Lekarze przeszczepili mu serce świni! "‌Wielki przełom w medycynie"

2022-01-11 8:50
Lekarze wszczepili mu serce świni! ‌Wielki przełom w medycynie
Autor: AP Lekarze wszczepili mu serce świni! "‌Wielki przełom w medycynie"

To wielka chwila dla ludzkości! Amerykańskim chirurgom udało się dokonać pierwszego udanego przeszczepu serca zwierzęcego u człowieka. Pacjentem jest David Bennett (57 l.). Mężczyzna jest przytomny i oddycha samodzielnie. Operację wykonali lekarze z Centrum Medycznego Uniwersytetu w Maryland. Jeśli organ świni nie zostanie odrzucony, otworzy to drogę do ratowania życia ogromnej liczbie pacjentów oczekujących na nowe serce.

"To wielki przełom w chirurgii” – mówi dr Bartley Griffith, lekarz, który wraz ze swoim zespołem dokonał tego historycznego przeszczepu. Amerykańskim chirurgom z Centrum Medycznego Uniwersytetu w Maryland udało się wszczepić człowiekowi serce genetycznie zmodyfikowanej świni, a organ nie został natychmiast odrzucony. Genetyczna modyfikacja była konieczna, by organizm zwierzęcia nie wytwarzał cukru, ponieważ to uniemożliwiało przyjęcie przeszczepu. Pacjent to David Bennett (57 l.). Mężczyzna jest przytomny i oddycha samodzielnie, ale nadal jest podłączony do płuco-serca. Lekarze mają jednak nadzieję, że niebawem 57-latka będzie można odłączyć od wszelkie aparatury medycznej. Na operację zdecydowano się, ponieważ u ciężko chorego na serce Bennetta nie była możliwa zwyczajna transplantacja.

NIE PRZEGAP: Rosja wyłączy wszystkim INTERNET?! Szef brytyjskich sił zbrojnych ostrzega

NIE PRZEGAP: Przewodniczący Parlamentu Europejskiego NIE ŻYJE! Taka może być przyczyna śmierci

Galeria powyżej: Zobacz, jak lekarze wszczepili Benett'owi serce świni

Przedstawiono pacjentowi eksperymentalną metodę leczenia, a on wyraził zgodę na wszczepienie sobie serca świni, ponieważ była to już ostatnia deska ratunku. Fakt, iż organ genetycznie zmodyfikowanej świni nie został natychmiast odrzucony, daje nadzieję ogromnej liczbie pacjentów, którzy oczekują na nowe serce. Obecnie w samych tylko Stanach Zjednoczonych na transplantację czeka ponad 100 tysięcy osób. Wielu takich oczekujących nie dożywa operacji, ponieważ ogromnym problemem jest niedobór organów do przeszczepów.

NIE PRZEGAP: Gwiazdor "Pełnej chaty" NIE ŻYJE! Tajemnicza śmierć Boba Sageta

NIE PRZEGAP: Groźne wirusy uciekły z laboratorium w Kazachstanie?! Jest komentarz władz

Sonda
Czy miałeś kiedyś poważną operację?

Quiz. Tajemniczy świat kosmosu. Większość pada na szóstym pytaniu!

Pytanie 1 z 10
Którą planetą w kolejności od Słońca jest Mars?
Udany przeszczep serca we Wrocławskim szpitalu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE