Gorlice. Koronawirus w szpitalu. Kolejne osoby są zakażone!

2020-07-10 15:46 Adrian Teliszewski
Gorlice. Koronawirus w szpitalu. Kolejne osoby są zakażone!
Autor: Orna Wachman/cc0/pixabay Gorlice. Koronawirus w szpitalu. Kolejne osoby są zakażone!

Na jednym przypadku się nie skończyło. W środę, 8 lipca potwierdzono zakażenie koronawirusem u pracownika szpitala w Gorlicach, teraz wiemy o dwóch kolejnych zainfekowanych osobach. To dwaj mężczyźni, jeden z nich jest spokrewniony z pracownikiem szpitala, natomiast drugi zaraził się przez kontakt z tym pierwszym, co niestety oznacza, że ognisko epidemii może być znaczne szersze.

W środę, 8 lipca potwierdzono, że zakażony koronawirusem jest pracownik szpitala w Gorlicach. W związku z tym sanepid rozpoczął ustalanie kręgu osób, z którymi zainfekowany miał kontakt i przeprowadzanie u nich testów na obecność SARS-CoV-2 w organizmie. Dzisiaj (10 lipca) portal gorlice24.pl poinformował, że zarażone są dwie kolejne osoby, spośród których tylko jedna miała bezpośredni kontakt z pracownikiem szpitala. Koronawirusa wykryto u dwóch mężczyzn w sile wieku. Drugi z nich zakaził się pracując z tym pierwszym. Niestety oznacza to, że ognisko epidemii może być szersze, a w następnych dniach dowiemy się o kolejnych potwierdzonych przypadkach.

- Jeden z tych panów jest spokrewniony z pracownikiem szpitala, u którego potwierdzono zakażenie przed kilkoma dniami, zaś drugi z nich pracuje na co dzień z tym nowozakażonym mężczyzną. W związku z zakażeniem wspomnianego pracownika szpitala przez cały czas prowadzona jest akcja pobierania materiałów do badań od osób mogących mieć z nim kontakt. Na ten moment wykonano już kilkadziesiąt badań dzięki czemu ujawniono dwa powyższe przypadki. Stan zdrowia obu panów na tą chwilę pozwala na umieszczenie ich w izolacji domowej – powiedziała w rozmowie z gorlice24.pl Jadwiga Wójtowicz Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gorlicach

Kinga Duda na zakupach

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.