA ZDJĘĆ Z KONCERTU W WILNIE.

ZOBACZ TAKŻE: Matka Jacka Kurskiego była sanitariuszką w Powstaniu Warszawskim. Miała wtedy tylko 15 lat

Sonda
Koncerty w telewizji czy na żywo?
Jacek Kurski z córką. Prezes TVP tak się bawi w domu