Co robić z dzieckiem na wakacjach, kiedy pada? [POMYSŁY, WAKACJE 2020]

2020-06-24 13:31 EIB

Wakacje za pasem. Wielu rodziców zdecydowało się, ze względu na pandemię koronawirusa, na zostawienie dzieci na czas wakacji 2020 w domu. Jakie rozrywki i zajęcia zapewnić dzieciom w czasie wakacji 2020 spędzanych w domu? Przedstawiamy idealne pomysły na zabawy i zajęcia, które spodobają się dzieciom i rodzicom.

Wakacje 2020 będą zupełnie inne niż te, które znamy. Bardzo wielu rodziców zdecydowało się zostawić dzieci przedszkolne i żłobkowe w domach. Ich decyzja spowodowana jest obawą przed zakażeniem koronawirusem. Z tego powodu także rezygnują z wyjazdu na wakacje 2020. Co robić z dziećmi w domu, gdy pada deszcz i nie można wyjść na spacer i bawić się na dworze? Mamy dla was dziesięć propozycji tego, co robić z dzieckiem na wakacjach, kiedy pada.

Spis treści

  1. 1. Kolorowanie
  2. 2. Gry planszowe
  3. 3. Pieczenie ciastek, ciasteczek
  4. 4. Obrazy z mąki
  5. 5. Zabawy klockami
  6. 6. Książki
  7. 7. Bitwa na poduszki
  8. 8. Namiot z koca
  9. 9. Talent show
  10. 10. Kalambury

1. Kolorowanie

Czy jest dziecko, które nie lubi zabawy kredkami? Chyba nie! Usiądźcie i wspólnie namalujcie wszystko to, co sprawia wam przyjemność. Lody, karuzela, plaża. A może góry? Wycieczka rowerowa? Kiedy pada deszcz, nie ma szans na takie przyjemności. Ale zawsze można je namalować!

2. Gry planszowe

Gry planszowe są dobre na każdą pogodę! Wakacje 2020 w deszczowe dni nie mogą upłynąć bez gry w planszówki. To świetna propozycja nawet dla maluchów, bo na rynku gier planszowych można znaleźć takie, które dostarczą kilkulatkom emocji, rozrywkę i zabawę. To też świetny sposób na rodzinne spędzanie czasu.

3. Pieczenie ciastek, ciasteczek

Nic tak nie zajmuje dzieci, jak zabawy w kuchni. A już zabawa z rodzicami przy wspólnym pieczeniu zapadnie maluchom w pamięci na lata. Deszczowy dzień wakacji można spędzić na zdobieniu ciastek, które wcześniej samemu się upiekło.

ZOBACZ: Termin wakacji 2020. Kiedy są wakacje? Kiedy się zaczynają i kończą? [DATY]

4. Obrazy z mąki

Co robić w wakacje 2020 kiedy pada? Nie można iść do piaskownicy, a to jedna z ulubionych form spędzania czasu przez dzieci. Dajmy im możliwość zabawy w podobny sposób rozsypując na blat czy stół mąkę. Niech dziecko tworzy z niej obrazy. To dobra zabawa dla maluchów i starszaków.

5. Zabawy klockami

Klocki? Zawsze! Chyba każde dziecko uwielbia tworzyć budowle z klocków. Lubią to mali i duzi. Dlatego zachęcamy do spędzania wakacji 2020 w deszczowe dni na budowaniu z klocków.

6. Książki

Wakacje 2020 spędzane w domu, w czasie gdy pada deszcz to może wydawać się dzieciom koszmarne. Zabierzcie dzieci do świata baśni! Wspólne czytanie książek zbliża, a do tego bardzo dobrze wpływa na rozwój dzieci. Wszystkie książki w domu są już przeczytane? Koniecznie dowiedźcie bibliotekę dla dzieci. Samodzielne wybieranie książek sprawi, że dziecko jeszcze chętniej będzie słuchało historii zapisanych w książce.

7. Bitwa na poduszki

Dzieci roznosi energia? Pozwól się im wyszaleć Przygotujcie pokój tak, by nikomu nie stała się krzywda, w razie upadku i... Do bitwy na poduszki!

8. Namiot z koca

Pamiętacie czasy, kiedy najwięcej czasu w wakacje w czasie deszczu spędzaliśmy w namiotów zrobionych z koca? Koniecznie pokażcie swoim dzieciom, jak można zmienić swój pokój w pole biwakowe!

9. Talent show

Pokażcie co potraficie! przygotujcie stroje, choreografię, podkłady muzyczne i... do dzieła! Stwórzcie rodzinny talent show! Możecie tańczyć, śpiewać, zrobić pokazy pantomimy. Wybór należy do was!

10. Kalambury

Kto z was odgadnie pokazane hasło? Kto pierwszy będzie wiedział o co chodzi na obrazku? Rodzinne kalambury ti świetny pomysł na wakacje 2020, kiedy pada deszcz.

ZOBACZ: UWAŻAJ! Egzotyczne kleszcze atakują! Mogą być w podbydgoskich lasach!

Wakacje 2020:

Alarm przeciwpowodziowy w Wąchocku

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.