Godów. Pijany piłkarz rozjechał Amelię! Tragedia stała się na oczach rodziny [WIDEO]

Pijany piłkarz rozjechał Amelię
Autor: REPRODUKCJA KASIA ZAREMBA/ SUPER EXPRESS Pijany piłkarz rozjechał Amelię

Dariusz W. (19 l.) upił się po meczu i wsiadł za kółko. Tragiczna śmierć nastolatki z Godowa pod Wodzisławiem Śląskim (woj. śląskie). Amelia (†15 l.) wracała z urodzin swojej kuzynki Milenki (6 l.). Razem z tatą wsiadali do auta. Nagle na drodze pojawiła się skoda Dariusza W. Młody człowiek nie zapanował nad pojazdem, zmiótł Amelię z drogi i zwiał. Dziewczynka zmarła w szpitalu.

Płacze po niej cały Godów. Amelia, rezolutna dziewczynka, chciała zostać fryzjerką i kochała konie. Wszystko to zniweczył pijany Dariusz W. Wjechał w nastolatkę z dużą prędkością. Dziewczyna odbiła się od maski i przeleciała w powietrzu jakieś 25 m. Wszystko to działo się na oczach jej rodziny. – Usłyszałem głośny huk. Wtedy siostra krzyknęła: Mama! Amelię mi zabili! – wzdryga się pan Dawid, wujek i ojciec chrzestny Amelki.

Pijany piłkarz rozjechał Amelkę

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Kierowca się nie zatrzymał. Odjechał samochodem, a potem uciekał pieszo. Gdy jego tropem ruszała policja, Amelia leżała na ziemi, połamana, krwawiąca, zupełnie bez świadomości. Wkrótce po dziewczynkę przyleciał helikopter. Trafiła do Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach. Jednak nawet najlepsi specjaliści nie byli w stanie uratować jej młodziutkiego życia. – Lekarze powiedzieli, że Amelii nie można uratować. Chcieliśmy przekazać jej organy na transplantację, żeby choć jej cząstka była na tym świecie, pomogła komuś. Ale ona była tak poturbowana, że żaden z organów po prostu się do tego nie nadawał – opowiada chrzestny ofiary.

Dariusz W. został złapany przez funkcjonariuszy po około godzinnych poszukiwaniach. Miał we krwi ponad 2 promile alkoholu. Trafił do aresztu. Grozi mu 12 lat więzienia. To zawodnik kubu Naprzód Czyżowice grającego w klasie A. To siódma liga. Jednak jego postawa była daleka od sportowej. Po zwycięskim meczu ci amatorzy postanowili świętować. Polał się alkohol. Dariusz W. nie wylewał za kołnierz. Potem wsiadł do samochodu i odjechał. Powinien być mądrzejszy. W końcu jakiś miesiąc temu został ojcem.