Nagrody dla najpopularniejszych raperów rozdane. Kto został Warszawskim Raperem 30-lecia?

2022-04-27 22:17
Nagrody dla najpopularniejszych raperów rozdane. Kto został Warszawskim Raperem 30-lecia?
Autor: AKPA

Popkillery 2022 – nagrody dla najpopularniejszych raperów zostały rozdane. Statuetki otrzymali między innymi Peja, Bedoes i Kinny Zimmer. Największym zwycięzcą gali okazał się jednak Mata, do którego trafiło aż siedem wyróżnień. Na gali wybrano również Warszawskiego Rapera 30-lecia, którym został Sokół.

Najpopularniejsi twórcy hip-hopowi zostali nagrodzeni już po raz czwarty, jednak po raz pierwszy na gali Popkillerów wręczono nagrodę dla warszawskiego rapera, którą patronatem objął prezydent m.st. Warszawy Rafał Trzaskowski.

Po zaciętym głosowaniu publiczności, dziennikarzy oraz specjalnie obsadzonego gremium statuetka dla Warszawskiego Rapera 30-lecia trafiła do Sokoła! Warszawiak popularność zdobył występując w grupie WWO (polska grupa wykonująca hip-hop, zaliczana do przedstawicieli nurtu ulicznego rapu).

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Nawet kojec dla psów musi być większy. Mikrokawalerka 7 mkw. do wynajęcia w Warszawie

Raperem Roku został wybrany Mata, a publiczność wskazała na Bedoesa. Za autora najlepszego albumu publiczność uznała także Matę i jego płytę „Młody Matczak”, do tego samego rapera trafiły też statuetki za Teledysk Roku i Kooperację Roku. Z kolei jury Albumem Roku nagrodziło Sokoła i jego „Nic”.

Za Odkrycie Roku nagrodę odebrał Kinny Zimmer, a za społeczne zaangażowanie odznaczono Peję.

Nagrody dla raperów - Popkillery

Nagrody to inicjatywa serwisu muzycznego Popkiller.pl, który zaprosił do współpracy media o zasięgu ogólnopolskim oraz lokalnym, by efektem była nagroda od całego środowiska hip-hopowego.

Zwycięzcy wybierani są na dwa sposoby - w głosowaniach publiczności, a także w głosowaniach dziennikarzy Popkillera, innych mediów, ekspertów reprezentujących różne pokolenia i różne spojrzenia na muzykę. Nagrodzeni raperzy otrzymali statuetki odwzorowujące osłonę na mikrofon.

Czy Mata to BRATNIA DUSZA Cleo?
Sonda
Mata czy Sokół?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE