Były szef szpitala w Omsku, gdzie leczony był Nawalny, zaginął na polowaniu

2021-05-09 17:22 -ag
Nawalny traci czucie w rękach
Autor: AP Nawalny traci czucie w rękach

Aleksandr Murachowski, były szef szpitala w Omsku na Syberii, dokąd w sierpniu 2020 roku trafił opozycjonista Aleksiej Nawalny, zaginął bez wieści podczas polowania - podał w niedzielę niezależny portal Meduza, powołując się na media regionalne. Według przekazywanych przez nie informacji, Aleksandr Murachowski wyjechał 7 maja po południu z bazy myśliwskiej do lasu na quadzie i od tej pory nie wrócił. Znajomi lekarza poszukiwali go w lesie przez dobę, po czym 8 maja zgłosili służbom jego zaginięcie. Nie brakuje domniemań, że nie jest to przypadkowe zdarzenie.

Co spotkało Aleksandra Murachowskiego, były szef szpitala w Omsku na Syberii, dokąd w sierpniu 2020 roku trafił opozycjonista Aleksiej Nawalny? Portal SuperOmsk informuje, że quad, którym poruszał się Murachowski został odnaleziony w bagnistej okolicy. Niestety, nie było tam śladu po kierowcy. Natomiast policja obwodu omskiego podała w oficjalnym komunikacie o zaginięciu mężczyzny. Z komunikatu wynika, że w poszukiwaniach uczestniczą mieszkańcy, policja i funkcjonariusze gwardii narodowej (Rosgwardii). Akcję utrudnia bagnisty i trudno dostępny teren. Murachowski od grudnia 2020 roku był szefem resortu zdrowia we władzach obwodu omskiego. Awans otrzymał kilka miesięcy po hospitalizacji Nawalnego latem 2020 roku w szpitalu w Omsku, gdzie Murachowski był ordynatorem. Według Radia Swoboda to właśnie Murachowski jako lekarz naczelny przez dwie doby nie zezwalał na transport Nawalnego na leczenie do Niemiec, czego domagała się rodzina opozycjonisty. W Berlinie lekarze stwierdzili, że opozycjonista został otruty zakazanym bojowym środkiem chemicznym. Jednak personel szpitala w Omsku nie potwierdził tych informacji.

ZOBACZ: Tragedia w Alpach. Dwie lawiny zeszły jednego dnia

POLECANE: Kuzyn Elżbiety II sprzedaje kontakty z Putinem?

Jarosław Kret przewiduje pogodny tydzień w Radiu SuperNova
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze