Na jaw wyszły szokujące fakty!

Jak Patryk Vega znalazł się w Księdze Rekordów Guinessa? Premiera filmu o reżyserze "Niewidzialna Wojna" już 30 września!

2022-09-22 22:08

Patryk Vega (45 l.) to zdecydowanie jeden z najbardziej kontrowersyjnych reżyserów w Polsce. Ostatnio głośno było też o skandalach, związanych z postaciami, z którymi współpracował przy tworzeniu swoich filmów. To rodzi podejrzenia... Aby je rozwiać, możecie więc wybrać się już 30 września do kin na biograficzny film "Niewidzialna Wojna", w którym reżyser opowiada własną historię. A ta jest dosyć mocna! Na jaw wychodzą też nieco mniej znane fakty z życia reżysera. Zobaczcie zwiastun poniżej!

Patryk Vega trafił do Księgi Rekordów Guinessa! 30 września do kin trafi filmowa biografia reżysera. Tego o nim nie wiedzieliście!

Patryk Vega, kręcący film o Patryku Vedze? Tak śmiałe posunięcie to tylko u jednego z najbardziej kontrowersyjnych filmowych twórców w Polsce. Kiedy ostatnio głośno było o zatrzymaniu i oskarżeniu o m.in. posiadanie broni i obrót znacznymi ilościami narkotyków aktora i scenarzysty, z którym reżyser współpracował przy tworzeniu swoich filmów, pojawiły się nowe spekulacje i podejrzenia o powiązania Patryka Vegi z przestępczym półświatkiem.

Jeśli zastanawiacie się, jak było naprawdę, będziecie mogli zaspokoić swoją ciekawość z popcornem w ręku. Już 30 września swoją kinową premierę będzie mieć "Niewidzialna Wojna", w której Patryk Vega opowiada o tym, jak dotarł na szczyt i ile go to kosztowało. Główną rolę powierzono Rafałowi Zawierusze, który aby odtworzyć postać reżysera, musiał zdać test wiedzy o nim samym. Obejrzeliśmy zwiastun i powiemy tyle - szykuje się niezła jazda bez trzymanki.

Okazuje się, że pasję do kina u reżysera zaszczepił jeszcze jego dziadek, a on sam musiał przejść długą i nieco mniej szablonową drogę, aby trafić do świata filmu i odnieść w nim kasowy sukces. Patryk Vega był bowiem w młodości m.in. dilerem narkotyków, a także... twórcą telewizyjnych czołówek komputerowych. Zdziwieni? My jakoś mniej.

Nie wiedzieliśmy za to, że reżyser trafił do polskiej Księgi Rekordów Guinessa właśnie z tego względu, jako najmłodszy przedstawiciel tego zawodu. Jak opowiadał w jednym z odcinków programu "5.10.15", tę pracę mógł porównać do... reżyserowania filmów. Cóż, jak widać, miał zupełną rację. Poniżej znajdziecie archiwalne nagranie - polecamy zwrócić uwagę na stylizację reżysera! - gdzie młodziutki Patryk Vega zdradza także, czy wie, jaka jest ulubiona muzyka komputera i kogo warto o to zapytać. Ubawiliśmy się!

W ogóle można by porównać trochę do reżyserowania filmu. Masz aktorów, którymi są obiekty, planujesz ruch kamery, ustawiasz źródło światła dobierasz tekstury na materiały, które nakładasz na obiekt. Każda taka kula, napis, no to jest odrębny aktor - tak młody Patryk Vega (co za stylówka!) tłumaczył w programie "5.10.15", jak jego ówczesna praca jako twórca telewizyjnych czołówek komputerowych kojarzy mu się z tą reżysera. Kto wiedział... Poniżej możecie zobaczyć archiwalne nagranie wywiadu.

Nowy film Patryka Vegi, opowiadający o nim samym, trafi do kin już 30 września. Zobaczcie poniżej kilka kadrów z "Niewidzialnej Wojny" w naszej galerii zdjęć! Na końcu artykułu znajdziecie też zwiastun filmu.

Sonda
Wybierasz się do kina na film Patryka Vegi "Niewidzialna Wojna"?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE