Kolęda 2020/21 w Toruniu. Kuria podjęła ważną decyzję!

2020-12-02 9:36 KM
Kolęda 2020/21 w Toruniu. Kuria podjęła ważną decyzję!
Autor: CC Pixabay.com / debowscyfoto Kolęda 2020/21 w Toruniu. Kuria podjęła ważną decyzję!

Kolęda 2020/21 w Toruniu - czy się odbędzie? Jeśli tak, to w jakiej formie? Pandemia koronawirusa zmieniła wiele planów Polaków. Także w kwestii tradycyjnych wizyt duszpasterskich trzeba się przygotować na zmiany. Diecezja toruńska poinformowała nas o ważnej decyzji w sprawie kolędy w dobie zarazy. Sprawdźcie, czy ksiądz będzie pukał do drzwi.

Kolęda 2020/21 w Toruniu. Czy się odbędzie?

Mniej ludzi w kościołach, coraz częstsze decyzje o obejrzeniu mszy świętej online - jednym słowem - zmiany. Pandemia koronawirusa wywróciła do góry nogami życie wielu katolików. Niektórzy zadawali sobie pytanie - co z kolędą? Czy kapłani będą odwiedzać nasze domy i mieszkania? Zapytaliśmy o tę kwestię rzecznika prasowego diecezji toruńskiej, księdza Pawła Borowskiego. Duchowny podkreśla, że kapłani będą przykładać dużą wagę do kwestii bezpieczeństwa i spełnienia wymogów sanitarnych. Co być może najważniejsze - wizyty są planowane, ale w innej formie niż chociażby rok temu.

Warto wiedzieć: Czy można pojechać do domu na święta? Czy będzie zakaz przemieszczania? [BOŻE NARODZENIE 2020]

Kolęda 2020/21 Toruń. Kuria podjęła decyzję!

- W związku z sytuacją epidemiczną panującą w naszym kraju, tradycyjna forma wizyty duszpasterskiej zwana "kolędą" nie będzie w tym roku możliwa do zrealizowania - przyznał w rozmowie z Toruń Projekt Miasto ks. Paweł Borowski, rzecznik prasowy Kurii Diecezjalnej Toruńskiej.

Nie oznacza to jednak, że wierni, którym zależy na spotkaniu z kapłanem nie będą mieli takiej możliwości.

- Jeśli parafianie indywidualnie zaproszą duszpasterzy do odwiedzin i błogosławieństwa rodzin i domów, to kapłani skorzystają z takiego zaproszenia i udadzą się z błogosławieństwem do tych rodzin. Odwiedziny duszpasterskie odbywać się będą z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa i bez udziału ministrantów i innych osób posługujących - podkreślił ks. Paweł Borowski.

Przypomnijmy - w obecnych czasach biskupi zdecydowali się na udzielenie wiernym dyspensy od uczestnictwa we mszy świętej. Wszystko ze względów bezpieczeństwa. Wielu katolików decyduje się na obejrzenie mszy świętej w telewizji lub na urządzeniach mobilnych.

Ksiądz ratownik medyczny