Katowice. Niemiec okradł 35-latka z Angoli. Obaj przyjechali na WUF11

i

Autor: Policja śląska Katowice. Niemiec okradł 35-latka z Angoli. Obaj przyjechali na WUF11

Katowice. Niemiec okradł 35-latka z Angoli. Obaj przyjechali na WUF11

Od poniedziałku 27 czerwca w Katowicach trwa WUF11 czyli Światowe Forum Miejskie. Do miasta przyjechali przedstawiciele krajów z całego świata. Niestety, nie wszyscy zagraniczni goście mogą mówić o spokoju hotelowym. W jednym z katowickich hoteli doszło do kradzieży. Zarówno sprawca jak i poszkodowany, to uczestnicy WUF11.

W jednym z hoteli w Katowicach, w którym nocują uczestnicy WUF11 - Światowego Forum Miejskiego, doszło do kradzieży. 37-letni Niemiec, okradł 35-letniego obywatela Angoli.

Mężczyzna wszedł w nocy do pokoju hotelowego i ukradł saszetkę, w której były dokumenty, karty bankomatowe, klucze do samochodu i inne rzeczy osobiste pokrzywdzonego.

Czytaj także: Mężczyzna przewrócił się i zmarł w centrum Katowic. Sprawę bada prokuratura

- Wszystko się działo między godziną 22 a 5 rano. 35-letni obywatel Angoli nie był wstanie powiedzieć czy do kradzieży doszło w nocy, gdy spał i nie zamknął drzwi do swojego pokoju hotelowego, czy w tedy, gdy wyszedł na chwilę z pokoju - tłumaczy podkom. Agnieszka Żyłka, z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach.

Express Biedrzyckiej 27.06 (Paweł Kowal, ppłk Krzysztof Przepiórka, dr Anna Materska-Sosnowska) Sedno Sprawy: Michał Dworczyk

35-latek rano zorientował się, że z jego pokoju zniknęła saszetka ze wszystkimi dokumentami i powiadomił policję. Okazało się, że złodziej mieszkał dokładnie w tym samym hotelu. 37-letni Niemiec skorzystał z sytuacji. Mężczyzna przyznał się i złożył wyjaśnienia.

- Chce dobrowolnie poddać się karze 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata i zapłacić 4 tysiące złotych grzywny - tłumaczy Żyłka.

Ostatecznie o wymiarze kary zdecyduje jednak sąd. Za kradzież grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Czytaj również: Katowice. Związkowcy wściekli na premiera Morawieckiego. "Bronimy węgla, bronimy Polski"

Sonda
Czy padłeś/aś kiedyś ofiarą kradzieży?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE