Ośrodek dla cudzoziemców na Targówku ogniskiem zakażeń koronawirusem! Potwierdzono 32 przypadki zakażeń

i

Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

MZ: Potwierdzono nowe przypadki zakażeń. Osiem kolejnych zgonów! Koronawirus w Polsce [RELACJA NA ŻYWO]

2020-05-28 21:01

Koronawirus w Polsce. Trwa epidemia koronawirusa w Polsce. Najgorsza jest sytuacja w województwie śląskim, gdzie zanotowano już ponad 7,5 tysiąca zakażeń. Ogółem w Polsce od początku trwania epidemii jest już prawie 23 tys. przypadków koronawirusa. Niestety, ponad tysiąc pacjentów przegrało walkę z chorobą. Jak wygląda sytuacja epidemiologiczna w Polsce. Ile jest nowych przypadków? Trwa RELACJA NA ŻYWO. Sprawdź najnowsze informacje w sprawie epidemii koronawirusa w Polsce i na świecie na SE.pl.

Koronawirus w Polsce. Ponad 22 tys. zakażeń, ponad 1000 ofiar

Koronawirus w Polsce. Najnowsze dane mówią o  22 825 zakażonych i 1 038 ofiarach koronawirusa od początku epidemii. Pomimo upływu czasu, zaraza w Polsce nie odpuszcza. Ministerstwo Zdrowia codziennie informuje o setkach nowych przypadków zakażeń koronawirusem. Mimo znoszenia wielu obostrzeń, otwarcia lokali gastronomicznych, salonów kosmetycznych i fryzjerskich, czy obniżenia limitu wiernych na mszach, minister zdrowia Łukasz Szumowski wciąż apeluje o ostrożność, w tym utrzymywanie dystansu.

Koronawirus. Do kiedy maseczki będą obowiązkowe?

Minister Zdrowia Łukasz Szumowski ogłosił w środę, kiedy maseczki przestają być obowiązkowe. Od najbliższej soboty 30 maja nie trzeba będzie ich nosić na terenie całego kraju, ale tylko w przypadku zachowania zasady dystansu społecznego. Jeśli ulicą idą obok siebie przynajmniej dwie osoby, nadal muszą mieć zakrytą twarz. Obowiązek jej zasłaniania został ponadto utrzymany w sklepach, kinach, kościołach czy środkach komunikacji.

Witamy w czwartek 28 maja, w nowym dniu relacji z koronawirusa w Polsce i na świecie. Zapraszamy do śledzenia najnowszych wpisów poświęconych przebiegowi pandemii. Bądźcie z nami!

23.06 Dziękujemy za śledzenie naszej relacji w dniu dzisiejszym! Wracamy w godzinach porannych 29 kwietnia.

22.39 Koronawirus w Polsce - statystyki z 28.05.2020

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w czwartek o 352 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, w tym o 138 na Śląsku. Resort podał też, że w wyniku choroby zmarło kolejnych 10 osób. Od początku epidemii śmierć poniosło 1 038 osób. Natomiast zakażenie wykryto już u 22 825 zakażonych, z których wyzdrowiało 10 560.

W ciągu doby wykonano ponad 21,9 tysięcy testów na koronawirusa.

22.20 Koronawirus a klimatyzacja w komunikacji publicznej

Koronawirus a klimatyzacja w autobusach i tramwajach - czy będzie działać? A może względy bezpieczeństwa sprawią, że trzeba będzie ją wyłączyć? W Toruniu sprawa jest jasna. Więcej na ten temat TUTAJ.

22.02 Koronawirus w Europie. Nowe dane z Włoch

70 osób zakażonych koronawirusem zmarło ostatniej doby we Włoszech - podano w czwartek w biuletynie Obrony Cywilnej. Bilans zmarłych wzrósł do 33142. Jest prawie 600 nowych zakażeń, co oznacza niewielki wzrost w porównaniu ze środą. Liczba zgonów zanotowanych jednego dnia jest najniższa od trzech miesięcy.

Najnowsze dane potwierdzają poprawę sytuacji epidemicznej w kraju, gdzie liczba obecnie zakażonych spadła od środy o prawie 3 tys., do 47,9 tys.

(PAP)

21.45 Kto wybierze kibiców, którzy wejdą na stadiony?

Jak już informowaliśmy, PZPN stara się, aby mecze polskiej ligi odbywały się jednak z udziałem kibiców. Oczywiście, krok po kroku, faza pierwsza zakłada, że na duże obiekty wchodziłoby maksymalnie 999 osób, co w środowisku kibiców niektórych klubów wzbudziło duże dyskusje. No bo jak wybierać tych 999 szczęśliwców? Odgórna decyzja PZPN, czy decydowałyby kluby? Super Express sprawdził jaki jest stan wiedzy na ten temat na obecnym etapie

Czytaj więcej: Kto będzie wybierał kibiców na mecze? Super Express sprawdził jaki jest wstępny plan powrotu na trybuny

21.31 Zakaz zgromadzeń spontanicznych również w nowym projekcie rządowego rozporządzenia!

Zakaz zgromadzeń spontanicznych oraz dopuszczenie zgromadzeń nieprzekraczających 150 uczestników, które miałyby się odbywać z zachowaniem określonych norm sanitarnych - zakłada projekt rozporządzenia rządowego ws. COVID-19, który w czwartek trafił do konsultacji roboczych.

Projekt rządowego rozporządzenia w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w czasie epidemii trafił właśnie do konsultacji roboczych w związku z planowanym wprowadzeniem kolejnego etapu znoszenia ograniczeń związanych z COVID-19.

Projektowane przepisy zakładają utrzymanie - do odwołania - zakazu organizowania zgromadzeń w rozumieniu art. 3 ustawy z dnia 24 lipca 2015 r. Prawo o zgromadzeniach. Mowa tam m.in. o zgromadzeniach spontanicznych, czyli odbywających się "w związku z zaistniałym nagłym i niemożliwym do wcześniejszego przewidzenia wydarzeniem związanym ze sferą publiczną, których odbycie w innym terminie byłoby niecelowe lub mało istotne z punktu widzenia debaty publicznej".

Dokument z zakazu organizacji zgromadzeń wyłącza natomiast zgromadzenia organizowane na podstawie zawiadomienia składanego do gminy lub właściwego gminnego, lub miejskiego centrum zarządzania kryzysowego, a w przypadku, gdy w danej gminie nie zostało ono utworzone - do wojewódzkiego centrum zarządzania kryzysowego.

(PAP)

21.15 Katowice w czasach pandemii. Zobaczcie wyjątkowe zdjęcia!

„Katowice w czasie pandemii” to autorski fotoreportaż, stworzony w ostatni dzień piątego tygodnia restrykcji związanych z pandemią koronawirusa – 19 kwietnia 2020 roku. Wyjątkowe zdjęcia zrobił Bartłomiej Kołodziejski, student Uniwersytetu Śląskiego. Zobaczcie galerię TUTAJ.

20.59 Jak rozprzestrzenia się koronawirus w Polsce? WYKRESY Z PROGNOZAMI

Koronawirus w Polsce rozprzestrzenia się wolniej niż w innych krajach, ale mimo tego wciąż regularnie rośnie liczba chorych na COVID-19. Zobacz aktualne mapy zasięgu koronawirusa w Polsce i wykresy z prognozami na najbliższe dni!

Zobacz: Jak rozprzestrzenia się koronawirus w Polsce? Zobacz MAPY na żywo 28.05.2020. Gdzie jest najgorzej? [MAPA KORONAWIRUSA]

20.41 Wielka Brytania: COVID-19 zabił 377 osób w 24 godziny!

O 377 wzrosła w ciągu doby liczba zgonów z powodu koronawirusa w Wielkiej Brytanii, co oznacza, że łączna liczba ofiar śmiertelnych epidemii w tym kraju wynosi 37 837 – informuje Polska Agencja Prasowa, powołując się na brytyjskie ministerstwo zdrowia.

Od początku epidemii w Wielkiej Brytanii przeprowadzono ponad 3,9 mln testów na obecność koronawirusa. Łącznie wykryto 269 127 zakażeń, z czego 1887 w ciągu ostatniej doby.

Wielka Brytania zajmuje pierwsze miejsce w Europie i drugie na świecie – za Stanami Zjednoczonymi – pod względem liczby ofiar śmiertelnych COVID-19 oraz czwarte miejsce, jeśli chodzi o zakażenia – za Stanami Zjednoczonymi, Brazylią i Rosją.

20.23 Koronawirus na Śląsku. KILKADZIESIĄT kolejnych zakażeń. Gdzie są ogniska epidemii?

Dokładnie 225 nowych zakażeń koronawirusem w Polsce potwierdzono w dzisiejszym popołudniowym komunikacie Ministerstwa Zdrowia. Spośród kolejnych zakażeń, aż 69 dotyczyło województwa śląskiego. Gdzie są ogniska epidemii?

Zobacz: Koronawirus na Śląsku. Potwierdzono 69 nowych zakażeń. Sprawdź, kto i gdzie [RAPORT]

20.06 „Głód piłki jest ogromny”. Sport w dobie koronawirusa. Piłkarze czekają na powrót rozgrywek

Warta Poznań jest na dobrej drodze, aby wywalczyć awans do PKO BP Ekstraklasy. Trener Piotr Tworek opowiedział nam m.in. o tym, jak zaraza wpłynęła na sport i jak będzie wyglądała piłka nożna w najbliższych tygodniach.

Zobacz: Jak epidemia wpłynęła na Wartę Poznań? „Głód piłki jest ogromny” [WYWIAD]

19.50 Białoruś: Prawie 40 tys. zakażeń koronawirusem. Są kolejne OFIARY COVID-19

Liczba przypadków infekcji SARS-CoV-2 na Białorusi osiągnęła już niemal 40 tys. W ciągu minionej doby zakaziły się 902 osoby – wynika z komunikatu resortu zdrowia, na który powołuje się PAP. Na Białorusi zmarło kolejnych pięć osób.

Z powodu COVID-19 od początku epidemii zmarło 219 chorych. Na Białorusi nie wprowadzono kwarantanny ani obowiązkowych działań w ramach dystansu społecznego. Nie odwołano też wszystkich imprez masowych, chociaż takie rekomendacje skierowała do Mińska Światowa Organizacja Zdrowia (WHO).

19.33 Lubelskie: Koronawirus w szpitalu w Biłgoraju. Zakażonych jest kilka pielęgniarek!

W szpitalu w Biłgoraju na Lubelszczyźnie koronawirus zaatakował sześć osób. To personel placówki, w tym trzy pielęgniarki. Zakażone osoby przechodzą kwarantannę. Szpital wstrzymał przyjęcia i zabiegi. Czy jego pacjenci są zagrożeni?

Czytaj dalej: Koronawirus w szpitalu w Biłgoraju! ZAKAŻONE PIELĘGNIARKI. Wstrzymane przyjęcia i zabiegi

19:15 Testy na koronawirusa w Łomży. To trzecie laboratorium w regionie. Koronawirus w Polsce

W Łomży działa pierwsze w mieście, a trzecie w województwie podlaskim laboratorium, w którym są przeprowadzane badania pod kątem koronawirusa. Do tej pory testy były wykonywane w Białymstoku. Przeprowadzała je Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna oraz Uniwersytet Medyczny. Przepustowość laboratorium w Łomży to sto testów na dobę z możliwością zwiększenia tej ilości.

Czytaj więcej: [SZCZEGÓŁY]

19:00 Koronawirus w Polsce. Smutne informacje z Wolicy. NIE ŻYJE pacjentka!

Koronawirus zbiera śmiertelne żniwo. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 225 kolejnych zgonach spowodowanych COVID-19. Niestety, smutne wiadomości napłynęły z Wojewódzkiego Specjalistycznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej Chorób Płuc i Gruźlicy w Wolicy. Zmarła tam starsza kobieta. Kim była?

Czytaj więcej: [SZCZEGÓŁY]

18:45 Koronawirus. Kolejna ofiara ZARAZY w Poznaniu. Kim była?

Koronawirus zbiera śmiertelne żniwo. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych ośmiu zgonach spowodowanych COVID-19. Niestety, są też kolejne ofiara w woj. wielkopolskim.

Czytaj więcej: [SZCZEGÓŁY]

18:30 Koronawirus w Polsce: najnowszy raport. Nowe przypadki koronawirusa na Podkarpaciu! 

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w czwartek 28 maja o nowych 225 przypadkach koronawirusa w Polsce. Zmarło osób. Na Podkarpaciu są 3 nowe przypadki koronawirusa, jedna osoba wyzdrowiała.

Czytaj więcej: [SZCZEGÓŁY]

18:10 Koronawirus na Śląsku. MZ: Kolejne zakażenia i aż osiem zgonów. Najwięcej w Śląskiem!

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dzisiaj (28 maja) o godz. 17:30 o kolejnych przypadkach zakażeń, których odnotowano w Polsce aż 225. Potwierdzono również 8 zgonów, z czego połowa dotyczy województwa śląskiego.

Czytaj więcej: [SZCZEGÓŁY]

17:50 Koronawirus w Polsce. ZARAZA nie daje za wygraną także w Wielkopolsce!

Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowsze dane dotyczące koronawirusa. Liczba zakażonych stale rośnie. Wśród nich są także osoby z województwa wielkopolskiego.

Czytaj więcej: [SZCZEGÓŁY]

17:35 MZ: Kolejne przypadki zakażeń koronawirusem. Oto najnowsze dane

Dzisiaj (28 maja) o godz. 17:30 Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych przypadkach zakażeń koronawirusem w Polsce. Z najnowszych danych wynika, że potwierdzono 225 nowych zakażeń.

Dotyczą one województw:

 • śląskiego (69),
 • mazowieckiego (65),
 • łódzkiego (46),
 • wielkopolskiego (12),
 • dolnośląskiego (11),
 • świętokrzyskiego (6),
 • małopolskiego (5),
 • opolskiego (3),
 • podlaskiego (3),
 • podkarpackiego (2),
 • pomorskiego (2),
 • lubuskiego (1).

- Z przykrością informujemy o śmierci 8 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 93-K Racibórz, 73-M, 85-K Tychy, 66-K Cieszyn, 87-K Wolica, 58-M Poznań, 79-M Siedlce, 71-M Bolesławiec. Większość osób miała choroby współistniejące - podaje Ministerstwo Zdrowia.

W Polsce potwierdzono już 22 825 zakażeń koronawirusem. Odnotowano również 1 038 zgonów.

17:16 Koronawirus w Polsce. Place zabaw zaraz będą otwarte! 

Od 30 maja (sobota) otwarte zostaną place zabaw na osiedlach. Taki zapis ma się znaleźć w tworzonym przez Ministerstwo Zdrowia rozporządzeniu - informuje RMF FM.

Więcej w naszym materiale TUTAJ!

17:02 PIE: pandemia przyspieszy wycofywanie produkcji z Chin

Pandemia koronawirusa przyśpieszy przenoszenie "fabryki świata" z Chin - wskazał w czwartek Polski Instytut Ekonomiczny. Analitycy zwrócili uwagę, że największą kwotę dla firm wycofujących produkcję z Państwa Środka - 2,2 mld dol., przeznaczył dotąd rząd Japonii.

16:40 Oszuści wykorzystują epidemię

Policja apeluje, aby uważać na oszustów! Coraz więcej osób w ostatnim czasie otrzymuje tajemniczą wiadomość, przez którą można stracić mnóstwo pieniędzy! Chodzi o rzekomą dezynfekcję paczki na poczcie. Jak brzmi dokładnie jej treść? Czytaj na se.pl. [SZCZEGÓŁY]

16:20 Mapa - koronawirus w Polsce i na świecie. Statystyki. AKTUALIZACJA 28.05.2020

Aktualna mapa szerzenia się koronawirusa SARS-CoV-2 w Polsce i na świecie, na której znajdziecie potwierdzone przypadki zakażeń na całym świecie. Mapa jest aktualizowana w czasie rzeczywistym. Sprawdź bieżące statystyki zachorowań na COVID-19. [SZCZEGÓŁY]

16:00 Szef MON: w Czerwińsku nad Wisłą i w Grójcu WOT uruchomiły kolejne punkty Test&Go

W Czerwińsku nad Wisłą i w Grójcu WOT uruchomiły kolejne punkty Test&Go - poinformował szef MON Mariusz Błaszczak. W punktach tych żołnierze będą pobierali próbki do badań na obecność koronawirusa od sezonowych pracowników pracujących przy zbiorach owoców.

15:31 Wiceszef MZ: dodatek za opiekę nad pacjentami z COVID-19 dostanie ok. 10-20 tys. pracowników medycznych

- Ok. 10-20 tys. pracowników medycznych zaangażowanych w walkę z COVID-19 może dostać dodatek rekompensujący im pracę w jednym miejscu; z pierwszych danych wynika, że dodatek dla lekarza wynosi średnio ok. 6,5 tys. zł, a dla pielęgniarki ok. 3 tys. zł – poinformował wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński.

15:01 Wiceminister rodziny: w kwarantannie jest 26 DPS-ów

Z 824 Domów Pomocy Społecznej w kwarantannie jest obecnie 26 placówek, czyli 3,2 proc. ogółu; zakażonych jest 280 mieszkańców i 152 pracowników – poinformowała w Sejmie wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Iwona Michałek.

Michałek odpowiadała w czwartek na pytania posłów o wsparcie, jakie rząd przeznaczył podczas trwającej epidemii dla domów pomocy społecznej. Wiceminister wyjaśniła, że w Polsce działają 824 DPS-y, w których jest 81 tys. mieszkańców. Według stanu na środę, w kwarantannie jest 26 placówek (3,2 proc.), w których zakażonych koronawirusem jest 280 mieszkańców i 152 pracowników.

14:47 MZ: ponad 846 tys. przebadanych próbek na koronawirusa, ostatniej doby wykonano 21,9 tys. testów

Na koronawirusa przebadano dotąd 846 732 próbek u 773 625 osób – poinformowało w czwartek Ministerstwo Zdrowia. Ostatniej doby wykonano ponad 21,9 tys. testów – przekazał resort.

Zakażenie koronawirusem potwierdzono dotychczas u 22 600 osób, z których 1030 zmarło. Do tej pory wyzdrowiało 10 560 osób.

14:22 Gotowe rozwiązania dla służby zdrowia od uczestników Covid Challenge

12 rozwiązań przygotowanych przez polskich inżynierów, studentów i firmy trafiło właśnie na giełdę pomysłów akcji Covid Challenge. Wśród nich są projekty adaptera do maski do nurkowania, prostej konstrukcji maseczki ochronnej, czy platform telemedycznych.

Akcję zorganizowały Centrum Informacji Kryzysowej Centrum Badań Kosmicznych PAN oraz firma doradcza Planet Partners. W jej ramach inżynierowie, studenci i firmy proponują rozwiązania najbardziej palących problemów służby zdrowia związanych z walką z epidemią koronawirusa. Można je znaleźć pod adresem www.CovidChallenge.pl/gielda-pomyslow/

Celem giełdy jest ułatwienie innowacyjnym rozwiązaniom w dotarciu do potencjalnych odbiorców: pracowników placówek medycznych, inwestorów, czy firm lub badaczy zainteresowanych nawiązaniem współpracy z pomysłodawcami.

14:05 Koronawirus w Polsce. W Grójcu już działa punkt TEST&GO dla pracowników sezonowych 

W Grójcu już działa punkt TEST&GO dla pracowników sezonowych w rolnictwie, którzy pochodzą z zagranicy. Punkt jest czynny od czwartku, 28 maja, w godzinach 9.00-18.00. Osoby, które będą poddawane badaniu muszą mieć przy sobie paszport.

Więcej szczegółów w naszym materiale >>> TUTAJ

13:52 Rosja: liczba ofiar śmiertelnych Covid-19 przekroczyła 4 tys.

174 osoby zmarły w Rosji z powodu Covid-19 w ciągu minionej doby i łączna liczba przypadków śmiertelnych wzrosła do 4142 - poinformował w czwartek sztab rządowy. To najwyższy przyrost zgonów od 25 maja, gdy w ciągu jednej doby również zmarły 174 osoby.

Ogólna liczba zakażeń od początku pandemii sięgnęła w czwartek 379 051, po wykryciu w ciągu ostatniej doby 8371 nowych infekcji. Dzień wcześniej wskaźnik ten wynosił 8338.

13:31 Covid-19 spalił mu płuca. Pierwszy taki przeszczep w Mediolanie

Włoscy lekarze dokonali pierwszego w historii przeszczepu płuc w związku ze zniszczeniem ich przez koronawirusa SARS-CoV-2. Pacjentem jest 18-latek z Mediolanu, który w wyniku zachorowania na Covid-19 miał wręcz spalone płuca.[SZCZEGÓŁY]

13:20 To ON pracuje nad polską szczepionką na KORONAWIRUSA. Jest naprawdę blisko! 

Stworzył już szczepionkę na czerniaka, teraz pracuje nad szczepionką na KORONAWIRUSA. Prof. Andrzej Mackiewicz z Wielkopolskiego Centrum Onkologii, kierownik Katedry Biotechnologii Medycznej Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu razem ze swoim zespołem pracuje w Poznaniu nad „LEKIEM NA PANDEMIĘ”.

Więcej TUTAJ.

13:14 Koronawirus w Polsce. W Białobrzegach przebadano pracowników placówek oświatowych. Trzeba przesunąć termin otwarcia szkół?

Gmina Białobrzegi, zanim otworzy żłobki, przedszkola i szkoły, zdecydowała, że wykona badania pracownikom oraz nauczycielom, którzy po uruchomieniu placówek będą mieć kontakt z dziećmi. Cztery osoby dostało pozytywne wyniki badań na obecność przeciwciała anty-SARS-CoV-2. A co za tym idzie miały kontakt z osobą zakażoną. Jednak nie wiadomo czy są w trakcie zakażenia, czy przechorowały zakażenie bezobjawowo.[SZCZEGÓŁY]

13:05 Koronawirus na Śląsku. Prawie 70 nowych zakażeń. Kim są pacjenci?

Ministerstwo Zdrowia w swoim raporcie z 28 maja z godz. 10.00 informuje o 127 nowych zakażeniach koronawirusem w Polsce. Ponad połowa to nowe przypadki w województwie śląskim. Kto i w których miastach uległ zakażeniu? Sprawdź szczegółowe dane.

12:41 Ważne słowa rzecznika. To koniec epidemii na Śląsku?

- Kończymy testować ostatnią kopalnię, tam też jest kilka wyników dodatnich, ale nie ma już dużych ognisk - powiedział rzecznik MZ. Dodał, że ogniska na Śląsku zostały zamknięte. - Tak naprawdę na wyniki rzutują głównie rodziny górników, które są testowane w granicach 800-1200 testów dziennie - powiedział.

- Myślę, że do końca tego tygodnia ta tendencja się utrzyma, ale od przyszłego tygodnia powinniśmy już schodzić z tej ilości zakażonych - mówił Andrusiewicz.

12:28 Rzecznik MZ: poza trzema województwami mamy spadek liczby zachorowań

- Poza trzema województwami, czyli śląskim, łódzkim i wielkopolskim mówimy o spadku liczby zachorowań; tam są ogniska, które w przyszłym tygodniu powinny wygasać - powiedział w czwartek rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz. Jak dodał, wtedy tendencja będzie spadkowa w całym kraju.

12:15 Koronawirus na Śląsku. FENOMENALNE wieści! Liczba zakażonych górników MALEJE!

Maleje liczba górników zakażonych koronawirusem. Pierwszy raz od początku masowych testów w śląskich kopalniach liczba pracowników zakładów wydobywczych jest mniejsze, niż dobę wcześniej. Ogółem z grupy zarażonych ubyły 84 osoby. [SZCZEGÓŁY]

11:56 Rybnik. Dramat górnika! Pan Dawid od miesiąca jest zamknięty w kwarantannie!

O panu Dawidzie, który jest górnikiem, pisaliśmy już 15 maja. Przebywał wówczas od ponad dwóch tygodni na kwarantannie. Czekał na wynik pierwszego testu. Minęły niemal dwa tygodnie i dalej bez zmian - mężczyzna wciąż jest w izolacji.

Więcej na ten temat TUTAJ

11:35 Francja: Aplikacja do ŚLEDZENIA zakażonych zaakceptowana!

Obie izby francuskiego parlamentu zatwierdziły w nocy ze środy na czwartek aplikację mobilną StopCovid, służącą do śledzenia osób zakażonych koronawirusem. Aplikacja będzie dostępna do pobrania na telefon od najbliższego weekendu. Wielu obrońców praw obywatelskich krytykuje aplikację, ale w tym tygodniu Narodowa Komisja ds. Informatyki oraz Wolności wydała pozytywną opinię w sprawie nowego urządzenia - informuje PAP.

11:15 Rosja: Koronawirus nie istnieje - twierdzi 20 proc. ankietowanych!

Niemal jedna czwarta Rosjan uważa, że pandemia koronawirusa to teoria spiskowa, a kolejnych prawie 10 procent ankietowanych sądzi, że rzeczywista skala epidemii jest przeszacowana - informuje dziennik "Wiedomosti".

10:55 Koronawirus na Ukrainie: 477 przypadków i 11 zgonów w ciągu doby!

Na Ukrainie w ciągu ostatniej doby wykryto 477 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, 11 osób chorych na Covid-19 zmarło, a 444 pacjentów wyzdrowiało - podaje PAP. Najgorsza sytuacja panuje na zachodzie kraju: w obwodzie rówieńskim (74), lwowskim (70) i czerniowieckim (57). Największą liczbę infekcji SARS-CoV-2 zdiagnozowano w obwodzie czerniowieckim (3201) i w Kijowie (2793). Również w obwodzie czerniowieckim stwierdzono najwięcej zgonów - 134.

10:40 Coraz więcej górników wygrywa z koronawirusem!

W czwartek zmalała ogólna liczba górników zakażonych koronawirusem - informuje PAP. 84 osoby zwalczyły infekcję, a ajwiększą zmianę zanotowała Jastrzębska Spółka Węglowa, w której jeszcze w środę było 1718 przypadków Covid-19, a w czwartek rano 1631. 

10:30 COVID-19 kontratakuje w Świętokrzyskiem! GORZEJ tylko na ŚLĄSKU!

W Świętokrzyskiem potwierdzono aż 18 przypadków koronawirusa! Szczególnie niebezpieczna sytuacja panuje w Starachowicach, gdzie zdiagnozowano większość przypadków z województwa. Epicentrum choroby stały się tamtejsze zakłady mięsne, gdzie tylko do środy potwierdzono 38 zachorowań.

Więcej TUTAJ.

10:21 Czy epidemia w Zachodniopomorskiem WYGASA? 73 procent WYLECZONYCH przypadków! [28.05.2020] Koronawirus w Polsce

Do chwili obecnej (28 maja 2020, godz. 10:00) w województwie zachodniopomorskim potwierdzono 527 przypadków zarażenia koronawirusem. Tempo zachorowań maleje z dnia na dzień. Coraz więcej osób wraca również do zdrowia. To już 384 osoby, czyli już 73 procent wszystkich potwierdzonych przypadków. Gdzie w naszym regionie jest najwięcej zarażonych koronawirusem, a gdzie jest ich najmniej? Pomimo, iż epidemia trwa już blisko 3 miesiące, w naszym regionie są miejsca, w których do tej pory nie zanotowano ani jednego przypadku. Więcej na ten temat przeczytasz TUTAJ.

10:12 Koronawirus w Polsce. Są kolejni chorzy! Ministerstwo Zdrowia podało nowe dane. Jak wygląda sytuacja w Bydgoszczy i okolicach? [28.05.2020]

Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. Więcej informacji w naszym artykule. Kliknij TUTAJ.

10:03 Ministerstwo Zdrowia przekazało nowe informacje o zakażonych koronawirusem

- Mamy 127 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (69), świętokrzyskiego (18), lubelskiego (16), opolskiego (9), dolnośląskiego (7), małopolskiego (4), wielopolskiego (3), lubuskiego (1) - informuje MZ. - Z przykrością informujemy o śmierci 2 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 82-K Racibórz, 57-M Tychy. Osoby te miały choroby współistniejące.

Liczba zakażonych koronawirusem: 22 600/1 030 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

9:53 W. Brytania: rusza system wyłapywania kontaktów osób zakażonych koronawirusem

W czwartek uruchomiony zostanie w Anglii system wyłapywania kontaktów osób zakażonych koronawirusem - poinformował w środę wieczorem brytyjski minister zdrowia Matt Hancock. Zajmować się tym będzie 25 tys. zatrudnionych przez rząd osób.
Tak jak obecnie, każdy, kto ma objawy koronawirusa - uporczywy kaszel, gorączkę lub nagłą utratę smaku lub węchu - będzie musiał izolować się przez siedem dni, a reszta jego gospodarstwa domowego przez 14 dni - informuje PAP.

9:41 Niemcy: 353 nowe infekcje koronawirusem i 62 zgony w ciągu ostatniej doby

Instytut im. Roberta Kocha (RKI) podał w czwartek, że w ciągu ostatnich 24 godzin w Niemczech zmarły 62 osoby zakażone koronawirusem. Wirusa wykryto też u 353 nowych osób. Nowy bilans pandemii w Niemczech to 179 717 infekcji i 8411 zgonów.
W stosunku do dnia poprzedniego dobowa liczba nowych przypadków jest niższa o 11. Mimo wykrycia nowych infekcji szacowana liczba aktywnych przypadków spadła i wynosi 8106. Liczba nowych przypadków utrzymuje się obecnie w Niemczech na podobnym poziomie, ok. 300-400 dziennie - informuje PAP.

9:29 Bydgoszcz: MDK i Pałac Młodzieży wznawiają zajęcia w trybie stacjonarnym

Bydgoski Pałac Młodzieży i Młodzieżowe Domy Kultury wznawiają zajęcia opiekuńczo-dydaktyczne w trybie stacjonarnym. Uczniowie wrócą na większość zajęć od 1 czerwca. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszym artykule. Kliknij TUTAJ.

09:13 Wyjątkowy koncert dla podopiecznych DPS-u

Artyści ze Studia Art Muz z Kalisza zaaranżowali występ dla mieszkańców Domu Pomocy Społecznej.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ: Wyjątkowy koncert dla podopiecznych DPS-u w Kaliszu. Seniorzy byli zachwyceni!

09:10 Nocna dezynfekcja komendy. Policjantka ma koronawirusa

Kiedy testy potwierdziły koronawirusa u jednej z policjantek z Komendy Wojewódzkiej w Opolu, konieczna okazała się dezynfekcja budynku. Pozostali policjanci, którzy mieli kontakt z funkcjonariuszką są teraz w kwarantannie.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ: Nocna dezynfekcja Komendy Wojewódzkiej w Opolu. Policjantka ma koronawirusa

09:03 Morawiecki o "nowym planie Marshalla"

Premier Mateusz Morawiecki na konferencji w Pałacu Prezydenckim mówił o negocjacjach, które toczyły się wokół funduszy odbudowujących europejską gospodarkę. Mówił o ambitnych, międzynarodowym programach, wspominając o "nowym planie Marshalla".

08:55 Konferencja prasowa Andrzeja Dudy i Mateusza Morawieckiego

Trwa konferencja prasowa prezydenta Andrzeja Dudy i premiera Mateusza Morawieckiego. Tematem jest plan finansowy Unii Europejskiej oraz epidemia koronawirusa. Prezydent mówi, że Europa znów musi stać się wielkim zakładem produkcyjnym.

08:50 Koronawirus: polskie miasto szuka wsparcia w Chinach

- Pierwsze zakażenie w naszym mieście wykryto 23 stycznia - powiedział burmistrz chińskiego miasta Weifang, Tian Qingying. - Do połowy lutego wykryte zostały 44 przypadki. Wszyscy pacjenci zostali wyleczeni i wypisani ze szpitali do 8 marca. Nowych przypadków koronawirusa nie odnotowaliśmy do ponad stu dni. Władze Weifang wymieniły się doświadczeniami na temat walki z koronawirusem z przedstawicielami władz i sanepidu w Olsztynie. Weifang i stolica Warmii i Mazur od kilku lat są miastami partnerskimi.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ: Telekonferencja o koronawirusie. Olsztyn i chińskie Weifang wymieniły się doświadczeniami

08:40 Gwiazdor przerażony pandemią

- Niektóre osoby ostrzegały, że od czasu do czasu mogą się zdarzyć ogólnoświatowe pandemie, ale naprawdę nigdy nie wyobrażałem sobie, że nastąpi to tak, jak ma to teraz miejsce, że będzie to miało ogromny wpływ na cały świat - powiedział argentyński piłkarz Leo Messi w rozmowie z "Adidas".

PRZECZYTAJ WIĘCEJ: Leo Messi w ogromnym SZOKU. Jego słowa o koronawirusie są znamienne

08:30 Technologia 5G a koronawirus. Ważny apel Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji

W dobie epidemii koronawirusa mnożą się kolejne teorie spiskowe. Naprzeciw nieprawdziwym o technologii 5G treściom Polski Izba Informatyki i Telekomunikacji oponuje jasno: "Żadne rzetelnie przygotowane badania naukowe nie wskazują na powiązania pola elektromagnetycznego, emitowanego przez systemy telefonii komórkowej, z powstawaniem nowotworów i innych chorób.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ: WAŻNY apel PIIT. Dezinformacja może mieć TRAGICZNE skutki!

08:20 Pałac Młodzieży wznawia zajęcia stacjonarne

Coraz więcej instytucji i urzędów wraca do normalnego funkcjonowania po wybuchu epidemii koronawirusa w Polsce. Bydgoski Pałac Młodzieży i Młodzieżowe Domy Kultury wznawiają zajęcia opiekuńczo-dydaktyczne w trybie stacjonarnym. Uczniowie wrócą na większość zajęć od 1 czerwca.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ: Bydgoszcz: MDK i Pałac Młodzieży wznawiają zajęcia w trybie stacjonarnym

08:07 PiS i opozycja zgodne w sprawie propozycji Komisji Europejskiej

Zgodnie z nią Polska będzie trzecim największym odbiorcą unijnej pomocy, którą przygotowano w związku z pandemią koronawirusa - na więcej pożyczek i grantów mogą liczyć tylko Hiszpania i Włochy. Polska otrzyma ok. 64 z puli 750 mld euro, choć jak wyjaśnia europoseł Jan Olbrycht, negocjator Parlamentu Europejskiego ws. wieloletniego budżetu, będzie to zależeć od tego, czy nasz kraj spełni odpowiednie warunki; polski rząd musi w tej sprawie przygotować program, który uzgodni z Komisją. (PAP)

07:56 Koronawirus w Niemczech: Podobna liczba zachorowań jak w Polsce

U naszych zachodnich sąsiadów przybywa ich dziennie 300-400 - informuje PAP. Minionej doby odnotowano dokładnie 353 przypadki koronawirusa i 62 zgony. Łączna liczba zarażonych wynosi blisko 180 tysięcy, a prawie 8,5 tysiąca osób poniosło śmierć z powodu choroby. Najgorzej wygląda cały czas sytuacja w Bawarii, gdzie ujawniono do tej pory prawie 1/3 wszystkich zakażonych w kraju i 2 438 ofiar śmiertelnych.

07:46 Stany Zjednoczone przekroczyły liczbę 100 tys. zgonów!

W ciągu ostatnich 24 godzin przybyło ich aż 1407, czyli dwa razy więcej niż każdego z trzech poprzednich dni, gdy odnotowywano mniej niż 700 ofiar. W Stanach Zjednoczonych przeprowadzono jak dotychczas ponad 15 mln testów, z których prawie 1,7 mln dało wynik pozytywny. Minionej doby przybyło ok. 19 tys. osób z koronawirusem. (PAP)

07:39 Korea Pd: Najwięcej przypadków koronawirusa od początku kwietnia!

Minionej doby odnotowano ich 79, z czego 67 w aglomeracji Seulu, gdzie mieszka połowa ludności całego kraju. To najwięcej przypadków zakażeń w ciągu 24 godzin od 5 kwietnia. Z kolei większość z chorych ujawnionych w stolicy to pracownicy jednego z kompleksów logistycznych na przedmieściach, który należy do dużej firmy prowadzącej sprzedaż w internecie. W związku z nowymi przypadkami koronawirusa w Korei Południowej wzrosła też obawa przed drugą falą epidemii.

07:30 Koronawirus w Brazylii: Liczba zgonów przekroczyła 25 tysięcy!

Tylko ostatniej doby z powody COVID-19 zmarło tam 1086 osób - informuje PAP. To oznacza, że śmierć z powodu koronawirusa w Brazylii poniosło już 25 598 osób. Liczba chorych, których Kraj Kawy ma mniej tylko od Stanów Zjednoczonych, wynosi natomiast 411 821, ale według tamtejszych ekspertów może być nawet 7 razy wyższa - to dlatego, że nadal przeprowadza się tam niezbyt dużo testów.

23.15 Dziękujemy za śledzenie relacji w dniu dzisiejszym. Wracamy jutro!

22.58 Alarm w parafii pod Lublinem!

Niepokojące wiadomości z parafii pod Lublinem. W Pliszczynie pojawił się koronawirus! Jak oświadczył proboszcz wspólnoty, ks. Tadeusz Michałek, zakażonych jest prawdopodobnie dwóch księży. Co z wiernymi? Ci, którzy przyjmowali w kościele komunię – mogą zgłosić się na badania.

Czytaj więcej: Koronawirus w parafii pod Lublinem! ZAKAŻONYCH DWÓCH KSIĘŻY? Co z wiernymi?!

22.45 Klimatyzacja w pojazdach MZK w Toruniu nie będzie działać!

- Klimatyzacja w naszych pojazdach włącza się automatycznie, kiedy temperatura wzrasta powyżej 22 – 26 stopni Celsjusza, w zależności od oprogramowania i rodzaju pojazdu. Obecnie nie ma takiej sytuacji, gdyż jest chłodno, ale jeśli się ociepli, planujemy wyłączać klimatyzację ze względu na zagrożenie koronawirusem. By wspomóc cyrkulację powietrza, będą pootwierane wszystkie okna i szyberdachy, a ponadto, tak jak do tej pory, kierowcy i motorniczy będą otwierać dla pasażerów wszystkie drzwi z wyjątkiem przednich, zlokalizowanych w wydzielonej strefie bezpieczeństwa. Mamy świadomość, że w przypadku upałów brak klimatyzacji może być mało komfortowy, ale takie środki ostrożności planujemy podjąć dla bezpieczeństwa pasażerów - informuje Sylwia Derengowska, rzecznik prasowy MZK w Toruniu.

22.25 Koronawirus w Europie. Nowe liczby z Półwyspu Iberyjskiego

W Hiszpanii do środy na Covid-19 zmarło łącznie 27 118 osób - poinformowało ministerstwo zdrowia. Komentatorzy wskazują, że po raz kolejny dane resortu są nieprecyzyjne. W Portugalii liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa wynosi 1 356.

Dzienniki “El Mundo” i “El Pais” wskazują, że po raz kolejny w ostatnich dniach resort zdrowia Hiszpanii zmodyfikował sposób liczenia ofiar koronawirusa oraz formę informowania opinii publicznej o rozwoju epidemii.

(PAP)

22.10 Koronawirus nie odpuszcza na Śląsku. Statystyki ze środy - 27.05.2020

Z 399 zakażonych koronawirusem, o których poinformowało w środę Ministerstwo Zdrowia, aż 176 odnotowano w województwie śląskim. Na niechlubnym drugim miejscu województwo wielkopolskie - 58 przypadków. We Wrocławiu i okolicach mieliśmy 41 takowych.

21.55 Koronawirus w Europie. Nowe dane z Francji

66 osób zakażonych koronawirusem zmarło w ciągu ostatniej doby we Francji - poinformowało w środę francuskie ministerstwo zdrowia. To siódmy dzień z rzędu, gdy liczba ofiar śmiertelnych nie przekroczyła 100.

21.37 Koronawirus w Polsce - najważniejsze statystyki z 27.05.2020

399 zakażonych, 310 wyzdrowiałych i 4 zgony - takie dane przekazało w środę (27 maja) Ministerstwo Zdrowia.

Łącznie liczba zakażonych koronawirusem w Polsce: 22 473/1 028 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

21.20 Podlaska KAS przekazała blisko 8 tys. litrów alkoholu na zwalczanie koronawirusa

Prawie 8 tys. litrów alkoholu zabezpieczonego przez podlaską KAS w ramach jej działań kontrolnych trafi nieodpłatnie m.in. do szpitali w regionie na działania związane z przeciwdziałaniem pandemii koronawirusa. W środę służby celno-skarbowe przekazały ten alkohol Podlaskiemu Urzędowi Wojewódzkiemu w Białymstoku.

(PAP)

21.03 Koronawirus w Urzędach Skarbowych?! JEST REAKCJA po naszej publikacji

Izba Administracji Skarbowej w Katowicach reaguje po publikacji „Super Expressu” na temat afery z rozprzestrzeniającym się koronawirusem w Urzędach Skarbowych w Cieszynie i Katowicach.

Zobacz: Afera w skarbówkach! Reagują po naszej publikacji. NOWE FAKTY! Koronawirus na Śląsku

20.50 Wielka Brytania: PONAD 400 ZGONÓW spowodowanych COVID-19 w 24 godziny

O 412 wzrosła w ciągu doby liczba zgonów z powodu koronawirusa w Wielkiej Brytanii, co oznacza, że łączna liczba ofiar śmiertelnych epidemii w tym kraju wynosi 37 460 – podaje PAP, powołując się na brytyjskie ministerstwo zdrowia.

Od początku epidemii w Wielkiej Brytanii przeprowadzono prawie 3,8 mln testów na obecność koronawirusa. Łącznie wykryto 267 240 zakażeń, z czego 2013 w ciągu ostatniej doby.

Wielka Brytania zajmuje pierwsze miejsce w Europie i drugie na świecie - za Stanami Zjednoczonymi - pod względem liczby ofiar śmiertelnych COVID-19 oraz czwarte miejsce, jeśli chodzi o zakażenia – za Stanami Zjednoczonymi, Brazylią i Rosją.

20.33 Koronawirus na Śląsku. KIM SĄ ZAKAŻENI? Gdzie są ogniska epidemii?

Spośród 170 nowych przypadków zakażeń koronawirusem w Polsce, 70 dotyczy województwa śląskiego! Kim są zarażeni SARS-CoV-2. Skąd pochodzą? W których miejscach na Śląsku są aktywne ogniska epidemii?

Zobacz: Koronawirus na Śląsku: 70 nowych zakażeń. Sprawdź, kto i gdzie się zaraził [RAPORT]

20.19 DARMOWE WAKACJE na Cyprze? Jeśli ktoś się zarazi, nie będzie płacił. ZASKAKUJĄCA propozycja

Cypr zobowiązuje się do pokrycia kosztów zakwaterowania, wyżywienia i leczenia tych, którzy zakażą się koronawirusem podczas wakacji oraz ich rodzin – informuje PAP, powołując się na doniesienia Associated Press. Turyści zapłacą jedynie za przejazd na lotnisko i lot powrotny do domu.

Turystyka jest kluczową gałęzią gospodarki na Cyprze i składa się na 13 proc. gospodarki tego kraju. W bieżącym roku z powodu pandemii koronawirusa Cypr ma stracić aż 70 proc. ze spodziewanych 2,6 mld euro dochodu z turystyki.

20.01 Poznań: 81 pacjentów z COVID-19 w szpitalu. Koronawirus ODPUSZCZA?

Liczba osób hospitalizowanych w poznańskim jednoimiennym szpitalu zakaźnym spada, mniej jest też pacjentów z DPS-ów i z zakładów opiekuńczo leczniczych – poinformował w środę prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak. Obecnie w szpitalu przebywa 81 pacjentów – podaje PAP.

Do tej pory w szpitalu w Poznaniu zmarło 111 osób, 246 wyzdrowiało. Z danych poznańskiego magistratu wynika, że w stolicy Wielkopolski jest 56 osób z koronawirusem, w powiecie poznańskim – 16 aktywnych przypadków. W Poznaniu i powiecie poznańskim zanotowano dotąd 136 ozdrowień i 5 zgonów.

19.44 MASOWE TESTY dla wszystkich, którzy wracają ze zdalnej pracy?! ZASKAKUJĄCY pomysł!

– Testy dla wszystkich, którzy są potencjalnie narażeni, np. dla nauczycieli, policjantów, w szpitalach, urzędach, w zakładach, gdzie są większe skupiska ludzi – wylicza w rozmowie z „Super Expressem” Sośnierz. Czy to dobry pomysł?

Czytaj dalej: UJAWNIAMY! Testy na koronawirusa dla wszystkich pracujących?! Chce tego ważny polityk klubu PiS

19:30 Toruń: Burza wokół Specjalistycznego Szpitala Miejskiego. SIEDEM ZAWIADOMIEŃ do prokuratury

Do siedmiu wzrosła liczba zawiadomień do prokuratury w sprawie możliwych nieprawidłowości w Specjalistycznym Szpitalu Miejskim w Toruniu, w którym wystąpiło duże ognisko zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 - poinformował PAP rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej Andrzej Kukawski.

Czytaj więcej: [SZCZEGÓŁY]

19:15 WHO: Ameryka Łacińska centrum pandemii koronawirusa

PAP: Ostatniej doby w Brazylii na Covid-19 zmarło ponad tysiąc osób, w Meksyku ponad 500. Najwyższy dotąd dzienny bilans zgonów i zakażeń odnotowało Peru. "Nasz region stał się epicentrum pandemii koronawirusa" - powiedziała dyrektor WHO ds. obu Ameryk Carissa Etienne. Na obu kontynentach amerykańskich pandemia pochłonęła już ponad 143 tys. ofiar, a wirusem SARS-CoV-2 zainfekowało się ponad 2,4 mln osób - poinformowała we wtorek wieczorem podczas wideokonferencji Etienne, dyrektor Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) ds. obu Ameryk i Panamerykańskiej Organizacji Zdrowia (PAHO).

19:00 Świętokrzyskie: kolejne przypadki zakażenia koronawirusem w starachowickim zakładzie mięsnym

PAP:  Kolejne przypadki zarażenia koronawirusem potwierdzono wśród pracowników zakładu Animex Foods w Starachowicach. Wirusa wykryto już u 38 osób, a 170 pracowników przebywa na kwarantannie. Pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem w starachowickiej firmie stwierdzono 15 maja. Rzecznik prasowy Animex Foods Łukasz Dominiak powiedział PAP, że do tej pory w starachowickim oddziale przedsiębiorstwa potwierdzono łącznie 38 przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2, a 170 pracowników przebywa na kwarantannie. "Osoby, u których zdiagnozowano obecność koronawirusa, to zazwyczaj pracownicy przybywający na kwarantannie, na którą skierowaliśmy 170 osób. To z tej grupy wywodzą się, z małymi wyjątkami, nowe przypadki zarażenia" – podkreślił Dominiak, który nie ukrywał, że liczba zakażonych osób może się zwiększyć.

18:40 DRAMATYCZNA sytuacja w Kępnie. Punkt pobrać na COVID-19 wraca do miasta

Liczba zakażonych w Kępnie nadal rośnie. Na chwilę obecną potwierdzono już 300 przypadków! W związku z tym wojewoda wielkopolski podjął decyzję, by ponownie ustawić w Kępnie mobilny punkt pobierania wymazów do badań w kierunku koronawirusa.

 Czytaj więcej: [SZCZEGÓŁY]

18:35 Śląskie. Koniec dyspensy dla wiernych? Apb Gądecki chce powrotu do kościołów!

Premier RP Mateusz Morawiecki ogłosił, że od 31 maja w kościołach nie będą już obowiązywały limity wiernych. Na reakcję Konferencji Episkopatu Polski długo nie trzeba było czekać. Przewodniczący abp Stanisław Gądecki zaapelował do biskupów o odwołanie ogólnych dyspens od uczestnictwa w niedzielnych mszach świętych, również w województwie śląskim.

 Czytaj więcej: [SZCZEGÓŁY]

18:20 Gdańsk: Śmierć pacjenta zarażonego koronawirusem! Kim był mężczyzna?

Wracamy do sprawy walki z koronawirusem. Po godzinie 17:30, Ministerstwo Zdrowia przekazało kolejne dane dotyczące zakażeń COVID-19 w Polsce. Niestety dotarły do nas bardzo przykre informacje z Gdańska. Walkę z paskudną chorobą przegrał 75-letni mężczyzna.

 Czytaj więcej: [SZCZEGÓŁY]

18:00 Koronawirus: Dziś w Polsce prawie 400 NOWYCH ZAKAŻEŃ, w tym w woj. łódzkim. NIE ŻYJE mieszkanka Łodzi i pacjent z pow. zgierskiego

Dziś (27 maja) ministerstwo zdrowia poinformowało o prawie 400 nowych, potwierdzonych przypadkach koronawirusa i czterech ofiarach śmiertelnych. Wśród nich są mieszkańcy województwa łódzkiego.

 Czytaj więcej: [SZCZEGÓŁY]

17:45 Koronawirus na Śląsku. Więcej zakażonych! Kolejna osoba w Śląskiem zmarła

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dzisiaj (27 maja) o godz. 17:30 o najnowszych przypadkach zakażeń koronawirusem w Polsce. Ponownie najwięcej zakażeń wykryto w województwie śląskim. Jedna z trzech kolejnych ofiar zmarła w Śląskiem. Sprawdźcie, jak prezentują się statystyki.

 Czytaj więcej: [SZCZEGÓŁY]

17:32 MZ: 170 nowych zakażeń koronawirusem, najwięcej w Śląskiem

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dzisiaj (27 maja) o godz. 17:30 o łącznie 170 nowych przypadkach zakażeń koronawirusem w Polsce. Najwięcej odnotowano ich w województwie śląskim.

Kolejne zakażenia dotyczą województw:

 • śląskiego (70),
 • mazowieckiego (37),
 • łódzkiego (28),
 • dolnośląskiego (15),
 • opolskiego (7),
 • podlaskiego (7),
 • świętokrzyskiego (4),
 • małopolskiego (1),
 • wielkopolskiego (1).

- Z przykrością informujemy o śmierci 3 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 75-M Gdańsk, 75-K Racibórz, 80-M Zgierz - informuje MZ. - Osoby te miały choroby współistniejące - dodano.

Do tej pory w Polsce potwierdzono 22 473 przypadki zakażeń koronawirusem. Odnotowano również 1 028 zgonów. 

17:26 Lubuskie: Pielęgniarka ze szpitala w Świebodzinie zakażona koronawirusem

Oddział Intensywnej Opieki Medycznej szpitala w Świebodzinie (Lubuskie) wstrzymał pracę po wykryciu koronawirusa u jeden z pielęgniarek. Czterech jego pacjentów przewieziono do szpitala w Gorzowie Wlkp. - poinformowała w środę rzeczniczka wojewody lubuskiego Aleksandra Chmielińska-Ciepły. Więcej w naszym materiale TUTAJ.

17:15 Czy rząd otworzył dyskoteki? Bardzo smutna informacja. Koronawirus w Polsce 

Od 30 maja nie musimy zasłaniać nosa i ust w otwartej przestrzeni – ale tylko pod warunkiem, że możemy zachować 2 metry odstępu od innych. Maseczki będą jednak konieczne w niektórych przestrzeniach zamkniętych, m.in. w sklepach, kościołach, autobusach czy tramwajach. Oprócz tego otwarte zostaną kina, teatry, siłownie i salony masażu. A co z dyskotekami? [SPRAWDŹ TUTAJ]

17:04 Ofiary koronawirusa na świecie

Jak podaje Uniwersytet Johnsa Hopkinsa, do środy na całym świecie stwierdzono 351 077 przypadków śmiertelnych zakażenia koronawirusem.

Krajem najbardziej tragicznie dotkniętym przez pandemię są USA, gdzie do tej pory zmarło 98 929 osób. W Wielkiej Brytanii stwierdzono 37 130 przypadków śmiertelnych, we Włoszech 32 955. W trzech innych krajach jest ponad 20 tys. ofiar śmiertelnych - to Francja (28 533), Hiszpania (27 117) i Brazylia (24 512).

16:52 Uniwersytet Johnsa Hopkinsa: ponad 350 tys. osób na całym świecie zmarło na Covid-19

Według danych Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa z Baltimore na całym świecie na Covid-19 zmarło już ponad 350 tys. osób. Najwięcej zgonów jest w Stanach Zjednoczonych - prawie 99 tys. Ponad 30 tys. osób zmarło w Wielkiej Brytanii i we Włoszech.

16:38 Rośnie liczba ofiar pandemii w Indonezji i zakażonych na Filipinach

Do 1473 wzrosła w ciągu ostatniej doby liczba ofiar pandemii koronawirusa w Indonezji, gdzie od wtorku na COVID-19 zmarło 55 chorych. Na Filipinach najnowszy dobowy przyrost liczby zakażonych sięgnął poziomu z początku kwietnia.

16:21 Porodówka w Szpitalu Miejskim w Rzeszowie działa! Była dedykowana kobietom z koronawirusem

Szpital Miejski Im. Jana Pawła II w Rzeszowie poinformował, że Kliniczny Oddział Ginekologiczno-Położniczy oraz Oddział Neonatologii z Pododdziałem Izolacyjnym i Intensywną Terapią Noworodka Szpitala Miejskiego od 27 maja działa normalnie. [SZCZEGÓŁY]

16:04 Kiedy pójdziemy do KINA, teatru, NA KONCERT w Warszawie? Znamy OFICJALNE terminy!

Na konferencji prasowej w środę, premier Mateusz Morawiecki oraz ministrowie Piotr Gliński i Łukasz Szumowski podali oficjalne daty wznowienia działalności kin, teatrów, filharmonii czy organizacji koncertów plenerowych. Jednak nie odbędzie się to bezwarunkowo! [SZCZEGÓŁY]

15:48 Badanie: na dostosowanie do nowych wytycznych salony beauty wydały średnio 1,2 tys. zł

Na dostosowanie się do nowych wytycznych salony fryzjersko-kosmetyczne wydały średnio 1,2 tys. zł - wynika z badania przeprowadzonego przez Inicjatywę #BeautyRazem. Według Inicjatywy, 79 proc. salonów nie podniosło cen swoich usług, w pozostałych 21 proc. usługi zdrożały średnio o 8,72 zł.

Z badania wynika ponadto, że przedział nakładów na przygotowanie salonów piękności do otwarcia 18 maja br. wyniósł od 500 do 2500 zł, średnio ok. 1200 zł. Natomiast same przygotowania do wdrożenia nowych zasad trwały średnio ponad 3,5 dnia.

15:36 Kościoły w Warszawie: Ile osób może być na mszy? Koniec obostrzeń - poza jednym!

Ile osób może przebywać w kościele? To pytanie zadają sobie wierni, którzy z powodu epidemii koronawirusa nie mogli uczestniczyć w nabożeństwach. W środę, podczas konferencji prasowej, premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że zostanie zniesiony limit osób w kościołach. [SZCZEGÓŁY]

15:21 Koronawirus. NOWE ZASADY BEZPIECZEŃSTWA. Czwarty etap znoszenia ograniczeń COVID-19

Od 30 maja nadchodzą wielkie zmiany związane ze znoszeniem ograniczeń związanych z COVID-19. Wszystkie najistotniejsze informacje zebraliśmy w jednym materiale TUTAJ.

15:10 Emilewicz: nowe rozwiązania w tzw. Tarczy 4.0 dot. m.in. zaległych urlopów, samorządów, kredytobiorców

- W projekcie nowych rozwiązań, które mają pomóc przedsiębiorcom podczas epidemii, w tzw. Tarczy 4.0, rząd proponuje nowe rozwiązania dot. m.in. ułatwień dla samorządów terytorialnych, kredytobiorców, zaległych urlopów wypoczynkowych - mówiła w środę w Sejmie wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz.

14:58 Masowe zwolnienia w śląskich kopalniach? Jasna deklaracja Jacka Sasina!

Epidemia koronawirusa w Polsce spowodowała pogorszenie sytuacji w sektorze wydobycia. Nie dość, że górnicy byli grupą zawodową, w której zaraza rozpowszechniła się na dobre, to cała branża stanęła nad przepaścią. W związku z ciepłą zimą, zamknięciem wielu obiektów, a co za tym idzie spadkiem zapotrzebowania na węgiel, spółki górnicze zanotowały spore straty. Konieczne było m.in. obniżenie pensji pracowników. Co dalej z kopalniami? Czytaj TUTAJ!

14:43 Rośnie bezrobocie na Śląsku. Powód? Koronawirus

Epidemia koronawirusa w Polsce sprawiła, że wiele osób straciło pracę. W związku z zamknięciem m.in. sklepów, restauracji, instytucji kultury, klubów fitness doszło do cięć jeśli chodzi o wysokość pensji i ilość etatów. Wojewódzki Urząd Pracy podał nowe dane dotyczące stopy bezrobocia w Śląskiem. [SZCZEGÓŁY]

14:25 Koronawirus w Radomiu. Nowe przypadki zakażenia w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym

Tragiczne informacje płyną z Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu. W placówce znów pojawiły się nowe zakażenia koronawirusem wśród pacjentów oraz personelu. Lecznica wstrzymała przyjmowanie pacjentów na oddział neurochirurgii i neurologii.

14:15 Koronawirus w Polsce. Nowe mandaty w związku z epidemią. Za co?

Policja w związku z trwającą obecnie epidemią koronawirusa ma szereg dodatkowych zadań - może np. skierować wniosek do sądu i sanepidu o ukaranie osoby, która łamie kwarantannę. Nagminnie przyznaje mandaty za łamanie zasad bezpieczeństwa - brak maseczki czy nietrzymanie zasad dystansu społecznego. Okazuje się, że Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji chce wprowadzić nowe mandaty w związku z epidemią. Więcej TUTAJ.

13:57 Wiceminister nauki: studenci wszystkich lat w wyjątkowych przypadkach mogą odbywać zajęcia stacjonarne

- Jeśli zajęcia, ze względu na swoją specyfikę, nie mogą być przeprowadzone w sposób zdalny, to możliwe jest prowadzenie ich w siedzibach uczelni lub ich filiach niezależnie od roku, na którym student odbywa kształcenie. Podobnie jest w przypadku doktorantów - pisze wiceminister nauki Anna Budzanowska w liście do rektorów.

13:45 Śląskie. Koronawirus w kopalniach. Ponad 3,7 zakażeń wśród górników. Gdzie najwięcej?

Koronawirus na Śląsku. Do ponad 3,7 tys. wzrosła w środę liczba potwierdzonych przypadków koronawirusa wśród górników trzech spółek węglowych, gdzie wciąż napływają wyniki prowadzonych na dużą skalę badań przesiewowych. Najwięcej, 66 zachorowań, przybyło w kopalni Pniówek należącej do JSW. W której kopalni jest najwięcej zakażeń? Sprawdź szczegóły.

13:24 Francja: rząd cofa zgodę na leczenie Covid-19 hydroksychlorochiną

Władze Francji cofają zgodę na leczenie Covid-19 hydroksychlorochiną. W środę rząd uchylił regulacje zezwalające na stosowanie medykamentu jako leku przeciwko Covid-19 w szpitalach, z wyjątkiem badań klinicznych.

Decyzja ta jest skutkiem niekorzystnej opinii Wysokiej Rady Zdrowia Publicznego (HCSP), która zaleciła we wtorek, żeby zaprzestać przepisywania hydroksychlorochiny w leczeniu szpitalnym Covid-19.

13:07 Morawiecki: zapanowaliśmy nad pandemią koronawirusa

- Trzy miesiące temu postawiliśmy sobie jasny cel, choć trudny do zrealizowania - przesunięcie fali zachorowań, aby nie zabrakło łóżek, respiratorów, środków medycznych; ten cel udało się zrealizować; zapanowaliśmy nad pandemią koronawirusa lepiej niż bogatsze kraje - mówił w środę premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu zwrócił uwagę, że od czasu wykrycia w Polsce pierwszego przypadku koronawirusa minęło niemal trzy miesiące. Jak mówił to nie były łatwe dni, gdyż mamy ponad 20 tys. zachorowań i ponad tysiąc zgonów.

12:53 Rosja: liczba zakażeń koronawirusem przekroczyła 370 tysięcy

8338 przypadków koronawirusa wykryto w Rosji w ciągu minionej doby - poinformował w środę sztab ds. walki z pandemią. Oznacza to, że od początku epidemii zachorowało w Rosji 370 680 osób. Liczba zgonów wzrosła do 3968, od wtorku zmarło 161 pacjentów z Covid-19.

12:35 Czy otworzą stadiony piłkarskie. Ważne słowa premiera. Koronawirus w Polsce

Koronawirus w Polsce doprowadził do przerwania rozgrywek piłkarskich w naszym kraju. Na szczęście rodzimy futbol powoli budzi się do życia, choć bez kibiców na trybunach. Przynajmniej na razie. Fani zadają sobie pytanie czy otworzą stadiony piłkarskie? Na środowej konferencji prasowej premiera Mateusza Morawieckiego padły ważne słowa, które wlały nadzieję w serca kibiców piłkarstwa. [SZCZEGÓŁY]

12:30 Kiedy otworzą baseny? Kiedy można iść na pływalnie? Podano DATĘ znoszenia obostrzeń 4 etap

Koronawirus w Polsce sprawił, że nasze życie bardzo się zmieniło. Zamknięto wiele miejsc, w których Polacy spędzali wolny czas. Od kilku tygodni zastanawialiśmy się kiedy otworzą baseny? Kiedy będzie można iść na pływalnie? W środę poinformowano o znoszeniu obostrzeń 4 etap w Polsce. W tym znalazły się też baseny i pływalnie. Podano konkretną datę ponownego otwarcia basenów.

12.19 Ile osób może przebywać w kościele? Rząd znosi obostrzenia związane z koronawirusem

Ile osób może przebywać w kościele? To pytanie zadaje sobie wielu wiernych, którzy z powodu epidemii koronawirusa nie mogli uczestniczyć w nabożeństwach. W czasie środowej konferencji prasowej, premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że całkowicie zniesiony zostanie limit osób w kościołach, a to oznacza, że msze święte będą mogły odbywać się tak, jak przed wybuchem pandemii. [WIĘCEJ TUTAJ]

12.11 Zniesienie zakazów w handlu! Nowe zasady w sklepach. Od kiedy?

Kolejne etapy znoszenia obostrzeń związanych z koronawirusem w Polsce dotknął ponownie sklepów. Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział wielkie zmiany już od soboty, 30 maja 2020 roku. Zobacz, jakie restrykcje będą obowiązywały w sklepach po czwartym etapie odmrażania gospodarki i znoszenia zakazów.

12.06 Koronawirus w Polsce. Kiedy otworzą kina i teatry? Będą też koncerty. Premier Morawiecki zdecydował

W ostatnim, IV etapie odmrażania polskiej gospodarki, zdecydowano o ponownym otwarciu placówek kulturalno-rozrywkowych, które zamknięto w połowie marca z powodu pandemii koronawirusa. Do kina, teatru, opery, baletu, cyrku i filharmonii, będzie można iść od 6 czerwca! Zdecydowano także o możliwości organizowania koncertów plenerowych do 150 osób. [SZCZEGÓŁY]

12.03 Kiedy otworzą siłownie i kluby fitness? Znoszenie obostrzeń 4 etap sport KONKRETNA DATA

Dowiedzieliśmy się wreszcie kiedy otworzą siłownie! Kiedy będzie można iść do klubów fitness i na jakich zasadach? Czy będą ograniczenia w siłowniach i klubach fitness? Czytaj TUTAJ!

12.00 Odmrażanie wesel w Polsce - koronawirus. Rząd pozwala na organizację wesel w Polsce

Odmrażanie wesel w Polsce - koronawirus. Rząd Polski poinformował podczas konferencji prasowej o znoszeniu kolejnych obostrzeń w życiu społecznym Polaków. Jak będzie wyglądała organizacja wesel w czasie koronawirusa? Ilu gości na weselu będzie mogła gościć para młoda? Jak zorganizować wesele 2020 w czasie epidemii koronawirusa? [SZCZEGÓŁY]

11.55 Koronawirus na Śląsku. Rząd znosi nakaz noszenia maseczek! Od kiedy?

Koronawius w Polsce. W środę 27 maja przed południem premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej przedstawił nowe informacje dotyczące zniesienia obostrzeń w ramach czwartego etapu odmrażania gospodarki. Rząd zniósł m.in. nakaz noszenia maseczek. Przestaje on obowiązywać od 30 maja. [SZCZEGÓŁY]

11.45 Łukasz Szumowski: Najważniejszą miarą epidemii jest liczba zgonów

Według ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego, najważniejszą miarą epidemii jest liczba zgonów, a ta, jak mówi, maleje.

- praktycznie poza nielicznymi wyjątkami wiemy, ze z dnia na dzień, ta liczba (zakażeń-red.) maleje. Czyli wiemy, ze spadamy z liczbą chorych, zmniejszamy liczbę choćby zgonów, co jest najważniejszą miarą kontroli epidemii [...] - mówi Szumowski

11.41 Szumowski: respiratory i łózka są wolne. "Możemy po części poluzować te ograniczenia"

Szpitale powoli będą wracały do normalnego funkcjonowania.

- Stąd takie decyzje. Jestem przekonany, że koniec tego tygodnia, początek przyszłego będziemy mogli powiedzieć, że [...] cała Polska będzie miała tendencję spadkową. Ale to nie oznacza końca epidemii - mówi Szumowski.

11.40 Minister Piotr Gliński. Wracają kina, koncerty plenerowe

Od 6 czerwca wracają kina, cyrki, muzea. Są 3 warunki.

- Przede wszystkim, to nie obowiązek, to możliwość - powiedział Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotr Gliński.  Będziemy musieli jednak uzbroić się w maseczkę. W związku z tym, że mogą wrócić zgromadzenia do 150 osób, wrócą także koncerty plenerowe.

11.35 Nowa rzeczywistość. Co z weselami?

Od 6 czerwca wrócą wesela - na razie tylko na 150 osób. Od niedzieli (31 maja) zmiany w kościołach. Nie obowiązują już ograniczenia w konkretnej liczbie osób przebywających w świątyniach. Obowiązują jednak zasady dystansu. Wróci także możliwość zgromadzeń, także do 150 osób.

11.37 Maseczki nieobowiązkowe! Znamy DATY

Już od 30 maja maseczki ochronne nie będą obowiązkowe. Od soboty nie obowiązują tez limity osób w sklepach.

11.30 Ruszyła konferencja premiera Mateusza Morawieckiego. Z opóźnieniem.

Po opóźnieniach ruszyła konferencja prasowa.

11.14 Z ostatniej chwili! Konferencja chwilowo opóźniona. W Sejmie trwa głosowanie

W konferencji ma wziąć udział Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki, Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotr Gliński i Minister Zdrowia Łukasz Szumowski.

Konferencję będziemy relacjonować na żywo.

10.50 Konferencja prasowa premiera i ministra zdrowia o 11.00

Premier wraz z ministrem powinni przedstawić szczegóły planu IV etapu odmrażania gospodarki. Według spekulacji, padną też deklaracje dotyczące obowiązku noszenia maseczek i jego potencjalnego zniesienia w niektórych regionach. Całą konferencję będziemy relacjonować tutaj, już za chwilę!

10.40 Koronawirus w Polsce: 22.303 zakażone osoby od początku epidemii

Od początku epidemii w Polsce na COVID-19 zachorowało 22.303 osoby, z czego 10.330 osób jest opisanych jako "ozdrowieńcy". Zmarło już 1025 osób.

Obecnie zakażonych jest 11.973 osoby.

10.08 Kolejne 229 nowych przypadków w 9 województwach! Ponad 100 na Śląsku

Ministerstwo Zdrowia potwierdza w środę kolejny wzrost liczby zachorowań. Tym razem, koronawirusa potwierdzono u 229 osób z: woj. śląskiego (106), wielkopolskiego (58), dolnośląskiego (26), lubelskiego (22), świętokrzyskiego (5), pomorskiego (4), opolskiego (2), zachodniopomorskiego (2), podlaskiego (2).

Zmarła 1 osoba. To 77-letnia kobieta ze Zgierza (województwo łódzkie).

>> Poznań: Koronawirus. Nowe przypadki w kraju! Wielkopolska tuż za województwem śląskim!
>> Olsztyn: Koronawirus na Warmii i Mazurach. Wzrost liczby ozdrowieńców! Skąd pochodzą pacjenci?
>> Opole: Koronawirus. ZAKAŻONY kilkuletni chłopiec! Kim są nowi chorzy? W sumie 604 zarażenia
>> Kielce: Koronawirus w Świętokrzyskiem: Liczba przypadków przekroczyła 400!
>> Bydgoszcz: Ministerstwo Zdrowia nie ma dobrych wiadomości. Są kolejne przypadki zakażeń koronawirusem [27.05.2020]
>> Toruń: Mieszkaniec powiatu toruńskiego zakażony koronawirusem! Ministerstwo Zdrowia podało nowe dane [27.05.2020]

10.05 Górnicy wciąż pod zmasowanym atakiem koronawirusa! Zachorowało już prawie 4 tysiące

Absolutnym rekordzistą jest kopalnia w Pawłowicach. Należy do Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Przeprowadzono tam w sumie badania całej załogi - to ok. 22 tysiące ludzi! Łącznie do środy (25 maja), wśród pracowników firmy (JSW) potwierdzono 1718 przypadków Covid-19.

- To o 70 więcej niż dobę wcześniej - liczy PAP.

Jastrzębska Spółka Węglowa:

 • Kopalnia Pniówek: zakażonych 1542 pracowników,
 • Kopalnia Zofiówka: zakażonych 158 osób
 • Kopalnia Jastrzębie-Bzie: zakażonych 9 osób,
 • Kopalnia Budryk: zakażone 4 osoby,
 • Kopalnia Borynia: zakażone 5 osób.

Kwarantanną są objęte 274 osoby. W Polskiej Grupie Górniczej także wzrosty: zachorowało już 1455 pracowników. Najwięcej - w PGG kopalniach: Jankowice - 670 osób.

Przez badania, w tym tygodniu kopalnie Bielszowice i Pokój w Rudzie Śląskiej nie wydobywają węgla, a najszybciej do pełnego działania wróci - należąca do spółki Węglokoks Kraj - kopalnia Bobrek w Bytomiu.

9.50 "Nierealistyczny optymizm" - ekspert studzi rosnącą, powszechną radość

Psycholog dr Marta Znajmiecka-Sikora z Uniwersytetu Łódzkiego ostrzegła w środę (27 maja) przed rosnącym, powszechnym optymizmem. "Nierealistyczny optymizm" - to zjawisko, które - według ekspertów - występuje po wzmożonym okresie niebezpieczeństwa. Teraz, kiedy następuje poprawa sytuacji, niebezpieczny może się okazać scenariusz, w którym założymy, że jesteśmy bezpieczni od zachorowania.

Co ciekawe, podobne, ale przeciwne działanie zaobserwowano po tragedii w Czarnobylu. I to właśnie podejście - nierealistyczny (defensywny) pesymizm - miało pozytywne skutki!

"[...] a mianowicie pesymiści częściej (niż realiści i optymiści) podejmowali działania, których celem było przeciwdziałanie wystąpieniu chorób wywołanych napromieniowaniem, takie jak np. picie płynu Lugola, powstrzymanie się od jedzenia nabiału i nowalijek, minimalizowanie przebywania na otwartym terenie” - podaje słowa ekspertki PAP.

9:00 Dzienny raport o koronawirusie

10 330 osób wyzdrowiało - taką informację przekazało w środę rano Ministerstwo Zdrowia. To oznacza, że w ciągu ostatniej doby wyzdrowiało 310 osób.

8:55 Kobiety tracą pracę częściej niż mężczyźni

W kryzysie gospodarczym spowodowanym pandemią koronawirusa kobiety w USA tracą pracę częściej niż mężczyźni. Za jedną z przyczyn takiej sytuacji uznaje się zmniejszony popyt na usługi, w których większy odsetek zatrudnionych stanowią kobiety.

- Kobiety zazwyczaj lepiej przechodzą przez gospodarcze kryzysy niż mężczyźni. Jednak nie tym razem - napisał "Wall Street Journal". Dziennik przypomina, że w kwietniu w USA bezrobocie wzrosło do 14,7 proc. Wśród kobiet wynosiło ono 16,2 proc., a wśród mężczyzn 13,5 proc. Jeszcze w lutym poziom bezrobocia obu płci był podobny - po ok. 3,5 proc. (PAP)

8:10 Testy na koronawirusa. Warmińsko-mazurskie na szarym końcu listy województw

Według ostatnich danych Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego w regionie wykonano 23818 testów na obecność koronawirusa. Tylko w pięciu województwach przeprowadzono mniej testów. Jakich? [CZYTAJ WIĘCEJ]

7:55 Zapłaci prawie 2 tysiące kary, bo... przytulił narzeczoną!

Choć byli w maseczkach, to policja i tak postanowiła go ukarać. Powód? 20-latek przytulił na ulicy swoją dziewczynę. Wszystko przez epidemię koronawirusa i przez coś jeszcze. [CZYTAJ WIĘCEJ]

7:30 Najnowsze dane z Niemiec

W ciągu ostatniej doby w RFN stwierdzono 362 przypadki zakażenia koronawirusem i 47 zgonów. Takie informacje przekazał w środę rano Instytut im. Roberta Kocha w Berlinie.

W Niemczech łącznie potwierdzono 179 364 przypadków zakażenia koronawirusem. Z powodu COVID-19 zmarło w tym kraju 8349 osób.

7:15 Wzrost zachorowań na Warmii i Mazurach!

We wtorek (26 maja) na Warmii i Mazurach wzrosła zarówno liczba osób zakażonych wirusem SARS-CoV-2, jak i ozdrowieńców? Ile osób zachorowało na COVID-19 w woj. warmińsko-mazurskim? Ilu jest ozdrowieńców? Sprawdź najnowszy raport z aktualnymi danymi o epidemii koronawirusa!

7:00 Tylko jeden nowy przypadek w Chinach

Dobre wieści z Chin. We wtorek potwierdzono tam jeden nowy przypadek zakażenia koronawirusem, który przywieziono z zagranicy. W poniedziałek, było 7 takich przypadków.

Łączna liczba zakażonych koronawirusem w Chinach, od początku epidemii to 82 993 osób. Z powodu COVID-19 zmarło 4634 osób.

6:48 Koronawirus w Wielkopolsce. Zobacz, ile osób WYZDROWIAŁO [RAPORT]

Z każdym dniem rosną liczby związane z zarazą, ale już nie tak lawinowo. Na szczęście jest coraz więcej pozytywnych informacji. Kolejne osoby w województwie wielkopolskim wyzdrowiały i to są zdecydowanie bardzo dobre wiadomości! [CZYTAJ WIĘCEJ]

6:40 Najnowsze dane z USA

Uniwersytet Hopkinsa w Baltimore poinformował, że w ciągu minionych 24 godzin w Stanach Zjednoczonych zmarło 657 osób zakażonych koronawirusem. Tym samym bilans ofiar śmiertelnych w tym kraju wzrósł do 98 875,

W USA przeprowadzono do tej pory ponad 14,9 mln testów na obecność koronawirusa. Ponad 1 mln 680 tys. z nich dało wynik pozytywny.

6:30 Koronawirus w województwie kujawsko-pomorskim

Ministerstwo Zdrowia przekazało informacje dotyczące liczby osób zakażonych koronawirusem. Wiemy także ile osób zmarło na COVID-19. W województwie kujawsko-pomorskim liczba ozdrowieńców wzrosła do 449 osób. [CZYTAJ WIĘCEJ]

6:15 W Rosji zmarło 101 medyków!

Z powodu koronawirusa zmarło w Rosji 101 pracowników medycznych - podało we wtorek ministerstwo zdrowia. Jest to pierwszy oficjalny bilans zgonów wśród rosyjskich medyków walczących z pandemią. Niezależny portal Mediazona oceniał, że dotąd zmarło 86 medyków. (PAP)

6:00 Koronawirus w Polsce. Co wydarzy się 27 maja?

Epidemia w Polsce nie zwalnia. Tylko wczoraj (26 maja) Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 445 nowych przypadkach i 17 zgonach. Mimo, iż zaraza nie daje za wygraną, rząd znosi kolejne restrykcje. Właśnie w środę mają zostać ogłoszone informacje dot. m.in. nakazu noszenia maseczek. Jakie będą decyzje rządu? Śledź naszą relację na żywo.

Chcesz dowiedzieć się, co działo się w ostatnich dniach? Wejdź tutaj!

Przez koronawirusa gwiazdy nie mają za co żyć. Ryszard Rembiszewski wyznaje : Pomogliśmy finansowo pięćdziesięciu artystom
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE