Luzowanie obostrzeń w Pomorskiem. Co otworzą? Znamy nowe decyzje rządu! [AKTUALIZACJA]

2021-04-28 11:00 Paweł Tabędzki
Adam Niedzielski
Autor: Marcin Gadomski / SUPER EXPRESS

Luzowanie obostrzeń w Pomorskiem i całej Polsce będzie następowało stopniowo. Na dzisiejszej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki oraz minister zdrowia Adam Niedzielski przedstawili plan na najbliższe dni i tygodnie. Co otworzą najpierw? Które gałęzie gospodarki mogą liczyć na szybkie odmrożenie po trzeciej fali koronawirusa? Luzowanie obostrzeń w maju jest już niemal pewne. Poznaliśmy konkretne odpowiedzi na wiele nurtujących nas pytań. Najnowsze informacje w sprawie luzowania obostrzeń w Pomorskiem i całym kraju znajdziecie w tym artykule.

Luzowanie obostrzeń w Pomorskiem. Co otworzą, a co pozostanie zamknięte?

Aktualizacja (28 kwietnia - godz. 10:45): Luzowanie obostrzeń w całej Polsce! Poznaliśmy szczegółowy plan. Czytaj więcej w artykule Konferencja premiera. Znoszenie obostrzeń. Maseczki nie będą obowiązkowe. Dokładne daty [Relacja na żywo].

Aktualizacja (21 kwietnia - godz. 15:45): Luzowanie obostrzeń, ale... nie wszędzie! - Utrzymujemy obostrzenia w województwach, gdzie sytuacja jest nadal trudna. Chodzi o województwa śląskie, dolnośląskie, wielkopolskie, łódzkie i opolskie - podkreślił minister Adam Niedzielski. W pozostałych regionach od najbliższego poniedziałku wprowadzona zostanie nauka w trybie hybrydowym dla najmłodszych uczniów. Dotyczy to m.in. województwa pomorskiego! Nastąpi tu również odmrożenie branży beauty, czyli otwarcie salonów fryzjerskich oraz kosmetycznych. Minister Adam Niedzielski zaznaczył, że jest to bardzo ostrożny krok. W przyszłym tygodniu rządzący mają przedstawić kolejne decyzje. Dopiero wówczas poznamy konkretniejszy plan luzowania obostrzeń na maj 2021.

Pisaliśmy wcześniej: Luzowanie obostrzeń ma być tematem dzisiejszej konferencji prasowej przedstawicieli rządu. Czy już w środę (21 kwietnia 2021 roku) dowiemy się, co i kiedy otworzą? Obowiązujące restrykcje doprowadziły do paraliżu w wielu branżach. U schyłku trzeciej fali koronawirusa część sektorów gospodarki doczeka się ponownego odmrożenia? Luzowanie obostrzeń, zgodnie z zapowiedziami premiera, ma zachodzić stopniowo. Jakich decyzji możemy się więc spodziewać? O szczegółach przeczytasz w tym artykule, od razu po planowanej konferencji prasowej.

Konferencja ministra zdrowia. Co z obostrzeniami?

Luzowanie obostrzeń. Pomorskie szybciej niż Śląsk czy Warszawa?

Niewykluczone, że polski rząd ponownie postawi na obostrzenia z podziałem regionalnym. W województwie pomorskim w ostatnich dniach odnotowuje się zdecydowanie mniej przypadków koronawirusa niż na Mazowszu, Śląsku czy w Wielkopolsce. Mieszkańcy Trójmiasta i okolic mogą więc liczyć, że luzowanie obostrzeń przebiegnie tu szybciej. Na ostateczną decyzję trzeba jednak poczekać.

Luzowania obostrzeń w Pomorskiem oraz w całej Polsce prawdopodobnie możemy spodziewać się już na początku maja. Kiedy dokładnie? Poinformujemy o tym chwilę po konferencji prasowej rządzących [OGLĄDAJ NA ŻYWO I ŚLEDŹ RELACJĘ].

Luzowanie obostrzeń w Polsce. Czytaj więcej!

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE