Będzin. Chciał WYSADZIĆ BLOK w powietrze! Ewakuowano mieszkańców, w akcji KONTRTERRORYŚCI

2020-09-22 9:00 Rafał Strzelec
Będzin. Chciał WYSADZIĆ BLOK w powietrze! Ewakuowano mieszkańców, w akcji KONTRTERRORYŚCI
Autor: pixabay.com

O krok od tragedii w Będzinie. Policja zatrzymała 58-latka, który w ubiegłą środę groził wysadzeniem całego budynku w powietrze. Mężczyzna zabarykadował się w mieszkaniu. Nie chciał wpuścić do środka swojej żony. Kiedy na miejsce przyjechał ślusarz, postanowił odkręcić kurki z gazem. Gdy policjanci wpadli do mieszkania, dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy o sprawcy całego zamieszania.

Do zdarzenia doszło w ubiegłą środę około godziny 19.30 . Policjanci z Będzina otrzymali informację od mieszkanki jednego z wielorodzinnych budynków mieszkalnych na osiedlu Syberka. - Kobieta poinformowała o braku możliwości wejścia do własnego mieszkania. Po przybyciu na miejsce będzińscy stróże prawa bardzo szybko ustalili, że przyczyną problemu jest 58-letni mąż kobiety, który zabarykadował od wewnątrz drzwi wejściowe - relacjonują policjanci. Z początku mężczyzna udawał, że go nie ma w mieszkaniu. Ale gdy usłyszał, że jego zona planuje wezwać ślusarza, żarty się skończyły. 58-latek odkręcił kurki z gazem. Postanowił wysadzić cały blok w powietrze.

Na szczęście udało się odciąć dopływ gazu do budynku. Chwilę potem do akcji wkroczyli katowiccy kontrterroryści. - Policjanci po wyważeniu drzwi zatrzymali 58-latka. W trakcie przeszukania mieszkania mundurowi znaleźli przedmiot przypominający granat oraz zapalnik. Ponadto w mieszkaniu zatrzymanego zabezpieczono między innymi broń białą, którą jak się okazało, 58-latek groził pozostałym członkom rodziny - podaje będzińska komenda.

To nie wszystko. Na jaw wyszły bulwersujące fakty. Rodzina mężczyzny przyznała, że od jakiegoś czasu wszczynał awantury, podczas których ubliżał, krytykował i poniżał pozostałych domowników. Sąd na wniosek policji i prokuratury aresztował go na trzy miesiące. W więzieniu może spędzić nawet 8 lat.

Dwie nastolatki znęcają się nad dziewczyną w Jeleniej Górze

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.