Zamierzał zabić swoją matkę. Kobieta konałaby w płomieniach w swoim łóżku. 50-latek w rękach policji

i

Autor: Shutterstock, Policja Zamierzał zabić swoją matkę. Kobieta konałaby w płomieniach w swoim łóżku. 50-latek w rękach policji

PRZERAŻAJĄCA HISTORIA

Syn próbował spalić ją żywcem. Przerażające fakty w sprawie pożaru w centrum Warszawy

2023-05-26 7:43

Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o usiłowanie zabójstwa 85-latki! Syn kobiety podpalił pokój w mieszkaniu w warszawskim Śródmieściu chcąc w ten sposób pozbawić matkę życia. Staruszka uratowała się tylko dzięki temu, że uciekła na balkon. Mężczyźnie grozi teraz kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Warszawa, Śródmieście. Chciał zabić swoją matkę. Usłyszał zarzuty

Funkcjonariusze zatrzymali 50-latka, który w środę, 24 maja podpalił mieszkanie swojej matki chcąc, jak stwierdził, pozbawić ją w ten sposób życia. Mężczyzna mieszkał z kobietą, jak udało nam się ustalić, nadużywał alkoholu. Feralnej nocy 50-latek zaczekał, aż kobieta uśnie, podpalił jeden z pokoi i wyszedł z mieszkania zostawiając staruszkę w środku.

85-latkę obudził duszący dym, kobieta ostatkiem sił uciekła z sypialni na balkon co uratowało jej życie – skomentował podinsp. Robert Koniuszy ze śródmiejskiej policji.

Służby, które pojawiły się na miejscu, zaalarmowali sąsiedzi przerażeni wydobywającymi się płomieniami z okien mieszkania. Funkcjonariusze policji do czasu przybycia pogotowia ratunkowego zaopiekowali się staruszką i udzielili jej pierwszej pomocy przedmedycznej.

Syn kobiety został zatrzymany i usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa oraz gróźb karalnych kierowanych wobec własnej matki. Na wniosek prokuratury, sąd podjął już decyzję o tymczasowym aresztowaniu 50-latka na 3 miesiące.

Za usiłowanie zabójstwa oskarżonemu grozi kara od 8 do 15 lat pozbawienia wolności, kara 25 lat pozbawienia wolności albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Sonda
Czy byłeś kiedyś świadkiem pożaru?