Poszukiwania i kupno kampera? Jesień to najlepszy czas by rozejrzeć się za domem na kołach

2020-09-11 15:09 Maciej Lubczyński

Sezon na kampery trwa od maja do października? Nic bardziej mylnego. Jesień to czas, gdy branża caravaningowa działa na pełnych obrotach i jeśli chodzi Ci po głowie dom na kołach, właśnie zaczyna się czas, w którym warto podjąć decyzję.

Czy ten rok był przełomowy dla rynku caravaningowego? To okaże się już niebawem. Pewne jest jednak to, że rekordowa liczba wczasowiczów wybrała w tym roku kampery i przyczepy kempingowe. Zainteresowanie taką formą spędzania wakacji jest oczywiście skutkiem epidemii, a że przyszłość nadal nie jest pewna, firmom zajmującym się produkcją kamperów nie pozostało nic innego, jak kuć żelazo póki gorące.

Sprawdź: TEST WIDEO, OPINIA - Kamper Volkswagen Grand California 600 jest zaplanowany lepiej, niż Twój dom

Jeśli wydaje Wam się, że sezon kamperowy trwa od maja do października, a potem na kilka miesięcy gasi się światło i idzie do domu, to jesteście w błędzie. To właśnie jesienią biznes kręci się jak szalony, a firmy produkujące zabudowy pędzą z jednych targów na drugie. Dla klientów jest to z kolei czas decyzji. Na poszukiwania i kupno kampera czas jest właśnie teraz - jesienią.

Produkcja kampera to nawet kilka miesięcy

Ma na to wpływ wiele kwestii, z cyklem produkcyjnym włącznie. Zrealizowanie zamówień trwa przecież dobre kilka miesięcy, a tak się składa, że większość kamperów ma w sobie coś z Rolls-Royce'a, a konkretnie - możliwość personalizacji. Jasne, możemy wejść do komisu albo na plac i zabrać kampera "ze stocku". Szanse na dobrą cenę i pojazd skrojony pod nasze wymagania są jednak niewielkie. A przecież wybór kampera to trochę jak wybór własnego lokum. Domy na kołach dla coraz większej liczby klientów stają się wakacyjnym mieszkaniem, a nawet biurem. Praca zdalna? Można to robić z dowolnego miejsca na ziemi. Lepiej wybrać mądrze i nie żałować. Mnogość rodzajów konstrukcji, marek i producentów sprawia, że tak naprawdę główne ograniczenie to nasz budżet.

Jesień to również czas, gdy wystawcy i klienci spotykają się na targach caravaningowych. Tego typu wydarzenia to okazja, by poznać nowe konstrukcje uznanych firm, zarezerwować swój pojazd lub porozmawiać z bardziej doświadczonymi o caravaningu. Odpowiedź na wiele pytań i możliwość sprawdzenia pojazdów kempingowych na żywo będziecie mieli np. w październiku na targach caravaningowych Camper & Caravan Show. Odbędą się one w podwarszawskim Nadarzynie, w dniach 23-25 października 2020. Z czym to się je? Czy w kamperze będzie mi zimno? Co muszę wiedzieć przed pierwszą wyprawą? Wszystkiego dowiecie się na targach, od bardziej doświadczonych zapaleńców, chociaż jako pierwszy krok polecamy również naszą serię poradników, które dobrze wyjaśniają niejedno zagadnienie związane z podróżowaniem i mieszkaniem w kamperze. Poniżej znajdziecie linki do tekstów.

Przeczytaj serię kamperowych PORAD:

Zobacz TEST WIDEO Kampera Volkswagen Grand California 600:

Najnowsze