Lekarka ze szpitala w Toruniu z pozytywnym wynikiem testu na koronawirusa!

i

Autor: Google Street View Lekarka ze szpitala w Toruniu z pozytywnym wynikiem testu na koronawirusa!

Lekarka ze szpitala w Toruniu z pozytywnym wynikiem testu na koronawirusa!

2020-04-03 13:37

Koronawirus znów zaatakował w placówce medycznej na terenie Torunia. Tym razem problem dotyczy Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. L. Rydygiera w Toruniu, gdzie wynik testu jednej osoby z personelu medycznego jest pozytywny. - Część oddziału została odizolowana - informuje PAP Janusz Mielcarek, rzecznik prasowy lecznicy.

Koronawirus w Toruniu to z dnia na dzień coraz poważniejszy problem. W czwartek (2 kwietnia) informowaliśmy was o akcji ewakuacyjnej w toruńskim szpitalu. Niestety na tym nie koniec złych wieści z placówek medycznych. Lekarka z Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. L. Rydygiera w Toruniu zaraziła się niebezpiecznym koronawirusem z Chin.

- Na oddziale wewnętrznym naszego szpitala pracowała osoba z personelu medycznego, która ma dodatni wynik testu w kierunku koronawirusa. Dlatego część tego oddziału została odizolowana. On jest rozlokowany na dwóch piętrach, więc izolowane jest jedno piętro, gdzie pani doktor przebywała - przekazał w rozmowie z PAP rzecznik prasowy placówki Janusz Mielcarek.

Kilkanaście osób zostało poddanych kwarantannie. Chodzi tu również o personel medyczny. Są też pozytywne wieści - stan zarażonej kobiety na szczęście jest dobry. Więcej informacji w tej sprawie już wkrótce.

Nasze artykuły dotyczące koronawirusa umieszczamy poniżej. Wierzymy, że mieszkańcy regionu dzięki nim mogą zyskać lepsze rozeznanie się w obecnej sytuacji. Jeżeli macie do nas jakieś pytania - nie tylko związane z kryzysem - czekamy na was na naszym Facebooku.

Koronawirus Toruń. Najnowsze informacje

Prosto z zakaźnego: Pracownicy karetek mdleją. Przez wiele godzin nie jedzą i nie chodzą do toalety.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE