Koronawirus w Polsce

i

Autor: EAST NEWS Koronawirus w Polsce

Koronawirus w Małopolsce. Zdiagnozowano cztery nowy przypadki. Wiemy, kim są chorzy

2020-03-22 18:44

W niedzielę kilka minut przed godziną 18 Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 64 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w całej Polsce. Cztery przypadki dotyczą chorych z województwa małopolskiego. Łączna liczba zarażonych przekroczyła tym samym 600 i w szybkim tempie zbliża się do tysiąca.

- Mamy 64 nowe przypadki zakażenia #koronawirus, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 20 osób z woj. mazowieckiego, 15 osób z woj. łódzkiego, 10 osób z woj. dolnośląskiego, 6 osób z woj. wielkopolskiego, 5 osób z woj.śląskiego, 4 osób z woj. małopolskiego, 2 osób z woj. lubuskiego oraz po 1 osobie z woj. lubelskiego i warmińsko-mazurskiego - poinformowało na Twitterze chwilę przed godziną 18 Ministerstwo Zdrowia.

Kim są nowi zarażeni z województwa małopolskiego?

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych czterech osób: młodej kobiety z powiatu nowosądeckiego (będzie przebywać w izolacji domowej), mężczyzny w sile wieku również z powiatu nowosądeckiego (będzie przebywać w izolacji domowej), mężczyzny w sile wieku z powiatu nowotarskiego (przebywa w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie) i mężczyzny z sile wieku z powiatu dąbrowskiego (będzie przebywać w izolacji domowej). Ich stan jest dobry - poinformowało nas biuro prasowe Wojewody Małopolskiego. 

Aktualnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 24 osób.

Koronawirus w Krakowie. Czytaj najnowsze informacje:

Posłuchaj, jak przebiega zakażenie koronawirusem. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami
Walka z koronawirusem. Służby postawione w stan najwyższej gotowości [KRONIKA KRYMINALNA]
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE