Jedna maseczka ochronna w mniej niż minutę!

i

Autor: Magdalena Bazan Jedna maseczka ochronna w mniej niż minutę!

JEDNA maseczka ochronna w mniej, niż MINUTĘ! Tak opolanki walczą z koronawirusem!

2020-03-18 10:28

Opolskie krawcowe szyją maseczki ochronne dla służby zdrowia. Dostały już wzór i wymiary, a zrobienie jednej sztuki zajmuje im... niecałą minutę! Zapotrzebowanie jest jednak ogromne, a wolontariuszy niewiele.

Na maseczkach jednak nie koniec, bo wolontariuszki dostały wytyczne od szpitala, dzięki którym mogą produkować nawet fartuchy medyczne.

Czytaj też: Kogo najczęściej zabija koronawirus?

- Potrzebujemy włóknin o gramaturze 35x38. Takie właśnie dostałyśmy wytyczne od szpitala. Z nich możemy szyć chociażby fartuchy chirurgiczne - mówi Magdalena Bazan, koordynatorka tej akcji.

Szpital nie spoczął jednak na podaniu wymiarów. Jak przekonuje Bazan, jest w kontakcie z osobą decyzyjną ze szpitala, i placówka pracuje nad zakupieniem dodatkowych materiałów.

Takie maseczki i fartuchy po przetransportowaniu do szpitala będą jeszcze dezynfekowane. Na razie w szeregach wolontariuszy jest ok. 100 pań. Można do nich dołączać, lub śledzić działania i zbiórki crowdfundingowe, które pomogą w walce z koronawirusem na Opolszczyźnie. Zorganizowaną grupę można znaleźć na Facebooku. Opolską zrzutkę można wspierać tutaj: walka z COVID-19 Opolszczyzna.

TU KUPISZ "Super Express" w trakcie kwarantanny!

Najważniejsze materiały o COVID-19 na Opolszczyźnie

Harcerze w Krakowie szyją maseczki
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany