W Wielkopolsce już 70 zakażeń koronawirusem. Cztery nowe przypadki

2020-03-26 18:32 AC
Koronawirus w Polsce
Autor: GADOM / archiwum se.pl

W czwartek, 26 marca w godzinach popołudniowych Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem w różnych regionach kraju. Wśród nich są cztery osoby z województwa wielkopolskiego. Łącznie liczba chorych na COVID-19 wzrosła do 1163, czternaście osób zmarło.

- Mamy 43 nowe przypadki zakażenia #koronawirus, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 10 osób z woj. śląskiego, 8 osób z woj. dolnośląskiego, 7 osób z woj. lubuskiego, 6 osób z woj. małopolskiego, 5 osób z woj. lubelskiego, 4 osób z woj. wielkopolskiego, 2 osób z woj. pomorskiego i 1 osoby z woj. zachodniopomorskiego - poinformowało w czwartek po południu Ministerstwo Zdrowia w komunikacie na Twitterze.

Koronawirus w Wielkopolsce. Kim są chorzy?

W Wielkopolsce kolejne osoby zostały zakażone koronawirusem. Trzy z powiatu poznańskiego, jedna z powiatu leszczyńskiego. Są to:

- młoda kobieta z powiatu poznańskiego, jest w stanie dobrym. Przebywa w domu. Miała kontakt z osobą zakażoną,
- starszy mężczyzna z powiatu poznańskiego. Jest w stanie dobrym, przebywa w poznańskim szpitalu zakaźnym. Miał kontakt z osobą zakażoną,
- mężczyzna w średnim wieku z powiatu poznańskiego. Jego stan jest dobry. Leży w szpitalu zakaźnym przy ul. Szwajcarskiej. Miał kontakt z osobą zakażoną,
- kobieta w starszym wieku z powiatu leszczyńskiego. W stanie dobrym, leży w szpitalu przy ul. Szwajcarskiej. Miała kontakt z osobą zakażoną.

W regionie do tej pory odnotowano 70 przypadków zakażenia koronawirusem. Łącznie w Polsce zdiagnozowano 1163 przypadków, 14 osób zmarło.

Koronawirus w Polsce. Czytaj najnowsze informacje:

Posłuchaj, jak chronić seniorów przed koronawirusem. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Super Raport - odc. 5. Goście: Krzysztof Bosak, prof. Włodzimierz Gut

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.