Tragedia w Alpach. Dwie lawiny zeszły jednego dnia! Są ofiary śmiertelne. Koszmarne liczby

Tragedia we francucskich Alpach. Nie żyje siedem osób
Autor: pixabay.com Tragedia we francucskich Alpach. Nie żyje siedem osób

Tragedia we francuskich Alpach. W sobotę 8 maja w departamencie Sabaudii zeszły dwie lawiny. Niestety, w wyniku jednego i drugiego zdarzenia śmierć poniosło ogółem aż siedem osób. To nie pierwsze ofiary zejścia lawiny w tym sezonie. Ogółem w Alpach z tego powodu zginęło już 35 osób. To jeden z najtragiczniejszych sezonów w ostatnich latach. Władze Francji ostrzegają przed wychodzeniem w góry ze względu na duże zagrożenie.

Alpy. Siedem ofiar śmiertelnych po zejściu dwóch lawin

Tragedia we francuskich Alpach. Nie żyje siedem osób, które zginęły w wyniku zejścia dwóch lawin. Pierwsza z nich zeszła 8 maja (sobota) około południa i uderzyła w dwie grupy liczące łącznie pięciu turystów w okolicach miejscowości Valloire u podnóża góry Col du Galibier. W tym przypadku zginęły cztery osoby. Kolejna lawina pojawiła się w około godz. 14 w pobliżu liczącego 3779 m szczytu Mont Pourri, 150 km na północny wschód od miejsca pierwszej tego dnia katastrofy. Niestety, zginęły trzy osoby. Łącznie w wyniku zejścia lawin we francuskich Alpach zginęło siedem osób.

Czytaj również: Zielona Góra: Katastrofa na lotnisku! Samolot runął na ziemię i doszczętnie spłonął! Nie żyje pilot

Co było powodem zejścia obu lawin? Władze francuskie od dawna ostrzegają o zagrożeniu, które jest spowodowane obfitymi opadami śniegu w ostatnich dniach i niskimi temperaturami. - Pokrywa śnieżna jest więc niestabilna, a lawina może zejść samoistnie lub po przejściu po śniegu turysty lub narciarza - ostrzega miejscowa prefektura. Sezon 2020-2021 jest wyjątkowo tragiczny, bowiem od jego początku zginęło już 35 osób. W poprzednich liczba ofiar wynosiła odpowiednio 12 i 13.Po sobotnich lawinach władze określiły prawdopodobieństwo zejścia kolejnych jako "szczególnie wysokie" i zaapelowały o powstrzymanie się od wychodzenia w góry.

Czytaj również: Chińska rakieta już spadła na Ziemię! Wiemy gdzie. Czy są zniszczenia?

Groby licealistów, których zabiła lawina i tragiczna śmierć TOPR-owców. Niezapomniani
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze