TO DOPIERO POCZĄTEK

Frustracja kierowców nie ma końca! Przebudowa utrudnia życie mieszkańcom. Tak się jeździ Trasą Łazienkowską!

2023-07-10 20:01

W ostatni weekend wyłączono z ruchu pierwszy wiadukt Trasy Łazienkowskiej. – Prace w terenie już trwają. Jako pierwsza modernizowana będzie estakada znajdująca się po stronie północnej – potwierdził Stołeczny Zarząd Rozbudowy Miasta. Co czeka kierowców na drodze?

Przebudowa Trasy Łazienkowskiej. Zamknęli trzy pasy ruchu!

Drogowcy, przebudowę praskich wiaduktów, rozpoczęli od wyłączenia jezdni w kierunku centrum. Podróżni będą musieli zmieścić się na trzech pasach jezdni w stronę Grochowa. Od soboty, 8 lipca nieczynny jest również zjazd od strony Saskiej Kępy na Wał Miedzeszyński. Jadący w kierunku Pragi lub Wawra powinni skręcić wcześniej w al. Waszyngtona lub ul. Fieldorfa „Nila”. Nic nie zmieni się na pasach prowadzących do skrętu w ul. Saską w kierunku Gocławia oraz w ul. Urugwajską.

Rozbiórka zamkniętego wiaduktu północnego będzie prowadzona etapami i zakończy się jesienią bieżącego roku. W pierwszej kolejności drogowcy zerwą nawierzchnię i wyposażenie wiaduktu. Później przyjdzie czas na elementy żelbetowe oraz ekranu akustyczne.

Generalnym Wykonawcą robót, których koszt wynosi 88,7 mln zł, jest firma WARBUD. Cała inwestycja skończy się w połowie 2025 r. Przejazd trasą w obu kierunkach możliwy będzie przez cały czas trwania przebudowy.

Prace przy wiaduktach na Saskiej Kępie to kolejny etap modernizacji Trasy Łazienkowskiej. Dotychczas wyremontowano most Łazienkowski, estakady na węzłach z Wisłostradą i Wałem Miedzeszyńskim oraz wiadukt na Przyczółku Grochowskim.

Zmiany w komunikacji miejskiej. Czy autobusy pojadą inaczej?

Autobusy komunikacji miejskiej nie zmienią tras, z wyjątkiem E-1. Autobusy tej linii w kierunku stacji metra Stadion Narodowy pojadą prosto ul. Saską, skręcą w Zwycięzców i dojadą do Wału Miedzeszyńskiego. Po drodze zatrzymają się na przystanku na wiadukcie na ulicy Saskiej oraz na przystankach Stacja Krwiodawstwa i Katowicka na ul. Zwycięzców. Nieczynny będzie przystanek Kryniczna na Wale Miedzeszyńskim.

Autobusy jadące do centrum nadal będą zatrzymywały się przy ul. Międzynarodowej i ul. Saskiej. Tymczasowy przystanek przy pierwszym skrzyżowaniu znajdzie się na tej samej wysokości, co istniejący. Zmieni się natomiast lokalizacja drugiego przystanku, który przesunięty zostanie przed wiadukt ul. Saskiej.

Ruch pieszy będzie zachowany pod Trasą Łazienkowską na ul. Paryskiej. Piesi nie przejdą natomiast pod wiaduktami ul. Wąchocką i Bajońską oraz przejściem na wysokości ul. Rapperswilskiej i Wandy. Nie będzie także ruchu pieszego po północnej stronie wiaduktu – pomiędzy ul. Wandy i Wąchocką.

Z kolei rowerzyści nie będą mogli korzystać z drogi dla rowerów po północnej stronie al. Stanów Zjednoczonych na odcinku od zjazdu z kładki pod mostem Łazienkowskim do ul. Wandy. Zamknięty będzie także przejazd pod wiaduktem przy ul. Wandy. Tablice informacyjne będą kierowały rowerzystów na objazd drogą po drugiej stronie trasy i dalej ul. Ostrobramską i Grenadierów.

Frustracja kierowców nie ma końca! Przebudowa utrudnia życie mieszkańcom. Tak się jeździ Trasą Łazienkowską!
Sonda
Trasa Łazienkowska przed wielkim remontem. Czy obawiasz się utrudnień w związku z burzeniem i odbudową wiaduktów na trasie?