Symbole pierwiastków chemicznych. Zapomnij o komplecie punktów! [QUIZ]

2020-07-26 8:00 Konrad Marzec
Chemia i laboratorium
Autor: CC Pixabay.com Symbole pierwiastków chemicznych. Zapomnij o komplecie punktów! [QUIZ] / Zdjęcie ilustracyjne

Pamiętacie symbole pierwiastków chemicznych? A może nie musicie, bo codziennie macie z nimi styczność? Przepytamy was tym razem z tablicy Mendelejewa. Na "dzień dobry" uprzedzamy - o komplet punktów nie będzie łatwo! Pokażcie, że chemia nie ma przed wami tajemnic. Zapraszamy do wspólnej zabawy. Do dzieła!

Tego dawno u nas nie było - czas na quiz wiedzy o chemii! Konkretnie będziemy pytać o symbole popularnych pierwiastków chemicznych. Z pewnością mieliście już z nimi kontakt, ale czy je pamiętacie? To się okaże! O komplet punktów nie będzie łatwo, ale wierzmy, że części czytelników się uda! Zapraszamy do wspólnej zabawy.

Quiz to rodzaj zabawy, rozrywki intelektualnej polegającej na przedstawieniu zagadnienia w formie zapytania w ten sposób, by na podstawie dostarczonych wraz z zapytaniem informacji oraz wiedzy ogólnej można było wydedukować prawidłową odpowiedź. Pytanie powinno być sformułowane w ten sposób, by odpowiedź nie była całkiem oczywista, zabawa polega de facto na dyskusji zgadujących nad różnymi możliwościami i wykluczaniu tych, które nie spełniają warunków zadanych w pytaniu.

Zobacz też inne quizy internetowe!