Zamknął i nie chciał jej uwolnić. Niepełnosprawna kobieta znalazła się w pułapce

i

Autor: PEXELS.COM Zamknął i nie chciał jej uwolnić. Niepełnosprawna kobieta znalazła się w pułapce

Zamknął i nie chciał jej uwolnić. Niepełnosprawna kobieta znalazła się w pułapce

2022-05-11 7:51

To była niecodzienna interwencja, którą podjęli strażnicy miejscy. Wszystko działo się późnym wieczorem, 6 maja. Na terenie przylegającym do szkoły na Saskiej Kępie zamknięta została niepełnosprawna kobieta. – Dozorca miał stwierdzić, że jest już po pracy i nie przyjedzie uwolnić jej z pułapki – przekazała straż miejska.

Do niecodziennej interwencji doszło 6 maja w okolicach godziny 22. Strażnicy miejscy otrzymali zawiadomienie o zamkniętej kobiecie na terenie przylegającym do szkoły na Saskiej Kępie. Na miejsce udali się funkcjonariusze. – Zastali na miejscu kobietę, która twierdziła, że jest osobą niepełnosprawną. Furtka i brama wjazdowa na teren szkoły były zamknięte – przekazał „Super Expressowi” st. insp. Jerzy Jabraszko z referatu straży miejskiej.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Umierał pod drzwiami swojego mieszkania. Dramatyczna walka o życie 65-latka

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kobieta wjechała na teren szkoły razem z dziećmi, które poszły na zajęcia sportowe. Uczniowie opuściły zajęcia chwilę po 21, lecz dozorca zamknął bramę wcześniej. – Młodzi poradzili sobie z problemem. Przeskoczyli przez ogrodzenie, nawet przeniosły przez nie swoje rowery. Uwięziona kobieta stwierdziła, że próbowała kontaktować z dozorcą, lecz mężczyzna miał stwierdzić, że jest już po pracy i nie przyjedzie uwolnić jej z pułapki – dodał Jabraszko.

Strażnicy miejscy wezwali na miejsce straż pożarną. Strażacy musieli przeciąć łańcuch wiszący na bramie, by umożliwić kobiecie wyjazd autem z terenu szkoły. Bramę zabezpieczono pozostałą częścią łańcucha.

Kwadrans po godzinie 23 kobieta mogła udać się do domu.

Strażacy i policja interweniowali na Wiatracznej w Warszawie
Sonda
Jak oceniasz stołeczną Straż Miejską?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE