Gigantyczne utrudnienia na Trasie Łazienkowskiej. Otworzą nowy wiadukt, zamkną stary. W tle kolejna rozbiórka

i

Autor: UM.WARSZAWA.PL Gigantyczne utrudnienia na Trasie Łazienkowskiej. Otworzą nowy wiadukt, zamkną stary. W tle kolejna rozbiórka

OTWARCIE JUŻ NIEDŁUGO

Gigantyczne utrudnienia na Trasie Łazienkowskiej. Otworzą nowy wiadukt, zamkną stary. W tle kolejna rozbiórka

2022-12-06 18:42

Niedługo przejedziemy nowym wiaduktem Trasy Łazienkowskiej przy Agrykoli. Pod koniec listopada rozpoczęło się układanie pierwszej warstwy nawierzchni. Teraz, dowiadujemy się o przeprowadzanych badaniach obciążeniowych. Na wiadukt wjechały ciężarówki, które razem ważyły prawie 200 ton! W tle jednak… kolejna rozbiórka. W styczniu drogowcy zamykają wiadukt południowy.

Warszawa. Dwieście ton wjechało na wiadukt Trasy Łazienkowskiej

Pod koniec listopada na remontowanej części wiaduktu Trasy Łazienkowskiej rozpoczęto układanie pierwszej warstwy nawierzchni. We wtorek (6 grudnia) na nowy wybudowany wiadukt wjechało zaś sześć obciążonych piachem samochodów ciężarowych. Każdy z nich ważył 32 tony! Razem to niemal dwieście ton!

Jak poinformował nas ratusz, to dopiero początek statycznych prób obciążeniowych. Drogowcy sprawdzają, czy nowowyremontowany wiadukt wytrzyma odpowiednie obciążenie.

Jeśli wszystko przebiegnie zgodnie z planem, już na początku 2023 roku, w styczniu, wiadukt północny przejmie ruch w obydwu kierunkach. Wtedy też ruszy rozbiórka wiaduktu południowego, po którym obecnie odbywa się przejazd.

Korki zostaną zatem przerzucone na drugą stronę trasy. Ich końca kierowcy mogą się spodziewać dopiero w marcu 2024 roku. Wtedy drogowcy planują zakończenie prac.

Trasa Łazienkowska. Ostatnie szlify na budowie

Na wiadukcie trwają ostatnie prace związane z betonowaniem kap chodnikowych (część mostu, na której znajdują się m.in. chodnik dla pieszych oraz krawężniki). Na gotowych już odcinkach montowane są balustrady i bariery energochłonne.

Nowy wiadukt rośnie w oczach. Postępy prac na przebudowie Trasy Łazienkowskiej
Sonda
Czy denerwuje Cię remont trasy Łazienkowskiej?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki