Uratowali ŻYRAFY przed potopem! Współczesna Arka Noego w Afryce

2020-12-10 16:30

Niezwykła akcja ratunkowa w Afryce! Ludzie skonstruowali specjalne wielkie tratwy, by ewakuować żyrafy zagrożone utopieniem po tym, jak woda zaczęła przybierać. Wyspa Longicharo jest zagrożona zatopieniem. Trwa wyścig z czasem, zostało jeszcze sześć żyraf, jedna jest już bezpieczna.

To prawdziwa współczesna Arka Noego! Mieszkańcy Kenii wybudowali wielką tratwę ze stali, drewnianych słupów, pustych beczek i kawałków materiału, by ocalić kilka żyraf przed utonięciem. Było to konieczne, bo woda w jeziorze Baringo zaczęła się podnosić, a zwierzęta zamieszkują położoną na tym akwenie wyspę Longicharo. Wyspa była wcześniej półwyspem, teraz jednak woda odcięła ją od stałego lądu.

Dwie żyrafy udało się już bezpiecznie przetransportować na stały ląd. Musiały przepłynąć kilka kilometrów na tratwie i szczęśliwie wszystko się udało. Na zagrożonej zatonięciem wyspie zostało jeszcze sześć żyraf. Trwa walka z czasem, a ewakuacja zwierząt może potrwać do stycznia.

Fundacja AVI ratuje dzikie zwierzęta
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE