Pogoda w środę (2.12). Będzie zimno, ale są też dobre wieści [PROGNOZA POGODY]

2020-12-02 5:30 KM
Pogoda w środę (2.12). Będzie zimno, ale są też dobre wieści [PROGNOZA POGODY]
Autor: CC Unsplash.com / licencja Creative Commons Pogoda w środę (2.12). Będzie zimno, ale są też dobre wieści [PROGNOZA POGODY]

W środę (2.12.2020) pogoda nie zamierza nas katować deszczem, ale jednocześnie musimy się przygotować na bardzo niskie temperatury, a dodatkowo sprawę będzie utrudniał wiatr. Gdzie będzie najzimniej? Sprawdźcie szczegółową prognozę pogody na najbliższe kilkanaście godzin.

Spis treści

  1. Prognoza pogody na środę, 2.12.2020
  2. Jaka będzie temperatura w środę, 2.12.2020?
  3. Prognoza pogody. Noc ze środy na czwartek (1-2.12.2020)

Prognoza pogody na środę, 2.12.2020

Zaczął się grudzień, więc próżno szukać prognozy pogody mówiącej o jakimś konkretnym ociepleniu. Na szczęście meteorolodzy przekazują, że w środę (2.12.2020) w całym kraju nie powinno padać, choć chmur będzie całkiem sporo. - Słońce najczęściej zaświeci na zachodzie i południu. Na wschodzie i miejscami w centrum oraz w obszarach podgórskich może się utrzymać słaby przymrozek - pisze Rafał Maszewski, autor serwisu pogodawtoruniu.pl.

To warto wiedzieć -  Roraty online: Gdzie oglądać roraty na żywo? [TRANSMISJE Z RORAT]

Jaka będzie temperatura w środę, 2.12.2020?

- Najwyższa temperatura prognozowana jest na zachodzie (ponad 3 stopnie). Południowo-wschodni umiarkowany wiatr zwiększy odczucie zimna - przekazuje Rafał Maszewski za pośrednictwem portalu pogodawtoruniu.pl.

2°C w Zielonej Górze, Szczecinie, Krakowie i Gorzowie Wielkopolskim - to w środę będą najcieplejsze duże miasta w Polsce. W Warszawie, Lublinie, Katowicach, Rzeszowie, Poznaniu i Opolu 0-1°C. Delikatny minus w Toruniu, Bydgoszczy, Suwałkach, Gdańsku, Białymstoku i Łodzi.

Prognoza pogody. Noc ze środy na czwartek (1-2.12.2020)

Eksperci IMGW przekazują, że w nocy ze środy na czwartek na południu, południowym wschodzie i w centrum na ogół będzie pogodnie. W pozostałej części kraju zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami słabe opady śniegu. - Temperatura minimalna od -7°C do -3°C, nad morzem do -1°C; w rejonach podgórskich od -11°C do -8°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni - czytamy na oficjalnej stronie Instytutu.

Taka będzie pogoda jesienią