Tarnów. Piotr Wójcik wiceprezesem spółki skarbu państwa. Odejdzie z rady miasta?

i

Autor: tauron.pl, UMT Tarnów Piotr Wójcik został wiceprezesem spółki Tauron Dystrybucja Pomiary.

Tarnów. Piotr Wójcik wiceprezesem spółki skarbu państwa. Odejdzie z rady miasta?

2021-01-13 22:32

Kolejny tarnowski radny Prawa i Sprawiedliwości znalazł się w zarządzie spółki skarbu państwa. Wiceprzewodniczący rady Piotr Wójcik został wiceprezesem firmy Tauron Dystrybucja Pomiary. Kilka miesięcy temu duże kontrowersje wzbudziło powierzenie Angelice Świtalskiej stanowiska szefowej Koltaru. Ostatecznie zrezygnowała ona z tej posady. Do tej pory Piotr Wójcik kierował tarnowskim oddziałem KRUS-u.

Piotr Wójcik wiceprezesem TAURON Dystrybucja Pomiary sp. z o.o.

Tarnowscy radni klubu Prawo i Sprawiedliwość w ostatnich latach świetnie sobie radzą na rynku pracy. Niespełna miesiąc temu wicewojewodą małopolskim został Ryszard Pagacz. Z kolei pod koniec czerwca szefową Koltaru została Angelika Świtalska. Ostatecznie zrezygnowała ona z tej funkcji, ale zasiadła w radzie nadzorczej Małopolskiej Kolumny Transportu Sanitarnego. Prezesem zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Krakowie jest Kazimierz Koprowski, który w związku z objęciem tej obsady złożył mandat radnego. Członkami zarządów spółek kontrolowanych przez skarb państwa są również byli radni: Tadeusz Gancarz i Jacek Łabno, którzy z tego powodu nie kandydowali w ostatnich wyborach samorządowych. Od niedawno zawodowo związany z Grupą Azoty jest też szef klubu radnych PiS w Tarnowie Mirosław Biedroń, choć nie piastuje stanowiska w zarządzie. Jak informuje Gazeta Wyborcza, do zarządu państwowego przedsiębiorstwa trafił za to wiceprzewodniczący rady miejskiej Piotr Wójcik, który został wiceprezesem spółki Tauron Dystrybucja Pomiary sp. z o. o. z siedzibą w Tarnowie. Objęcie tej funkcji nie jest równoznaczne z koniecznością rezygnacji z mandatu radnego.

PRZECZYTAJ: Kościół w Gumniskach do rozbiórki? Córka żydowskiej rodziny z Tarnowa wygrała w sądzie

Zgodnie z informacjami umieszczonymi na stronie internetowej spółki, podstawowym przedmiotem działalności Tauron Dystrybucja Pomiary sp. z o.o. jest obsługa techniczna układów pomiarowych energii elektrycznej oraz pozyskiwanie danych pomiarowych. Działania te są realizowane na zlecenie Tauron Dystrybucja S.A. Spółka prowadzi działalność w zakresie:

  • obsługi technicznej układów pomiarowych energii elektrycznej,
  • pozyskiwania danych pomiarowych dla klienta masowego w grupach taryfowych C1x, G1,
  • analiz odczytów i reklamacji związanych z działaniem układów pomiarowych,
  • prowadzenia gospodarki magazynowej i logistyki dostaw,
  • zakupu i dostaw aparatury pomiarowej,
  • wykrywania i likwidacji nielegalnego poboru energii elektrycznej.
  • utrzymania i rozwoju systemów inteligentnego opomiarowania AMI.

ZOBACZ: Śnieg zasypał Tarnów, teraz czas na mróz. Będzie PRZEŹLIWIE zimno [ZDJĘCIA]

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. Kliknij tutaj!

Pociąg wyhamował w ostatniej chwili. To cud, że nikt nie zginął