Warszawa. Sprawdź, kiedy sprzątana jest twoja ulica [Harmonogram sprzątania ulic w Warszawie]

2021-05-12 11:42
Warszawa. Sprawdź, kiedy sprzątana jest twoja ulica [Harmonogram sprzątania ulic w Warszawie]
Autor: EP Warszawa. Sprawdź, kiedy sprzątana jest twoja ulica [Harmonogram sprzątania ulic w Warszawie]

Kiedy w Warszawie sprzątane są poszczególne ulice? Miasto Stołeczne Warszawa przygotowało harmonogram sprzątania ulic w stolicy. Sprawdź, kiedy Zarząd Oczyszczania Miasta będzie robił porządki w twojej okolicy. - Każda z 1300 km warszawskich ulic, za których czystość odpowiada Zarząd Oczyszczania Miasta, jest sprzątana przynajmniej raz w tygodniu - informują warszawscy urzędnicy.

Harmonogram sprzątania ulic w Warszawie

Jakiego dnia w Warszawie sprzątane są ulice? Miasto Stołeczne Warszawa przygotowało harmonogram sprzątania ulic w stolicy. Kiedy Zarząd Oczyszczania Miasta będzie robił porządki w twojej okolicy? 

- Każda z 1300 km warszawskich ulic, za których czystość odpowiada Zarząd Oczyszczania Miasta, jest sprzątana przynajmniej raz w tygodniu - informują warszawscy urzędnicy.

Jak przekazują pracownicy warszawskiego ratusza zamiatanie na mokro i mycie na ulicach Warszawy odbywa się regularnie od wiosny do jesieni. W tym roku Zarząd Oczyszczania Miasta planuje wyczyścić ulice około 40 razy. Na stronie zom.waw.pl można sprawdzić, jak wygląda harmonogram sprzątania dla konkretnej ulicy w Warszawie.

Zobacz koniecznie: Przez burmistrza mieszkamy w szambie. Horror mieszkańców kamienicy na Pradze. Smród nie daje im żyć

Warszawa: Sprzątanie ulic w mieście

- Regularne sprzątanie ulic to kwestia nie tylko estetyki miasta, ale przede wszystkim bezpieczeństwa użytkowników dróg - mówią warszawscy urzędnicy. 

Co jest usuwane z ulic podczas sprzątania? Przede wszystkim wymiatany jest piasek, kurz, błoto, liście i inne zanieczyszczenia, które mogą stwarzać na przykład zagrożenie poślizgnięciem. 

- Czyste ulice to także lepsze zdrowie mieszkańców, ponieważ poprawia jakość powietrza - zauważają warszawscy urzędnicy i dodają: - Sprzątanie nawierzchni na mokro ogranicza wzbijanie szkodliwych pyłów i kurzu przez przejeżdżające samochody.

Sprawdź: Urządził sobie dyskotekę pod blokiem. Uciekając staranował dwa auta, w tym radiowóz

Sprzątanie ulic w Warszawie odbywa się według harmonogramu 

W Warszawie jest 1300 km ulic. Jak zapewniają urzędnicy z warszawskiego ratusza sprzątane są one według harmonogramu.

Zamiatarki i zmywarki każdej nocy sprzątają w innych lokalizacjach Warszawy. Kalendarz sprzątania dostępny jest na stronie zom.waw.pl .

Można w nim sprawdzić, kiedy czyszczona jest konkretna ulica w Warszawie – o ile odpowiada za nią ZOM.

Jak zaznaczają warszawscy urzędnicy harmonogram jest elastyczny i zależny od pogody, a prace nie odbywają się podczas ulewnych deszczy. Do sprzątania konieczne są również temperatury powyżej zera. 

Przeczytaj: Fotoradary stanęły na moście Poniatowskiego. Ogromne żółte skrzynki już straszą. Kiedy zrobią zdjęcia? [WIDEO, ZDJĘCIA]

Czyszczenie ulic w Warszawie odbywa się w nocy. Urzędnicy tłumaczą to względami bezpieczeństwa kierowców.

- Zamiatarki i zmywarki to duże pojazdy, które poruszają się z niewielką prędkością. W ciągu dnia, przy wzmożonym ruchu ulicznym, sprzątanie powodowałoby korki i mogłoby stwarzać niebezpieczne sytuacje na drodze - mówią urzędnicy.

Policyjny pościg pod Warszawą
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE