Koronawirus w Małopolsce. Szokujące dane z sanepidu, czegoś takiego jeszcze nie było

2020-05-11 18:21 AC
Szpital Uniwersytecki w Krakowie
Autor: materiały prasowe

W poniedziałek, 11 maja w godzinach popołudniowych Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem oraz nowych zgonach z powodu COVID-19. Na liście nie brakuje województwa małopolskiego, ale w regionie przybywa dużo więcej ozdrowieńców niż zakażonych koronawirusem.

W poniedziałek, 11 maja w Małopolsce potwierdzono łącznie 26 nowych zakażeń koronawirusem - to mieszkańcy Krakowa (6 osób), powiatu myślenickiego (7 osób), powiatu limanowskiego (3 osoby), proszowickiego (2 osoby), suskiego (2 osoby) i nowosądeckiego (1 osoba), wielickiego (1 osoba), oświęcimskiego (1 osoba) i tarnowskiego (1 osoba).

Dwie osoby z tej grupy są hospitalizowane, a pozostali przebywają w domowej izolacji. Od początku epidemii, w Małopolsce potwierdzono zakażenie koronawirusem u 1071 osób.

Koronawirus: Fala ozdrowieńców. Epidemia przygasa?

Wojewoda małopolski przekazał budujące i dające nadzieję wiadomości otrzymane z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krakowie. Tylko minionej doby w Małopolsce wyzdrowiały 32 osoby - to 15 kobiet i 17 mężczyzn, w wieku od 6 do 74 lat, którzy w większości przebywali w izolacji domowej.

Ozdrowieńcy pochodzą z Krakowa (1 osoba), Nowego Sącza (1 osoba) oraz powiatów: brzeskiego (8 osób), bocheńskiego (7 osób), oświęcimskiego (4 osoby), suskiego (2 osoby), myślenickiego (2 osoby), wielickiego (2 osoby), krakowskiego (2 osoby), chrzanowskiego (1 osoba), nowosądeckiego (1 osoba) i wadowickiego (1 osoba).

To oznacza, że łącznie z COVID-19 wyzdrowiały już 442 osoby, zmarło 35, a aktualnie choruje niemal 600 pacjentów.

Koronawirus w Małopolsce. Najnowsze informacje:

Super Raport 11 V (goście: Arłukowicz, Migalski)

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj