Patriotyczna ławka przed CSK

i

Autor: PW

Gdzie stanie słynna instalacja?

Patriotyczna ławka powstanie też w Krakowie. Jest termin, ale lokalizacja to tajemnica

2022-10-05 15:02

Kraków będzie miał swoją patriotyczną ławkę. Wzbudzająca liczne kontrowersje instalacja zostanie ustawiona na zlecenie Banku Gospodarstwa Krajowego do końca listopada, jednak jej dokładna lokalizacja na razie pozostaje tajemnicą. Z informacji portalu lovekrakow.pl wynika, że patriotyczna ławka nie stanie na placu Wielkiej Armii Napoleona.

Patriotyczna ławka powstanie w Krakowie. BGK nie zdradza lokalizacji

Patriotyczna ławka "w kształcie Polski" stanie również w Krakowie. Za realizację tego przedsięwzięcia odpowiada Bank Gospodarstwa Krajowego, który zaplanował ustawienie ławek w każdym z 16 województwŁączny koszt projektu ma wynieść 1,6 mln złotych, czyli po 100 tysięcy za każdą z patriotycznych ławek. Jak ustalił portal lovekrakow.pl, wszystkie instalacje mają zostać ustawione do końca listopada, niemniej krakowska lokalizacja ławki wciąż pozostaje nieznana. Rzeczniczka prasowa BGK wykluczyła jedynie, by instalacja miała być ustawiona na placu Wielkiej Armii Napoleona. O patriotycznych ławkach zrobiło się głośno, gdy regulamin korzystania z tych instalacji zacytował lider PO Donald Tusk. Dużym echem odbił się również przypadek ławki ustawionej w Poznaniu, która została zniszczona przez... deszcz. Niekiedy do dewastacji obiektu przyczyniają się sami mieszkańcy. Przykładowo w Toruniu, ławka była wykorzystywana jako miejsce spotkań przy alkoholu.

Co o patriotycznych ławkach sądzą Polacy?

Według badania Ogólnopolskiego Panelu Badawczego Ariadna instalacje nie spotkały się z ciepłym przyjęciem Polaków. Większość respondentów oceniła ławki zdecydowanie negatywnieAż 90 proc. badanych wyraziło opinię, że koszt ustawienia ławek jest zbyt wysoki.

Sonda
Czy patriotyczna ławka jest potrzebna w Krakowie?
Pierwszy taki zabieg w Małopolsce: w krakowskim Szpitalu im. Ludwika Rydygiera wszczepili implanty ślimakowe

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki