Kraków: Pasażerowie pojadą komunikacją miejską zupełnie za darmo

2020-09-22 7:33 AC
Kraków: Pasażerowie pojadą komunikacją miejską zupełnie za darmo
Autor: Amadeusz Calik

Jak co roku, 22 września można bezpłatnie podróżować liniami dziennymi i nocnymi Komunikacji Miejskiej w Krakowie. Z okazji Europejskiego Dnia bez Samochodu zostały wyłączone kasowniki w autobusach i tramwajach - poinformował magistrat.

Kraków po raz 21. bierze udział w Europejskim Tygodniu Zrównoważonego Transportu i 18. raz w Europejskim Dniu bez Samochodu. Kampania trwa od 16 do 22 września każdego roku i ma na celu promowanie zrównoważonego transportu w miastach i gminach oraz zmianę zachowań mieszkańców. Tegoroczne hasło to "Zeroemisyjna mobilność dla każdego".

W ramach ETZT inspektorzy MPK wraz z policjantami sprawdzają, czy pasażerowie komunikacji miejskiej noszą maseczki.

Jak zaznacza krakowski magistrat, głównym celem kampanii jest promocja zrównoważonego transportu oraz zwiększenie świadomości społeczeństwa w zakresie ograniczenia korzystania z samochodów na rzecz przyjaznych dla środowiska form transportu. Kampania ma na celu promowanie ekologicznych form mobilności, takich jak środki transportu zbiorowego, rower, ruch pieszy oraz transport multimodalny, czyli łączenie różnych gałęzi transportu.

Zrównoważony transport oznacza przede wszystkim poprawę jakości powietrza w miastach, ograniczenie hałasu, a także zwiększenie atrakcyjności przestrzeni publicznej. Stanowi szansę na poprawę jakości życia mieszkańców.

Park Jerzmanowskich w Krakowie po remoncie

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.