Kobieta jest w stanie krytycznym

Koszmarny wypadek na Mokotowie. Autobus miejski potrącił pieszą na pasach

2022-12-01 15:13

Do potwornego wypadku doszło w samo południe na Mokotowie. Kierowca autobusu linii 131 nie ustąpił pierwszeństwa i potrącił 64-latkę przechodzącą przez pasy. Kobieta upadła. Doszło też u niej do zatrzymania krążenia. Konieczna była reanimacja. W stanie krytycznym została zabrana do szpitala. Policjanci wyjaśniają, co dokładnie wydarzyło się na skrzyżowania Gagarina z Czerniakowską.

Autobus miejski potrącił pieszą na Mokotowie

Wypadek miał miejsce kilkanaście minut po godz. 12 w czwartek, 1 grudnia. - Ze wstępnych ustaleń wynika, że autobus miejski linii 131 wyjeżdżając z ulicy Gagarina w prawo w ulicę Czerniakowska, potrącił na pasach pieszą - przekazał nam Bartłomiej Śniadała z wydziału prasowego Komendy Stołecznej Policji.

Z relacji naszego reportera, który był na miejscu, wynika, że wypadek był niezwykle poważny. - Autobus miejski nie ustąpił pierwszeństwa 64-letniej kobiecie, która przechodziła przez pasy na zielonym świetle. Kobieta upadła na jezdnię i doznała poważnych urazów. Doszło też u niej do nagłego zatrzymania krążenia. Ratownicy medyczni, którzy przybyli na miejsce podjęli reanimację, po której udało się przywrócić akcję serca. Kobieta w stanie krytycznym trafiła do szpitala - relacjonował nam nasz reporter.

Policja wyjaśnia okoliczności wypadku

Funkcjonariusze na miejscu przepadali kierowcę autobusu na obecność alkoholu. - Był trzeźwy - zapewnił Bartłomiej Śniadała z KSP. Mundurowi będą wyjaśniali szczegółowe przyczyny i okoliczności tego wstrząsającego wypadku.

Betoniarka roztrzaskała się o autobus miejski

To kolejny już wypadek z udziałem autobusu miejskiego w Warszawie 1 grudnia. Wcześniej informowaliśmy już o zderzeniu autobusu linii 168 z betoniarką, do którego doszło na skrzyżowaniu na siekierkach. W wypadku ranna została pasażerka komunikacji miejskiej.

Sonda
Czy lubisz jeździć autobusami w Warszawie?

Często wozisz autem dziecko?

Posłuchaj rozmowy i sprawdź, czy na pewno właściwie dbasz o jego bezpieczeństwo!

Listen to "Jak dbać o bezpieczeństwo dziecka w aucie? DROGOWSKAZY" on Spreaker.