Niegów. Okradł kościół, bo nie chciał być na liście chrześcijan! Zrobił to przed pogrzebem

i

Autor: StockSnap/cc0/Pixabay.com 4-latek okradł kościół w Niegowie, bo chciał przyspieszyć wykreślenie go z parafialnej listy chrześcijan

Niegów. Okradł kościół, bo nie chciał być na liście chrześcijan! Zrobił to przed pogrzebem [ZDJĘCIA]

2020-12-04 14:07

34-letni mężczyzna okradł kościół w Niegowie, bo chciał w ten sposób przyspieszyć wykreślenie go z listy chrześcijan. Mieszkaniec powiatu ostrowskiego to tuż przed pogrzebem, wynosząc ze świątyni zabytkową łódkę liturgiczną ze srebrną łyżeczką. Jak później tłumaczył, od wielu lat nie nie chodzi do kościoła, a procedura usunięcia z parafialnej listy chrześcijan trwa zbyt długo, by mógł dalej czekać.

34-letni mężczyzna okradł kościół w Niegowie, bo jak twierdził, chciał przyspieszyć wykreślenie siebie z listy chrześcijan, którą prowadzi tamtejszy proboszcz. Pod koniec minionego tygodnia, tuż przed pogrzebem, mieszkaniec powiatu ostrowskiego wszedł do świątyni i wyniósł z niej zabytkową łódkę liturgiczną do przechowywania kadzidła.

Kradzież został od razu zgłoszona policjantom z Zabrodzia, którzy wszczęli poszukiwania za złodziejem. Nie trwały one długo, bo 34-latek wrócił jeszcze do kościoła w Niezgowie, gdzie został obezwładniony i zatrzymany. W jego samochodzie ujawniono ponadto skradzioną z tej samej świątyni srebrną łyżeczkę.

Mężczyzna, który okradł kościół w Niegowie, tłumaczył później, że chciał w ten sposób przyspieszyć procedurę usunięcia go z parafialnej listy chrześcijan, która jego zdaniem trwała za długo. 34-latek powiedział, że od dawna nie chodzi do kościoła i zapewnił, że po wykreśleniu z listy oddałby skradzione przedmioty proboszczowi parafii w Niezgowie. Mieszkańcowi powiatu ostrowskiego postawiono zarzut kradzieży, do którego się przyznał. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Tak się zmieniał ojciec Rydzyk
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE