KIEDY ZAPADNIE WYROK?

Skatował na śmierć księdza Adama. Odpowie nie tylko za jego śmierć! Nowe wiadomości w sprawie

2023-03-31 8:44

To był brutalny mord, po którym mieszkańcy Siedlec nie mogli się otrząsnąć! W nocy z 11 na 12 listopada w parku odnaleziono pobitego księdza. Ojciec Adam (†35 l.) zmarł w szpitalu wskutek odniesionych obrażeń. Śledczy powiązali Rafała J., oskarżonego, nie tylko ze śmiercią duchownego. Mężczyzna będzie finalnie odpowiadał za dwa zabójstwa, dwa usiłowania zabójstw oraz spowodowanie uszkodzenia ciała jednej osoby. Proces rozpocznie się 8 maja.

Siedlce. Dwa brutalne zabójstwa. Za śmierć księdza Adama i Nadii odpowie Rafał J.

11 listopada 2021 roku, wieczorem, 35-letni franciszkanin został brutalnie zaatakowany i pobity podczas spaceru po parku miejskim. Ojciec Adam doznał śmiertelnych obrażeń. Sprawca zadał ofierze trzy uderzenia w tył głowy. Poszkodowany trafił do szpitala, gdzie niestety kilka godzin później zmarł.

Ze względu na podobieństwo sposobu działania, śledczy podjęli wnikliwą analizę okoliczności zabójstwa popełnionego dwa miesiące później w Sokołowie Podlaskim. Ofiarą była 49-letnia Nadia. 18 stycznia 2022 roku kobieta wyszła do pracy z domu. Jej zwłoki odnaleziono około godziny 22. Sprawca zadał kobiecie 10 ciosów młotkiem.

Na podstawie zapisów monitoringu jako podejrzewanego o dokonanie zabójstwa kobiety wytypowano Rafała J. Na zabezpieczonych od niego butach, odzieży oraz młotku były ślady krwi pokrzywdzonej. Zatrzymany usłyszał zarzut pobicia kobiety ze skutkiem śmiertelnym.

Zebrane dowody, między innymi ekspertyzy kryminalistyczne, dostarczyły wystarczających podstaw do przyjęcia, że zabójcą księdza i kobiety jest ta sama osoba. Ustalenia te możliwe były dzięki wielomiesięcznej, żmudnej pracy procesowej i analitycznej prokuratury i policji – poinformowała PAP Prokuratura Okręgowa w Siedlcach.

Jak się potem okazało, Rafał J. odpowiada także za trzy inne przestępstwa. Mężczyzna został oskarżony o usiłowanie dokonania zabójstwa w listopadzie ubiegłego roku w Sokołowie Podlaskim Gerarda L., którego również zaatakował tępym narzędziem oraz o usiłowanie dokonania zabójstwa w marcu bieżącego roku na terenie zakładu karnego w Siedlcach współwięźnia Dariusza B.

W momencie, kiedy Rafał L. był aresztowany tymczasowo, zaatakował współosadzonego metalowym krzesłem – dodała prokuratura.

Jak dowiedziała się PAP, proces mężczyzny ma ruszyć 8 maja.

Sonda
Czy za zabójstwo powinna być kara śmierci?