łódka

i

Autor: Pixabay (zdj. il.)

DRAMATYCZNA ŚMIERĆ

Tragiczny finał poszukiwań w Jeziorze Ostrowickim. Nie żyje 23-letni mężczyzna. Zginął podczas wieczoru kawalerskiego

2024-04-14 9:08

Tragiczny finał wieczoru kawalerskiego. Nie żyje 23-letn mężczyzna, którego poszukiwania prowadzone były w nocy w Jeziorze Ostrowickim w Bieślinie w powiecie gnieźnieńskim. W nocnej akcji brało udział aż 12 zastępów straży pożarnej, w tym grupa z Poznania. Łódka z kilkoma osobami na pokładzie wywróciła się około północy z 13 na 14 kwietnia.

Nocny horror! Łódź wywróciła się na jeziorze. Nie żyje młody mężczyzna

23-letni mężczyzna utonął w nocy z soboty na niedzielę w Jeziorze Ostrowickim – poinformowała w niedzielę po południu Komenda Powiatowa Policji w Gnieźnie. Do tragicznego wypadku doszło podczas wieczoru kawalerskiego w Bieślinie.

Zgłoszenie o zdarzeniu służby odebrały ok. północny. Ze wstępnych informacji służb wynikało, że na jeziorze doszło do wywrócenia się łodzi. Jedna osoba była poszukiwana.

Na miejsce zadysponowano 12 zastępów, w tym m.in. specjalistyczną grupę nurkową. W niedzielę rano oficer dyżurny wielkopolskiej straży pożarnej powiedział PAP, że „poszukiwany mężczyzna został odnaleziony, ale niestety nie żyje”.

W niedzielę po południu Komenda Powiatowa Policji w Gnieźnie przekazała więcej informacji dotyczących tragicznego zdarzenia. Jak poinformowano, służby otrzymały zgłoszenie dotyczące "osób znajdujących się w wodzie w okolicy Bieślina w gminie Trzemeszno i potrzebujących pomocy".

- Jak się okazało, 10 osób wynajęło domek na wieczór kawalerski w Bieślinie. Po jakimś czasie trzech mężczyzn wypłynęło łódką, którą mieli do dyspozycji, na znajdujące się w pobliżu jezioro. W pewnym momencie doszło do wywrócenia łódki. Świadek, który usłyszał wołanie o pomoc, od razu ją wezwał. W międzyczasie uczestnicy imprezy wypłynęli na pomoc kolegom. Niestety, tylko dwóch dostało się na brzeg, trzeci zniknął pod taflą wody – podała policja.

Poinformowano także, że strażacy po ponad 2 godzinach poszukiwań, za pomocą sonaru zlokalizowali w wodzie ciało zaginionego mężczyzny.

- Ciało 23-letniego mieszkańca Poznania, zabezpieczono do sekcji zwłok. Sprawą pod nadzorem prokuratora zajmują się policjanci z Trzemeszna – poinformowała Komenda Powiatowa Policji w Gnieźnie.

ŹRÓDŁO: PAP

Małe dziecko utopiło się w jeziorze
Sonda
Czy osoby wypływające w jakikolwiek rejs powinny umieć pływać?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki