Co trzeba umieć na egzamin ósmoklasisty 2022 z angielskiego

2022-01-19 6:00
egzamin ósmoklasisty 2022
Autor: pixabay.com/zdjęcie poglądowe egzamin ósmoklasisty 2022. Co trzeba umieć na angielski?

Egzamin ósmoklasisty 2022, język angielski. Co trzeba umieć na egzamin z angielskiego? Egzaminacyjny maraton rusza już niedługo, a tysiące młodych osób zachodzi w głowę, jak się do niego przygotować. W tym artykule podpowiadamy, co musicie wiedzieć z języka angielskiego, żeby zdać egzamin bez większych problemów. Egzamin ósmoklasisty 2022 z języka angielskiego już 26 maja 2022 roku.

Egzamin ósmoklasisty 2022: język angielski. Co trzeba umieć?

Egzamin ósmoklasisty 2022 odbędzie się w dniach 24-26 maja. Do napisania będą trzy przedmioty: język polski, matematyka i język nowożytny. Zdecydowana większość uczniów na egzaminie ósmoklasisty 2022 z obcego języka nowożytnego wybiera język angielski. Co będzie na egzaminie ósmoklasisty z angielskiego 26 maja 2022? Jak się do niego przygotować? Podpowiadamy.

Na początku przypomnijmy, że ze względu na pandemię COVID-19, tegoroczny egzamin ósmoklasisty ma być... nieco prostszy. Niezmiennie, jak w poprzednich latach, najwyżej oceniane jest ostatnie zadanie - wypowiedź pisemna. To pierwsza wskazówka. Jeśli w pytaniach zamkniętych powinie się noga, punkty można odzyskać w tym zadaniu. Obszerne wytłumaczenie tego zagadnienia znajdziesz TUTAJ. W prosty sposób tłumaczymy, jak poprawnie pisać e-maila, zaproszenie, czy wpis na blogu.

Polecamy: Egzamin ósmoklasisty 2022: Język angielski. Musisz to umieć!

Na egzaminie ósmoklasisty z angielskiego można spodziewać się tzw. "pewniaków". Wiedza na 100 proc. będzie sprawdzana w poniższych kategoriach:

  • słuchanie - uczeń musi udzielić odpowiedzi na pytania oparte o dwa krótkie nagrania odtwarzane dwa razy,
  • czytanie ze zrozumieniem,
  • znajomość gramatyki i słownictwa,
  • wypowiedź pisemna - od 50 do 120 wyrazów.

Do wszystkich tych kategorii warto powtórzyć: parafrazowanie zdań, czasowniki modalne i nieregularne, liczebniki główne i porządkowe, czasy i tryby czasowników, przedimki, czy stopniowanie. Żeby dobrze przygotować się na egzamin z angielskiego zawsze warto powtórzyć egzaminy z poprzednich lat. Znajdziesz je w galerii poniżej.

Egzamin ósmoklasisty 2022: Wszystko, co musisz wiedzieć

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE