Koronawirus. Masz objawy zakażenia? W Podlaskiem możesz zgłosić się do 8 szpitali

i

Autor: Pixabay Koronawirus. Masz objawy zakażenia? W Podlaskiem możesz zgłosić się do 8 szpitali

KORONAWIRUS w Polsce. PIĘĆ potwierdzonych przypadków. WAŻNE decyzje rządu [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]

2020-03-06 22:55

Koronawirus w Polsce! W piątek, 6 marca, minister zdrowia poinformował o czterech kolejnych potwierdzonych przypadkach zarażenia koronawirusem w Polsce. To jedna osoba, która podróżowała tym samym autokarem, co pierwszy zarażony pacjent, dwie osoby ze Szczecina i jedna z Wrocławia. Poza tym w szpitalu wciąż przebywa "pacjent zero", czyli 66-latek z woj. lubuskiego, który wrócił z karnawału w Niemczech. Osoby, które miały z nim kontakt, są objęte nadzorem. Mężczyzna w rozmowie z Super Expressem opowiedział o swoim stanie. Na świecie rośnie liczba ofiar groźnego koronawirusa.

Koronawirus w Polsce! Koronawirus SARS-CoV-2 zbiera śmiertelne żniwo na świecie. Dotarł już także nad Wisłę. Minister zdrowia Łukasz Szumowski potwierdził: "Chodzi o pacjenta leczonego w Zielonej Górze". Chory niedawno wrócił z Niemiec. Kwarantanną objęto wszystkie osoby, z którymi miał kontakt. W rozmowie z Super Expressem opowiedział o swoich przeżyciach i aktualnej sytuacji.

Trwa nasza relacja na żywo! Niepokojące wieści napływają z wielu regionów kraju. W niektórych miastach w ramach ćwiczeń powstały już specjalne namioty, które mają stanowić zdalne izby przyjęć. Jak będzie rozwijać się sytuacja?

Koronawirus może spowodować ogromne straty - w ludziach i gospodarce

Scenariuszy, jak potoczy się sytuacja z koronawirusem, a co za tym idzie - jakie spowoduje straty, jest co najmniej kilka. Jak powołuje się na wyniki badań australijskich uczonych portal polsatnews.pl, liczba ofiar groźnego wirusa z Chin może dobić do 15 milionów, a w najgorszym scenariuszu - nawet do 68 milionów na całym świecie. Według tych samych wyników badań, Światowy Produkt Krajowy Brutto może spaść o aż ponad 2 biliony dolarów.

Koronawirus w Polsce. Szczegółowa relacja minuta po minucie!

Wywołujący zapalenie płuc koronawirus z Chin spowodował śmierć ponad trzech tysięcy osób na całym świecie. DOTARŁ JUŻ RÓWNIEŻ DO POLSKI. Śledźcie naszą relację na żywo!

Koronawirus w Polsce [RELACJA NA ŻYWO]

Koronawirus z Wuhan już w Polsce! Śledź naszą relację na żywo!

22:55 Zakończenie relacji

Ciąg dalszy relacji na żywo w związku z sytuacją w Polsce spowodowaną koronawirusem już w sobotę od godz. 7:00.

Ciąg dalszy relacji na żywo dostępny tutaj: KORONAWIRUSEM w Polsce zarażone KOLEJNE OSOBY. "Oczekujemy pilnego wsparcia" [RELACJA NA ŻYWO]

22:10 Mobilizacja polskiego rządu w sprawie koronawirusa

Podczas konferencji w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów (KPRM) poinformowano o decyzjach rządu w sprawie koronawirusa. Oto one:

  • spirytus przeznaczony do produkcji środków biobójczych zostanie zwolniony z akcyzy.
  • na szpitale w całej Polsce przeznaczonych zostanie dodatkowe 98 mln zł
  • w przyszłym tygodniu ma zostać uruchomiona specjalna infolinia przeznaczona wyłącznie dla lekarzy

21:40 Kwarantanna dla zarażonych i środki ostrożności

Zarażeni koronawirusem w Szczecinie to pochodzące ze Stargardu małżeństwo w starszym wieku. Na czas kwarantanny w mieście wprowadzone zostają środki ostrożności

Czytaj więcej: Koronawirus w Szczecinie: Jak długo potrwa kwarantanna?

21:10 W Szczecinie będzie możliwa diagnostyka koronawirusa

W Szczecinie będzie można badać próbki na obecność koronawirusa - poinformował wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc.

Czytaj więcej: Wojewoda zachodniopomorski: "Na początku tygodnia w Szczecinie będzie możliwa diagnostyka koronawirusa"

20:40 W związku z koronawirusem w Stargardzie zbiera się sztab kryzysowy

Prezydent Stargardu Rafał Zając zebrał w trybie pilnym posiedzenie sztabu kryzysowego w związku z koronawirusem.

20:25 Jest decyzja w sprawie Jadwigi Caban-Korbas

Władze powiatu słubickiego odniosły się do wniosku dotyczącego zwolnienia Jadwigi Caban-Korbas, pełniącej obowiązki Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Słubicach.

Czytaj więcej: Jest decyzja w sprawie "wyluzowanej" szefowej Sanepidu

20:15 Pacjentka z Katowic uciekła z przychodni!

21-letnia pacjentka z Katowic uciekła z przychodni po tym, jak dowiedziała się od lekarza, że z powodu podejrzenia koronawirusa może zostać osadzona w izolatce.

Czytaj więcej: Katowice: 21-latka uciekła z przychodni, kiedy usłyszała, że lekarz podejrzewa u niej koronawirusa

19:45 Podejrzenie koronawirusa w Sieradzu. Policjanci pod nadzorem epidemiologicznym

Do szpitala im. Biagańskiego w Łodzi trafił mężczyzna z Sieradza, wobec którego istnieje podejrzenie zarażenia koronawirusem. Wcześniej miał kontakt z policjantami. Funkcjonariusze zostali objęci nadzorem epidemiologicznym.

19:00 26-latek z Wrocławia podróżował samolotem

Zarażony koronawirusem 26-latek z Wrocławia przyleciał z Wielkiej Brytanii do Polski samolotem linii Ryanair. Służby sanitarne muszą dotrzeć do osób, z którymi podróżował [CZYTAJ WIĘCEJ].

18:50 Koronawirus w Szczecinie. Ustalają, kto miał kontakt z zakażonymi

Służby sanitarne ustalają, kto miał kontakt z małżeństwem ze Szczecina zarażonym koronawirusem [CZYTAJ WIĘCEJ]. Przypomnijmy, para 60-latków niedawno przyleciała z Włoch.

18:05 Koronawirus we Wrocławiu. Zarażony to 26-letni mężczyzna

Według najnowszych doniesień, we Wrocławiu zarażony koronawirusem jest 26-letni mężczyzna [CZYTAJ WIĘCEJ]. Dwa dni temu wrócił z Wielkiej Brytanii. Skarżył się na różne dolegliwości. Okazało się, że jest nosicielem. Leży w szpitalu przy ul. Koszarowej. Lekarze podkreślają: czuje się dobrze.

18:00 W Szczecinie koronawirusem zarażone małżeństwo

Dwie osoby zarażone koronawirusem w Szczecinie to małżeństwo po 60-tce, które niedawno wróciło z Włoch. Kolejne 3 osoby czekają w szczecińskim szpitalu na wyniki próbek - te poznamy najwcześniej jutro (w sobotę).

17:50 Pacjentka z Ostródy to kobieta, która podróżowała autobusem z Niemiec z "pacjentem zero"

Zarażona przebywająca w szpitalu w Ostródzie to 43-letnia mieszkanka Warmii i Mazur [CZYTAJ WIĘCEJ]. Pacjentka podróżowała autokarem z Niemiec z 66-latkiem, który trafił do szpitala w Zielonej Górze. Na chwilę obecną jej stan oceniany jest jako dobry. Dwie osoby z jej rodziny, z którymi miała kontakt, zostały objęte kwarantanną domową. W Olsztynie zebrał się sztab kryzysowy.

17:20 Wśród zarażonych koronawirusem Polaków jeden z Wrocławia

Jest już 5 potwierdzonych przypadków zarażenia koronawirusem w Polsce. Wśród nich jest pacjent z Wrocławia. Zarażony zgłosił się do służb sanitarnych już z objawami. Został od razu hospitalizowany i objęty opieką. WIĘCEJ: Nowe przypadki koronawirusa w Polsce. Jeden z pacjentów pochodzi z Wrocławia!

17:15 Do szpitala w Ostródzie trafił zarażony koronawirusem pacjent, który podróżował autokarem z Niemiec z "pacjentem zero"

Wśród zarażonych koronawirusem Polaków jest pacjent z Ostródy, który podróżował autokarem z Niemiec z "pacjentem zero". Aktualnie w Polsce jest już 5 potwierdzonych przypadków zarażenia groźnym wirusem z Chin. CZYTAJ: Nowe przypadki koronawirusa w Polsce. Jeden z pacjentów pochodzi z Ostródy!

17:12 Dwie osoby zarażone koronawirusem ze Szczecina

Wśród zarażonych koronawirusem są pacjenci ze Szczecina. CZYTAJ: Pierwsze przypadki koronawirusa w Szczecinie

17:05 Kolejne 4 osoby zarażone koronawirusem w Polsce!

Podczas specjalnej konferencji zwołanej przez Ministerstwo Zdrowia, Łukasz Szumowski poinformował o czterech kolejnych przypadkach zarażenia koronawirusem. To pacjent, który podróżował z zarażonym 66-latkiem z woj. lubuskiego, który teraz przebywa w szpitalu w Ostródzie, a także dwie osoby ze Szczecina i jedna z Wrocławia.

16:10 Z powodu koronawirusa w kolejnych szpitalach w Polsce wprowadzany jest stan podwyższonej gotowości

Stan podwyższonej gotowości obowiązuje w 15 podmiotach leczniczych na Opolszczyźnie. Powodem jest zagrożenie pojawienia się koronawirusa. CZYTAJ: Koronawirus: Podwyższona gotowość w opolskich szpitalach!

16:05 W bydgoskiej komunikacji wyłączają "przyciski ciepła"

W obawie przed koronawirusem bydgoscy drogowcy wyłączają "przyciski ciepła". To guziki, dzięki którym pasażerowie otwierają drzwi w autobusach i tramwajach. CZYTAJ: Koronawirus w Polsce. W autobusach i tramwajach w Bydgoszczy wyłączają „przyciski ciepła” [WIDEO]

16:00 Są wyniki mężczyzny z Dobrzynia, który podróżował tym samym autobusem, co zarażony koronawirusem 66-latek z woj. lubuskiego

Znane są już wyniki badań próbek mieszkańców Dobrzynia nad Wisłą, gdzie w obawie przed koronawirusem, decyzją Urzędu Miasta i Gminy, zamknięto dwie szkoły. WIĘCEJ: Koronawirus w Polsce: Znamy wyniki próbek mieszkańców z Dobrzynia nad Wisłą

15:30 Dyrektor szkoły w Gryfinie odesłała dzieci do domu z powodu podejrzenia koronawirusa u uczennicy

Uczennica Szkoły Podstawowej nr 3 w Gryfinie trafiła do szpitala przy ul. Arkońskiej z objawami grypopodobnymi. Dyrektorka szkoły podjęła decyzję o odwołaniu zajęć i ewakuacji uczniów... do domu. Więcej na ten temat w materiale: Uczennica z Gryfina z podejrzeniem koronawirusa. Dyrektorka szkoły odwołała lekcje i wysłała dzieci... do domu!

14:55 Koronawirus w Polsce. Nie potwierdzono nowych przypadków zarażenia!

Z informacji podanych przez Ministerstwo Zdrowia wynika, że nadal jedynym pacjentem w naszym kraju, u którego potwierdzono obecność koronawirusa, jest mężczyzna przebywający w zielonogórskim szpitalu. Rozmowę z nim znajdziesz w artykule Pierwszy Polak z KORONAWIRUSEM opowiada o śmierci i warunkach w szpitalu [WIDEO].

14:40 W Pomorskiem nie zbadano dziś żadnej próbki!

W województwie pomorskim do godziny 14:00 nie zarejestrowano ani jednego potwierdzonego przypadku zarażenia koronawirusem. Wczoraj wysłano do badania pięć próbek. Podejrzenie dotyczyło pacjentów, którzy przebywali w placówkach w Gdańsku i Gdyni. Wyniki ich testów na obecność groźnego wirusa z Chin były negatywne. Obecnie w całym regionie brak jakichkolwiek nowych podejrzeń [CZYTAJ PEŁNY RAPORT].

14:25 Koronawirus torpeduje wydarzenia sportowe w Polsce i Europie

Kolejnym meczem, który odbędzie się bez udziału publiczności, jest starcie 1/8 finału Ligi Europy FC Kopenhaga - Istanbul Basaksehir. Przypomnijmy, że w trwającym sezonie finał tych rozgrywek ma zostać rozegrany na Stadionie Energa Gdańsk.

14:05 Zatrzymany pociąg ruszył w dalszą drogę z Warszawy do Krakowa

Po długim oczekiwaniu pasażerowie zatrzymanego pociągu mogli kontynuować trasę. Przypomnijmy, że na warszawskim Dworcu Centralnym na około dwie godziny unieruchomiono Pendolino relacji Kołobrzeg - Kraków. Jeden z pasażerów miał wezwać służby z obawy o stan zdrowia innej osoby przebywającej w wagonie [CZYTAJ WIĘCEJ].

13:50 Koronawirus w Polsce. Mamy nowe informacje z Ministerstwa Zdrowia!

- Musimy wdrożyć długofalową strategię działania przed skutkami takich przyszłych zdarzeń jak koronawirus. Dzisiaj wiemy, że jeśli pojawi się szczepionka, mechanizm dystrybucji zapewni nam do niej dostęp - zapewnił minister Łukasz Szumowski po spotkaniu z przedstawicielami resortów zdrowia państw unijnych. - Zaapelowałem do Komisji Europejskiej o stworzenie funduszu (na wzór Funduszu Solidarnościowego), który mógłby być wykorzystany podczas przyszłych zdrowotnych kryzysów - dodał.

W Polsce przebadano już 855 próbek pod kątem koronawirusa. W 854 przypadkach wynik był negatywny. Oznacza to, że wciąż potwierdzono w granicach naszego kraju tylko jeden przypadek zarażenia.

13:35 PILNE! ZAMIESZANIE NA DWORCU CENTRALNYM W WARSZAWIE [NOWE FAKTY]

Na warszawskim Dworcu Centralnym został zatrzymany pociąg Pendolino relacji Kołobrzeg - Kraków. Jeden z pasażerów wezwał służby. Twierdził, że inna osoba przebywająca w pociągu źle się czuje i kaszle.

Służby sanitarne przeprowadzają wywiad z pasażerami [CZYTAJ WIĘCEJ].

13:25 Koronawirus na Dolnym Śląsku? Ewakuacja szkoły. Uczeń zabrany na oddział zakaźny

Dramatyczne chwile przeżyli w piątek (6 marca) uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Oławie. Wszyscy musieli opuścić szkołę, po tym jak jeden z uczniów, który wrócił niedawno z Niemiec, źle się poczuł. Placówka została zamknięta do odwołania, a uczeń z gorączką został przewieziony na oddział zakaźny we Wrocławiu [CZYTAJ WIĘCEJ].

13:20 Warszawa: Zatrzymano pociąg pasażerski! Powodem obawy związane z koronawirusem

Pendolino pełne pasażerów zostało zatrzymane na dworcu Warszawa Centralna z powodu alarmu związanego z koronawirusem. Pociąg jechał z Kołobrzegu do Krakowa. Trwa akcja służb. Nie wiadomo, czy ktokolwiek z przebywających w wagonach jest zarażony koronawirusem. Wprowadzono jednak nadzwyczajne środki ostrożności.

13:05 Potwierdzony przypadek koronawirusa w Radzie Unii Europejskiej, gdzie zbierają się przedstawiciele państw członkowskich UE

Zarażona osoba nie była obecna na środowym spotkaniu ministrów spraw wewnętrznych. Ostatni raz pojawiła się w gmachu w poniedziałek. Odwołane zostało dzisiejsze posiedzenie ambasadorów unijnych.

12:50 KORONAWIRUS W RADZIE UE! Dziennikarze i pracownicy otrzymali szokującą wiadomość

To informacja z ostatniej chwili! - Rada UE właśnie poinformowała pracowników i dziennikarzy obecnych na środowym spotkaniu ministrów spraw wewnętrznych w Brukseli, że jedna z osób uczestniczących w obradach była zarażona koronawirusem - napisała na Twitterze Dorota Bawolek.

12:45 Koronawirus w Polsce. Zobacz, jak wygląda sala "pacjenta zero"

Nagranie jest dostępne w artykule. Pierwszy zarażony koronawirusem pacjent w Polsce przebywa w szpitalu w Zielonej Górze. W rozmowie z Super Expressem opowiedział o swoim stanie. Poruszył również kilka innych wątków [ZOBACZ WIDEO].

12:35 Podkarpackie: Dziecko z podejrzeniem koronawirusa w przychodni w Przeworsku!

Przychodnia rodzinna w Przeworsku została zamknięta. Dziś rano trafiło tam dziecko z podejrzeniem koronawirusa. - Zostało ono odesłane do oddziału zakaźnego szpitala w Jaśle. Przychodnia została zamknięta do czasu przeprowadzenia dezynfekcji - informuje Ryszard Trelka, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Przeworsku [CZYTAJ WIĘCEJ].

12:25 Zakaz odwiedzin w szpitalu w Pile

Wiele instytucji wprowadza dodatkowe środki ostrożności. Są to m.in. szkoły, uczelnie i szpitale. Tak też jest w Pile, gdzie w Szpitalu Specjalistycznym wprowadzono zakaz odwiedzin [CZYTAJ WIĘCEJ].

12:15 Dyrektor sanepidu w Słubicach zabrała głos. "Dostaję kopniaka w tyłek" 

Nie milkną echa szokującego wystąpienia szefowej słubickiego sanepidu. Lek. med. Jadwiga Caban-Korbas stała się gwiazdą internetu, a jej słowa wywołały lawinę komentarzy. Główny Inspektorat Sanitarny (GIS) chce jej odwołania, ale pani dyrektor ma też obrońców. Sama zainteresowana ponownie zabrała głos i tłumaczy się ze swoich niefortunnych słów. - Nikogo nie chciałam urazić, nadepnąć na odcisk czy zrobić przykrości. Musiałam pójść na spotkanie zespołu reagowania kryzysowego naszego starostwa, by uciszyć i uspokoić atmosferę strasznej paniki, która wybuchła w miasteczku, w którym mieszkał zakażony pacjent - powiedziała w rozmowie z wp.pl [CZYTAJ WIĘCEJ].

11:55 Pomorskie: Wokalista disco polo z podejrzeniem koronawirusa trafił do izolatki

Rafał Gębiś, wokalista i założyciel zespołu Hadżi, trafił do izolatki w szpitalu w Pucku. Podejrzewano u niego zarażenia koronawirusem. Muzyk znany z programu DiscoStar i piosenki "Czarujące usta". Wokalista o pobycie w szpitalu poinformował z opóźnieniem. Jak sam przyznał nie chciał siać paniki [CZYTAJ WIĘCEJ].

11:35 Koronawirus w Polsce. Jasnowidz Jackowski WSKAZUJE ważną datę

Jasnowidz Jackowski z Człuchowa w swojej wizji miał zobaczyć termin końca problemu koronawirusa w Polsce. Mówi też o tym, jak można się ustrzec, jego zdaniem, przed COVID-19 [CZYTAJ WIĘCEJ].

11:33 Poznań: Wróciła z Włoch. Wzbudziła obawy... kichaniem

Jedna z pracownic oddziału ZUS na Starołęce w Poznaniu była na urlopie we Włoszech. Wróciła do Polski z objawami przeziębienia. Współpracownicy zażądali odsunięcia jej od pracy [CZYTAJ WIĘCEJ].

11:30 Koronawirus w Polsce. Już 13 laboratoriów w całym kraju ma możliwość diagnozowania!

11:20 Bruksela: Ministrowie zdrowia rozmawiają o koronawirusie. Trwa spotkanie

W Brukseli przed godziną rozpoczęło się nadzwyczajne spotkanie unijnych ministrów zdrowia. Ustalone mają zostać wspólne działania w celu zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa w Europie.

11:15 Warmia i Mazury: Odwołane imprezy w regionie przez koronawirusa

W województwie warmińsko-mazurskim odwołano lub przeniesiono na inny termin wiele wydarzeń sportowych i kulturalnych [CZYTAJ WIĘCEJ]. Według ostatnich danych przekazanych przez władze samorządowe na szczeblu wojewódzkim, nie ma obecnie żadnego potwierdzonego przypadku zarażenia koronawirusem. Trzy osoby zostały poddane hospitalizacji, a 25 kolejnych objęto domową kwarantanną.

11:05 Uczelnie we Wrocławiu odwołują imprezy, a wykładowca ma prawo wyprosić chorego studenta!

W związku z ryzykiem wystąpienia koronawirusa, rektor Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu zaapelował do studentów z objawami grypopodobnymi o nieprzychodzenie na zajęcia, a wykładowców upoważnił do wypraszania takich studentów z sali [CZYTAJ WIĘCEJ].

10:50 Kielce: Matka przyszła z dzieckiem do przychodni i... nagle zniknęli

Jak podaje Echo Dnia, w czwartek wieczorem pewna kobieta przyszła do przychodni w Kielcach z dzieckiem, które rzekomo miało objawy wskazujące na zarażenie koronawirusem. Wojewódzki Szpital Zespolony został o tym fakcie zawiadomiony, ale nagle okazało się, że... kobieta zniknęła wraz z dzieckiem. Znaleziono ich dopiero po zaangażowaniu policji [CZYTAJ WIĘCEJ].

10:40 Małopolskie: Mieszkańcy gminy Niedźwiedź nie chcą u siebie punktu kwarantanny

W gminie Niedźwiedź zapanował strach przed koronawirusem. Budynek dawnej kolonii dziecięcej w miejscowości Poręba Wielka został wyznaczony na punkt kwarantanny dla powiatu limanowskiego. Wójt twierdzi, że nikt z nim nie konsultował takiej decyzji. Wskazany dom może pomieścić 30 osób zakażonych groźnym wirusem [CZYTAJ WIĘCEJ].

10:35 Opolski Sanepid otrzyma sprzęt do badania próbek na obecność koronawirusa

Na wyposażeniu sanepidu sprzęt ma być już od przyszłego tygodnia. Taka dostępność przyniesie duże zmiany, bo do tej pory na wyniki trzeba było czekać kilka dni [CZYTAJ WIĘCEJ].

10:30 KORONAWIRUS W WATYKANIE!

Jak podaje BNO News, Stolica Apostolska notuje pierwszy przypadek zarażenia koronawirusem.

10:15 Białystok: Na klatkach schodowych pojawiły się plakaty o koronawirusie

Plakaty informują mieszkańców o sposobach uniknięcia zakażenia koronawirusem. W woj. podlaskim ponad 100 osób znajduje się pod nadzorem epidemiologicznym. W największych szpitalach w Białymstoku obowiązuje całkowity zakaz odwiedzin [CZYTAJ WIĘCEJ].

10:10 Koronawirus dotarł do Radomia? Kolejni pacjenci z podejrzeniem

W Radomiu jedna osoba jest poddana kwarantannie, a 29 kolejnych objęto nadzorem epidemiologicznym [CZYTAJ WIĘCEJ].

10:00 Koronawirus w Koszalinie? Prawie 300 osób objętych kwarantanną! 

Pięcioro pacjentów z podejrzeniem koronawirusa przebywa w szpitalu w Koszalinie. Na oddziale obserwacyjno-zakaźnym hospitalizowanych jest obecnie trzech mężczyzn i dwie kobiety. Ich stan zdrowia lekarze oceniają ogólnie jako dobry. W regionie kwarantanną objęto jednak zdecydowanie więcej osób [CZYTAJ PEŁNY RAPORT].

9:48 F1: Koronawirus torpeduje plany organizatorów

Zawieszono sprzedaż biletów na GP Bahrajnu Formuły 1! Wciąż nie wiadomo, czy wyścig się odbędzie. Niewykluczone, że bolidy staną na starcie przy pustych trybunach.

9:40 Koronawirus w Polsce. Dobre wiadomości z woj. lubelskiego!

W Lublinie ruszyło laboratorium badające próbki pacjentów diagnozowanych pod kątem obecności koronawirusa. Dotychczas materiał do testów trzeba było wysyłać np. do Warszawy. Teraz próbki pobrane od pacjentów będą analizowane niemal "na miejscu" [CZYTAJ WIĘCEJ].

9:35 Radom: Znamy wyniki badań mężczyzny, który wrócił z Niemiec

Pacjent był hospitalizowany na oddziale zakaźnym Radomskiego Szpitala Specjalistycznego. W środę (4 marca) zgłosił się do lekarza w przychodni na Zamłyniu. Skarżył się na bóle głowy i miał wysoką gorączkę. Wyniki badań są jednoznaczne. U mężczyzny nie wykryto koronawirusa [CZYTAJ WIĘCEJ].

9:30 Znamy wyniki badań małżeństwa z woj. podlaskiego. Kobieta i mężczyzna podróżowali autobusem z zarażonym koronawirusem 65-latkiem

Jak poinformował portal Grajewo24.pl, u obojga pasażerów nie stwierdzono obecności koronawirusa. Przebywają oni obecnie w Szpitalu Ogólnym w Grajewie [CZYTAJ WIĘCEJ].

9:15 Śląskie: Coraz więcej pacjentów pod nadzorem służb sanitarnych

- Już nie 503, a 566 osób znajduje się pod nadzorem śląskich służb sanitarnych - informuje Śląski Urząd Wojewódzki. W szpitalu w Bytomiu wciąż przebywa dwóch pacjentów. Wyniki ich badań pod kątem koronawirusa były na szczęście ujemne. Są wciąż pod obserwacją lekarzy. Sytuacja zmienia się z godziny na godzinę [CZYTAJ WIĘCEJ].

9:00 Na Dolnym Śląsku wzrosła liczba osób na oddziałach zakaźnych i objętych kwarantanną!

W piątek rano w województwie dolnośląskim hospitalizowanych było 8 osób z podejrzeniem koronawirusa, a 87 objętych było kwarantanną [CZYTAJ PEŁNY RAPORT].

8:30 Kujawsko-Pomorskie: Zamknięte szkoły w Dobrzyniu nad Wisłą. Czworo mieszkańców objęto kwarantanną

Decyzją Urzędu Miasta i Gminy zamknięto dwie szkoły. Władze powiatu lipnowskiego apelują do mieszkańców o spokój i podkreślają, że to działania profilaktyczne. Jeden z mieszkańców Dobrzynia nad Wisłą miał podróżować autobusem z pacjentem, u którego zdiagnozowano koronawirusa [CZYTAJ WIĘCEJ].

8:20 Dolnośląskie: Policjanci w kombinezonach i pogotowie. Kobieta z podejrzeniem koronawirusa zabrana ze stacji paliw!

Niecodzienne działania we Lwówku Śląskim, związane z transportem pacjentki do szpitala w Bolesławcu. W czwartek po południu służby medyczne dostały informację o młodej kobiecie, u której wystąpiły objawy charakterystyczne dla zarażenia koronawirusem. Jak informuje portal "Lwówek na sygnale", 21-latka wraz z 28-letnim mężczyzną przyjechali do Polski z Niemiec [CZYTAJ WIĘCEJ].

8:10 Echa szokującego wystąpienia szefowej słubickiego sanepidu. Powstała specjalna petycja

Główny Inspektorat Sanitarny (GIS) chce odwołania lek. med. Jadwigę Caban-Korbas, ale znaleźli się też tacy, którzy jej bronią [CZYTAJ WIĘCEJ].

8:00 Koronawirus paraliżuje imprezy masowe. Co z meczem Lech Poznań - Legia Warszawa?

Z powodu koronawirusa odwoływanych jest coraz więcej imprez masowych na terenie Polski. W stolicy Wielkopolski przełożono już 13. PKO Poznań Półmaraton. Wiele osób zastanawia się, co z meczami PKO Ekstraklasy. Tym bardziej, że zbliża się hitowe starcie Lecha Poznań z Legią Warszawa, a na trybunach spodziewanych jest nawet 30 tysięcy osób. - Nie mamy w tym momencie żadnych sygnałów i uznajemy, że mecz jest niezagrożony. Jesteśmy w kontakcie ze służbami oraz wojewodą - komentuje Maciej Henszel, rzecznik prasowy Kolejorza [CZYTAJ WIĘCEJ].

7:45 Dąbrowa Górnicza: Podróżnik w ochronnym kombinezonie na przystanku hitem sieci

Dla wielbicieli wszelkiego rodzaju przebieranek zamieszanie związane z koronawirusem to woda na młyn. W Dąbrowie Górniczej pewien podróżnik założył na siebie specjalny kombinezon z maską, aby uchronić się przed zarazą i przy okazji... wprawić przechodniów oraz internautów w osłupienie [CZYTAJ WIĘCEJ].

7:30 Nie żyje doktor Grzegorz Stolarek. Był kierownikiem oddziału zakaźnego Radomskiego Szpitala Specjalistycznego

Zasłużony lekarz odszedł niespodziewanie w minioną środę (4 marca). Przyczyną był prawdopodobnie zawał serca. Pełnił istotną rolę w powołanym z powodu zagrożenia koronawirusem miejskim sztabie kryzysowym.

7:20 W Polsce nadal potwierdzono tylko jeden przypadek zakażenia koronawirusem

W rozmowie z Super Expressem zarażony pacjent opowiedział o swoim stanie. Poruszył również kilka innych wątków. Czytaj więcej w artykule: Pierwszy Polak z KORONAWIRUSEM: "Bałem się, że umrę ja i moje córki" [WIDEO].

7:15 Koronawirus we francuskim parlamencie!

Deputowany Zgromadzenia Narodowego, izby niższej francuskiego parlamentu, jest zarażony koronawirusem. Chory jest również mężczyzna, który na co dzień pracuje w barze na terenie gmachu. Trwa oczekiwanie na wyniki testu próbek drugiego pracownika.

7:00 (piątek - 6 marca 2020) Koronawirus w Polsce. Trwa nasza relacja na żywo

Śledź najnowsze informacje w sprawie koronawirusa. Zachęcamy do udostępnienia relacji!

22.55 PODSUMOWANIE DNIA: Dramat we Włoszech, kolejne testy w Polsce

W Polsce nie ma drugiego potwierdzonego przypadku zarażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Testy dały wynik pozytywny jedynie w przypadku "pacjenta zero", który jest izolowany w Zielonej Górze. W rozmowie z Super Expressem opowiedział o swoim stanie zdrowia [CZYTAJ WIĘCEJ].

Ostatnie przekazane przez Ministerstwo Zdrowia dane (z godziny 17.00) mówią o 92 osobach hospitalizowanych w całym kraju. Aż 490 jest objętych kwarantanną. Liczby ciągle się jednak zmieniają. Aktualne informacje przekazujemy w naszej relacji na żywo.

Dramatyczne wieści napływają z Włoch, gdzie z powodu COVID-19 zmarło już 148 osób.

22.49 Śląskie: Dwie osoby w szpitalach, ponad 500 pod nadzorem służb sanitarnych

Według najnowszych danych Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego – w regionie dwie osoby są hospitalizowane z podejrzeniem koronawirusa. Lekarze i służby czekają na wyniki testów. 566 osób jest objętych nadzorem sanitarno-epidemiologicznym.

22.36 „Pacjent zero” opowiada o pobycie w izolatce w Zielonej Górze

O realiach życia „pod kluczem”, w sterylnych warunkach szpitalnego oddziału zakaźnego opowiedział nam „pacjent zero”, Mieczysław Opałka. To on jest pierwszą osobą w Polsce ze zdiagnozowanym koronawirusem.

Zobacz: Tak wygląda izolatka pacjenta z koronawirusem. „Lekarze wyglądają jak kosmici” [WIDEO]

21.50 Dwa tysiące testów na dobę. Tak diagnozują koronawirusa

Minister zdrowia odpowiadał w Polsat News także na pytania o wydolność systemu diagnozowania i rozpoznawania koronawirusa. – W tej chwili możemy wykonać nawet 2000 testów na dobę – zadeklarował Łukasz Szumowski. – W tej chwili dołączają nowe laboratoria. Te, które są, jeszcze przyspieszyły – zapewniał.

21.43 Minister zdrowia: Spodziewam się dwóch, trzech nowych przypadków

Nie spodziewam się gwałtownego przyrostu chorych – mówił w czwartkowy wieczór minister zdrowia w rozmowie z Polsat News. – Spodziewam się raczej dwóch, trzech kolejnych osób, które będą miały potwierdzone wyniki – zaznaczył Łukasz Szumowski.

21.19 Koronawirus w Koszalinie? Coraz więcej osób w izolatkach

Rośnie liczba osób podejrzewanych o zarażenie się koronawirusem, które czekają na wynik testów w koszalińskim szpitalu. W izolatce przebywa tam teraz pięć osób. Szpital Wojewódzki w Koszalinie wstrzymał odwiedziny u pacjentów hospitalizowanych we wszystkich oddziałach.

Więcej: Koronawirus. W Koszalinie rośnie liczba pacjentów z podejrzeniem choroby. Ważna decyzja szpitala

21.09 Koronawirus w Szczecinie? Znamy wyniki kolejnych pacjentów

W czwartek do szpitala przy ul. Arkońskiej w Szczecinie dotarły wyniki próbek dwóch dorosłych osób i 13-letniego chłopca – trzech z sześciu pacjentów z podejrzeniem koronawirusa. Wyniki próbek są ujemne. Oznacza to, że nie są zarażone koronawirusem.

Więcej: Koronawirus w Polsce: Jak wygląda obecnie sytuacja w Szczecinie? Znamy wyniki kolejnych pacjentów

20.54 Koronawirus w Polsce. Nie będzie wycieczek do Sejmu i konferencji

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek podjęła decyzję, aby ze względu na koronawirusa w Polsce wstrzymać wycieczki do Sejmu i konferencje. Więcej: Koronawirus w Polsce. Marszałek Sejmu podjęła bardzo ważną decyzję! Zobacz, o co chodzi!

20.43 Koronawirus SARS-CoV-2 we Francji. Rośnie liczba ofiar śmiertelnych!

Dramatyczne doniesienia z Francji. Koronawirus SARS-CoV-2 atakuje coraz więcej osób. Siedem osób zmarło na skutek COVID-19 – podały tamtejsze władze. Liczba potwierdzonych zakażeń wynosi już 423. Tyle osób choruje. Stan 23 jest bardzo ciężki.

20.38 Wirus groźny także podczas przeglądania internetu?!

Powiększa się niepokój związany z epidemią koronawirusa SARS-CoV-2. Choć pozornie zagrożenie nie ma wielkiego związku z cyberbezpieczeństwem, to eksperci ostrzegają: cyberprzestępcy na pewno będą chcieli je wykorzystać.

Zobacz: Koronawirus zaatakował w kolejnym miejscu! Wirus groźny także podczas przeglądania Internetu

20.15 Koronawirus na Mazowszu? 25 osób izolowanych w szpitalach

25 osób jest izolowanych na szpitalnych oddziałach zakaźnych na Mazowszu. Są badani w kierunku koronawirusa. Blisko 2000 osób jest objętych nadzorem epidemiologicznym przez sanepid. Na Mazowszu nie ma potwierdzonego przypadku zakażenia koronawirusem.

19.54 Koronawirus w Polsce. Premier rozmawia z wojewodami i klubami parlamentarnymi

W Kancelarii Prezesa Rady Ministrów odbyła się dziś odprawa wojewodów z całego kraju z Mateuszem Morawieckim. Głównym tematem rozmów była oczywiście sytuacja epidemiologiczna w Polsce i Europie, spowodowana koronawirusem.

Wcześniej Mateusz Morawiecki na ten sam temat rozmawiał z przedstawicielami klubów i kół parlamentarnych. Tego typu spotkania mają się odbywać regularnie – zapowiadają przedstawiciele KPRM.

19.32 Specustawa ws. koronowirusa w Senacie. Co oznaczają nowe przepisy?

Senackie komisje przyznały, że specustawa ws. koronawirusa jest bardzo radykalna, ale konieczna i dlatego dały jej zielone światło. Rząd przygotował specjalne rozwiązania, mające pozwolić na skuteczną walkę z koronawirusem. Co to oznacza w praktyce? Zobacz: Koronawirus – Polacy dostaną zasiłki i zwolnienia z pracy. Jest decyzja senatorów.

Kładka stworzona przez studentów Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie

19.08 Włochy: Nie żyje już 148 osób. Śmiertelne żniwa koronawirusa

Dramatyczny bilans zgonów na skutek koronawirusa we Włoszech. Nie żyje już 148 osób – podały tamtejsze władze. Zarażonych jest około 3300 osób. Jak wynika ze statystyk, większość zmarłych chorych to osoby starsze, często obciążone innymi powikłaniami.

Korornawirus dotarł już we Włoszech do wszystkich 20 regionów kraju. Wprowadzane są specjalne środki ostrożności.

19.05 Sześć osób izolowanych w szpitalach na Lubelszczyźnie

Według najnowszych danych w szpitalach na Lubelszczyźnie izolowanych jest sześciu pacjentów, diagnozowanych w kierunku nowego koronawirusa SARS-CoV-2. Nadzorem epidemiologicznym objętych jest 278 osób. Jedna osoba jest na tzw. kwarantannie domowej.

Więcej: KORONAWIRUS na Lubelszczyźnie? Pacjenci izolowani w szpitalach. Trwają badania

18.40 Koronawirus na Pomorzu? Nowe dane sanepidu

W województwie pomorskim przebadano dziś osiem próbek pod kątem koronawirusa. Wyniki wszystkich testów są ujemne. Więcej na ten temat: Koronawirus na Pomorzu? Znamy WYNIKI testów pacjentów! NOWE DANE [RAPORT].

18.08 Koronawirus w Polsce. MZ i GIS: Uważaj, na to, co jesz!

Stosuj zasady bezpieczeństwa żywności. Nie spożywaj mięsa z niepewnego źródła – przestrzega ministerstwo zdrowia. Resort przygotował nowe grafiki informacyjne, ostrzegające o ryzyku zachorowania przez żywność!

Nie należy spożywać mięsa pochodzącego od chorych zwierząt. Używaj oddzielnych desek oraz noży do krojenia surowego mięsa, oraz gotowanego pożywienia. Umyj ręce między kontaktem z surowym i gotowanym pożywieniem.

17.58 Nowe dane ministerstwa zdrowia! Ponad 90 osób w szpitalach

92 osoby izolowane na szpitalnych oddziałach zakaźnych. Ministerstwo zdrowia podsumowało kolejny dzień walki z koronawirusem w Polsce. Najważniejsza wiadomość jest taka: nie ma drugiego potwierdzonego przypadku zarażenia wirusem z Chin w Polsce.

490 osób w kraju jest objętych kwarantanną, a 5647 nadzorem epidemiologicznym.

17.45 „Pacjent zero” z Zielonej Góry o koronawirusie i swoim zdrowiu [WIDEO]

Pierwszym potwierdzonym przypadkiem wirusa z Chin w Polsce, „pacjentem zero” jest 65-letni mieszkaniec Cybinki pod Słubicami. Mężczyzna wrócił niedawno z Niemiec.

W rozmowie z Super Expressem zdradza szczegóły swojego leczenia i mówi o aktualnym stanie zdrowia. Jak się czuje pierwszy pacjent w Polsce zarażony śmiertelnie niebezpiecznym wirusem z Chin?

ZOBACZ: Wywiad z pierwszym Polakiem z KORONAWIRUSEM: Coś mi tak było zimnawo [WIDEO TYLKO U NAS]

16.12 Koronawirus w Polsce. Szpital w Kielcach wprowadził zakaz odwiedzin

Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach wprowadził całkowity zakaz odwiedzin na wszystkich oddziałach szpitalnych. Został on wprowadzony w związku z zagrożeniem spowodowanych panująca w Europie epidemią koronawirusa [CZYTAJ DALEJ].

15.34 Koronawirus w Radomiu? Kobieta wróciła z Hongkongu, mężczyzna z Niemiec

Kobieta, która wróciła z Hongkongu i sama zgłosiła się do oddziału zakaźnego Radomskiego Szpitala Specjalistycznego, nie jest zarażona koronawirusem. Wyniki badań mężczyzny, który przyjechał do Radomia z Niemiec, mają być znane jutro.

Czytaj dalej: Koronawirus w Radomiu? Są wyniki badań pacjentki, która wróciła z Honkongu

15.22 Odwołane imprezy i spotkania. Uczelnie dmuchają na zimne

Kolejne uczelnie w Polsce rezygnują z bardzo popularnych w tym czasie „dni otwartych drzwi”, podczas których prezentują swoją ofertę przyszłym studentom. UMCS w Lublinie odwołał takie wydarzenie zaplanowane na piątek, 6 marca. – Zachowanie środków bezpieczeństwa jest dla nas kluczowe – przekonuje Aneta Adamska, rzecznik UMCS. Podobną decyzję podjęły władze Politechniki Rzeszowskiej, odwołując Dni Otwarte zaplanowane na przyszły tydzień, 11 marca.

15.10 Koronawirus w Polsce. Uczniowie z Katowic nie pojadą na Węgry

Uczniowie Śląskich Technicznych Zakładów Naukowych w Katowicach nie pojadą do Budapesztu. Taką decyzję podjęła dyrekcja placówki w związku z doniesieniami na temat koronawirusa. Czytaj dalej: Koronawirus w Polsce. Uczniowie z Katowic nie pojadą na Węgry.

15:00 Koronawirus na Pomorzu? Są nowe podejrzenia

Do czwartkowego popołudnia (5 marca) nie zarejestrowano w województwie pomorskim żadnego potwierdzonego przypadku zarażenia koronawirusem. Kolejne próbki wysłano do badania. Podejrzenie dotyczy pięciu pacjentów, którzy przebywają w placówkach w Gdańsku i Gdyni. Wyniki ich testów na obecność groźnego wirusa z Chin poznamy wieczorem [CZYTAJ PEŁNY RAPORT].

14:50 Dwie osoby z okolic Torunia badane pod kątem koronawirusa

W regionie nie ma powodu do paniki, jednak wojewoda wprowadził już stan podwyższonej gotowości w Kujawsko-Pomorskim Centrum Pulmonologii w Bydgoszczy [CZYTAJ WIĘCEJ].

14:30 Koronawirus w Polsce. WOŚP odwołuje koncerty w ramach eliminacji do Pol'and'Rock Festival

W związku z zagrożeniem epidemiologicznym, związanym z rozprzestrzenianiem się w Europie koronawirusa, nastąpiła zmiana formuły koncertów eliminacyjnych do Pol’and’Rock Festival. Nie odbędą się dotychczas zapowiadane koncerty z udziałem publiczności, zaplanowane w wielu polskich miastach [CZYTAJ WIĘCEJ].

14:10 Nie tylko Koronawirus. Znasz epidemie, które wstrząsnęły światem?

O koronawirusie mówi się dziś na wszystkich kontynentach. Nie jest to oczywiście pierwszy przypadek, kiedy szybko rozprzestrzeniająca się choroba wywraca rzeczywistość do góry nogami. Pamiętacie epidemie sprzed lat? Zachęcamy do rozwiązania naszego quizu!

13:55 Warmia i Mazury: Mamy najnowsze dane o stanie zdrowia pacjentów

W województwie warmińsko-mazurskim pod obserwacją lekarzy jest kilka osób z podejrzeniem zarażenia koronawirusem. Znacznie więcej podanno kwarantannie domowej [ZOBACZ PEŁNY RAPORT].

13:40 Koronawirus na Dolnym Śląsku? Zamknięto przedszkole, bo jedno z dzieci zachorowało!

Do końca tygodnia zostało zamknięte przedszkole w Nowej Rudzie. Powodem jest podejrzenie zarażenia koronowirusem u jednego z podopiecznych. Placówka ma być ponownie otwarta w poniedziałek [CZYTAJ WIĘCEJ].

13:25 Płock: Komunikacja Miejska zaczęła walkę z koronawirusem... zanim to było modne

Jak informuje rzecznik spółki Kinga Wochowska, Komunikacja Miejska w Płocku podjęła pierwsze kroki w celu ochrony przed koronawirusem już 30 stycznia. Od tamtego momentu zwiększono stężenie środków dezynfekujących używanych do mycia autobusów [CZYTAJ WIĘCEJ].

Tymczasem w Hiszpanii zmarła już trzecia osoba w wyniku zarażenia koronawirusem.

13:15 Koronawirus w Sławnie? Nowe informacje naszego reportera

Leczony w Zielonej Górze zarażony koronawirusem mężczyzna przyjechał do Polski autobusem z Niemiec. Wysiadł w Słubicach. Autokar ruszył zaś w dalsza drogę. Jechał przez Nowogard, Kołobrzeg, Sławno, Słupsk, Lębork... aż do Trójmiasta. Jak nieoficjalnie ustalił reporter Super Expressu, jeden z pasażerów tego kursu, mieszkaniec Sławna, został objęty kwarantanną domową. Sanepid jest z nim stałym kontakcie [CZYTAJ WIĘCEJ].

13:05 MZ: Brak nowych zarażeń, granice nie będą zamykane

Obecnie hospitalizowanych jest w Polsce 65 pacjentów w związku z zagrożeniem koronawirusem. Na ten moment potwierdzono jeden przypadek zarażenia, o którym poinformowano wczoraj rano. Pacjent ten czuje się dobrze i prawdopodobnie za 7-10 dni zostanie wypisany ze szpitala.

13:00 Koronawirus w Polsce. Czy istnieje lek na groźnego wirusa?

Koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Objawy są podobne do grypy. To najczęściej gorączka, kaszel, duszności, bóle mięśni i ogólne zmęczenie.

Leczenie polega obecnie na łagodzeniu objawów i stymulowaniu układu odpornościowego organizmu do samodzielnego poradzenia sobie z wirusem. Nie ma jeszcze skutecznych leków ani szczepionek na koronawirusa [CZYTAJ WIĘCEJ].

12:45 Poznaniak podróżował z zakażonym koronawirusem. Zaskakująca decyzja mężczyzny

- Obecnie prowadzimy rutynowe dochodzenie, mające na celu objęcie kwarantanną tego pasażera - mówiła jeszcze w środę Cyryla Staszewska, rzeczniczka Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu. Telewizja WTK ustaliła natomiast, że mężczyzna przeszedł już badania i... wrócił do Niemiec! Nie wykryto u niego śladów choroby. Dalsza hospitalizacja nie była więc potrzebna [CZYTAJ WIĘCEJ].

12:40 Brak nowych zakażeń w Zielonej Górze

Pozostałe osoby, które w zielonogórskim szpitalu czekały na wyniki, nie są zakażone koronawirusem - poinformował wojewoda lubuski Władysław Dajczak:

12:20 Miejski Zakład Komunikacji w Toruniu reaguje na koronawirus

Mając na uwadze zagrożenie, zawieszono obowiązek sprzedaży biletów przez obsługę pojazdu [CZYTAJ WIĘCEJ].

12:05 Szkoła w Szczecinku już otwarta!

Uczniowie, którzy źle się czuli, zostali zabrani przez rodziców do domów. Przejdą tam dwutygodniową kwarantannę. Poddanych zostanie jej jeszcze kilka osób [CZYTAJ WIĘCEJ].

12:00 Infolinia do spraw koronawirusa działa i pomaga. Olbrzymia liczba połączeń!

- Już ponad 8,5 tysiąca telefonów w sprawie koronawirusa odebrali konsultanci infolinii 800 190 590 - informuje Ministerstwo Zdrowia.

11:50 Koronawirus w Kielcach? Klient przyszedł do sklepu w skafandrze

Tego jeszcze nie było. Pewien klient sklepu sieci Kaufland w Kielcach przyszedł na zakupy w specjalnym skafandrze, którego używa się raczej podczas wycieku chemikaliów [CZYTAJ WIĘCEJ].

11:40 Zielona Góra: Są już wyniki badań na koronawirusa rodziny z Międzyrzecza

Oficjalnie: W próbkach rodziny z Międzyrzecza, która wczoraj trafiła do zielonogórskiego szpitala z podejrzeniem zarażenia, nie wykryto koronawirusa [CZYTAJ WIĘCEJ].

11:30 Koronawirus w Krakowie? UJ odwołuje masowe wydarzenia

Nie będzie Dyktanda Krakowskiego! Uniwersytet Jagielloński w obawie przed epidemią koronawirusa odwołuje przewidziane na marzec i kwiecień wydarzenia. Część z nich odbędzie się w innym terminie lub w zmienionej formie [CZYTAJ WIĘCEJ].

11:23 Trudna sytuacja w Szczecinku. Szkoła zamknięta. Co z uczniami?

Pozostają oni w salach i nie wychodzą na korytarze. Trwa narada sztabu kryzysowego. Przypomnijmy, że powodem jest zły stan zdrowia jednego z uczniów, który wrócił z Niemiec. Młodzież nie może opuścić budynków.

11:20 Nie milkną echa wypowiedzi szefowej słubickiego sanepidu ws. koronawirusa

Czytaj więcej w artykule SZOKUJĄCE wystąpienie w sprawie koronawirusa. To WIDEO podbija internet!

11:12 Koronawirus w Lubuskiem. Sytuacja jest opanowana

Brak nowych zarażeń koronawirusem w województwie lubuskim. Jedynym potwierdzonym przypadkiem pozostaje ten ogłoszony wczoraj rano przez ministra Łukasza Szumowskiego. Kwarantanna w Międzyrzeczu nie będzie przedłużana.

11:10 Koronawirus w Szczecinku? Zamknięto szkołę i internat. Młodzież nie może opuścić budynku

Jeden z uczniów, który wrócił z Niemiec źle się poczuł. Ma wysoką temperaturę. Obecnie przebywa w izolatce. Władze szkoły podjęły decyzję o jej zamknięciu. Dyrektor jest na spotkaniu ze szczecineckim starostą [CZYTAJ WIĘCEJ].

11:05 Wojewoda lubuski: "Nie ma nowych zachorowań w regionie"

Władysław Dajczak przekazał na konferencji prasowej, że w województwie lubuskim nie potwierdzono kolejnych przypadków zarażenia koronawirusem.

11:00 Nidzica: Władze powiatu dementują plotki o zakażeniu koronawirusem

Nowe wieści z województwa warmińsko-mazurskiego. - W związku z nieprawdziwymi informacjami jakie docierają do mieszkańców, informujemy, że na terenie powiatu nie występuje zakażenie wirusem COVID-19 - zapewniają lokalne władze [CZYTAJ WIĘCEJ].

10:58 Dwa nowe przypadki podejrzenia koronawirusa w woj. kujawsko-pomorskim 

Dwie osoby z regionu diagnozowane są w kierunku zarażenia koronawirusem. Jedna osoba została poddana kwarantannie, a 45 objęto nadzorem epidemiologicznym. Wojewoda wprowadził stan podwyższonej gotowości w Kujawsko-Pomorskim Centrum Pulmonologii w Bydgoszczy [CZYTAJ WIĘCEJ].

10:50 PILNE! Szczecinek: Zamknięto szkołę z powodu koronawirusa. W środku są uczniowie!

Jak informuje portal szczecinek.com, "sytuacja wygląda podobnie jak w Policach". Decyzją dyrektora placówki zamknięto dziś z rana Zespół Szkół nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej wraz z przyległym internatem. Powód? Podejrzenie zarażenia koronawirusem u dwójki uczniów. Do sprawy będziemy wracać w kolejnych aktualizacjach.

10:45 Katowice: Szkoła odwołała rekolekcje z powodu koronawirusa

Na ten moment pod nadzorem sanitarnym śląskich służb znajduje się ponad 500 osób. Dwie są hospitalizowane. Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 53 im. S. Żeromskiego w Katowicach podjęła z tego powodu decyzję o odwołaniu rekolekcji, które miały być prowadzone od 9 do 11 marca w kościele parafialnym Św. Anny [CZYTAJ WIĘCEJ].

10:38 Z OSTATNIEJ CHWILI: Koronawirus w Polsce Najnowsze dane Ministerstwa Zdrowia!

Liczba przebadanych próbek wzrosła do 676. Nie ma nowych zakażeń. Ministerstwo Zdrowia zapewnia, że nadal w Polsce stwierdzono tylko jeden wynik pozytywny.

Tymczasem Szwajcarię obiegła informacja o pierwszej osobie w tym kraju, która zmarła w wyniku koronawirusa. Co więcej, dwa pierwsze przypadki zarażenia potwierdzono w Bośni i Hercegowinie.

10:28 Dwie osoby z Podlaskiego podróżowały autobusem z zarażonym 65-latkiem

Jak informuje portal e-szczuczyn.pl, na oddziale zakaźnym szpitala w Grajewie przebywają dwie osoby, u których podejrzewa się obecność koronawirusa. Wyniki ich badań powinny być znane jutro [CZYTAJ WIĘCEJ].

10:25 Szefowa słubickiego sanepidu ma zostać odwołana w trybie natychmiastowym!

Powodem decyzji jest prawdopodobnie wystąpienie, które w ciągu kilku godzin stało się hitem internetu. Fragmenty nagrania znajdziesz w naszej relacji (pod aktualizacją z godziny 8:10). - GIS zgodnie z przepisami nie powołuje Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego. Zachowanie PPIS w Słubicach jest nieakceptowalne. Lubuski Inspektor Sanitarny zwrócił się do Starosty Powiatowego o natychmiastowe odwołanie Inspektora w Słubicach z zajmowanego stanowiska - podaje Główny Inspektorat Sanitarny na Twitterze.

10:20 Koronawirus torpeduje kolejne wydarzenia

Władze Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie zdecydowały o odwołaniu planowanych na jutro "Drzwi Otwartych".

10:10 Wielka impreza biegowa w Poznaniu została odwołana

Planowany na kwiecień poznański półmaraton nie odbędzie się. - Prezydent Jacek Jaśkowiak, biorąc pod uwagę zalecenia wojewody wielkopolskiego Łukasza Mikołajczyka, by rozważyć odstąpienie od organizacji 13. PKO Poznań Półmaratonu, podjął decyzję o odwołaniu wydarzenia. Powodem jest minimalizowanie ewentualnego zagrożenia związanego z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-Cov-2 - czytamy w komunikacie władz miasta [CZYTAJ WIĘCEJ].

10:05 Międzynarodowy Fundusz Walutowy przeznaczy 50 miliardów dolarów na pomoc krajom walczącym z COVID-19

10:00 Koronawirus w Polsce. Są nowe podejrzenia. Nadal potwierdzono jednak tylko jeden przypadek zarażenia

Tymczasem w Kalifornii ogłoszono stan wyjątkowy po pierwszym przypadku śmiertelnym wśród zakażonych koronawirusem pacjentów. To jedenasta ofiara koronawirusa w Stanach Zjednoczonych, ale pierwsza na zachodnim wybrzeżu.

9:50 Uczniowie z Piły wyjechali na wycieczkę... mimo ostrzeżeń!

Zagrożenie koronawirusem nie przeszkodziło uczniom Salezjańskiej Szkoły Podstawowej w Pile. Mimo ostrzeżeń, opuścili oni kraj i wyjechali na zagraniczną wycieczkę do Hiszpanii. Pomysł nie spodobał się Kuratorium Oświaty w Poznaniu [CZYTAJ WIĘCEJ].

9:40 Szkoła pod Kaliszem ZAMKNIĘTA! Jeden z uczniów ma objawy KORONAWIRUSA

Niepokojące doniesienia z województwa wielkopolskiego! Władze szkoły w Biskupicach Ołobocznych podjęły decyzję o zamknięciu placówki. Jak się okazało, powodem jest sytuacja z wczoraj, kiedy to u jednego z uczniów wykryto objawy budzące podejrzenie zarażenia koronawirusem [CZYTAJ WIĘCEJ].

9:25 Koronawirus w Polsce. Przerażająca wizja psychologa

Polacy zdecydowanie częściej zwracają uwagę na przestrzeganie zasad higieny osobistej. Niektórzy robią już zapasy na wypadek rozprzestrzeniania się epidemii. Apteki i sklepy pustoszeją, a w mediach społecznościowych ludzie wymieniają się co chwilę informacjami na temat epidemii. Czy to już panika? Wszystko wskazuje na to, że będzie ona postępować [CZYTAJ WIĘCEJ].

9:10 Polowa izba przyjęć powstała w Białymstoku. Namiot stanął przed szpitalem

Wczoraj przed kliniką zakaźną Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku strażacy rozstawili w ramach ćwiczeń namiot, który w razie potrzeby będzie przeznaczony dla pacjentów z podejrzeniem koronowirusa. W woj. podlaskim ponad 100 osób znajduje się pod nadzorem epidemiologicznym [CZYTAJ WIĘCEJ I ZOBACZ ZDJĘCIA].

8:55 Czy Mistrzostwa Świata w Półmaratonie 2020 w Gdyni są zagrożone?

Choć wiele imprez biegowych w Europie jest odwoływanych bądź przekładanych z powodu szerzącego się koronawirusa, na razie nie ma informacji o zmianie daty największego wydarzenia w Trójmieście. Mistrzostwa Świata w Półmaratonie zaplanowano na 29 marca. Ma w nich wziąć udział aż 30 tysięcy zawodników.

8:43 Szczecin: Kolejne osoby z podejrzeniem COVID-19

Na oddział zakaźny szpitala przy ulicy Arkońskiej w Szczecinie trafiło sześć kolejnych osób z podejrzeniem koronawirusa. Wśród nich jest 13-latek, który niedawno wrócił z Włoch [CZYTAJ WIĘCEJ].

8:40 Koronawirus w Polsce. Główny Inspektorat Sanitarny apeluje do kierowców

8:35 Koronawirus w Polsce: "Panika to w Płocku jest, córka tam mieszka, to nam mówiła"

Tak twierdzi jeden z mieszkańców Bożewa koło Sierpca. Dyskusja wywiązała się przy okazji omawiania planowanego wyjazdu dzieci z orkiestry w gminie Gozdowo na koncert do Londynu [CZYTAJ WIĘCEJ].

8:30 Zarażony koronawirusem jechał autobusem do miast północnej Polski

Autobus po wysadzeniu pasażerów w województwie lubuskim ruszył w dalszą podróż. Przewoźnik wydał oświadczenie, zapewniając, że pojazd w późniejszych terminach nie był wykorzystywany do realizacji żadnych dodatkowych kursów [CZYTAJ WIĘCEJ].

8:23 Koronawirus na Dolnym Śląsku? Zakaz odwiedzin w szpitalach, kilkadziesiąt osób objętych kwarantanną!

Po potwierdzeniu pierwszego w Polsce przypadku koronawirusa, wojewoda dolnośląski wprowadził całkowity zakaz odwiedzin we wszystkich szpitalach w regionie. Obecnie na terenie województwa przebywa 5 osób z podejrzeniem zarażenia koronawirusem, a 45 objętych jest kwarantanną lub izolacją [CZYTAJ WIĘCEJ].

8:20 Koronawirus w Polsce. Co z imprezami na Międzynarodowych Targach Poznańskich?

Ze względu na zakażenie wirusem z Chin odwoływane są niektóre imprezy masowe. W Poznaniu przełożono już dwie imprezy organizowane przez Międzynarodowe Targi Poznańskie. Czy kolejne również są zagrożone? - Musimy podjąć wszystkie możliwe działania, które ograniczą ewentualne rozprzestrzenianie się wirusa. Unikanie dużych skupisk ludzi oraz ograniczenie ich organizacji to podstawowy krok, stąd przedstawiłem Międzynarodowym Targom Poznańskim moje rekomendacje - mówi wojewoda wielkopolski [CZYTAJ WIĘCEJ].

8:15 Bydgoszcz: Urząd Miasta ostrzega mieszkańców

Jak uniknąć zarażenia koronawirusem? Mieszkańcy Bydgoszczy otrzymali szczegółowe wskazówki [CZYTAJ WIĘCEJ].

8:10 Wystąpienie szefowej słubickiego sanepidu stało się HITEM SIECI. Zobacz fragmenty:

8:05 Podlaskie: Trzy osoby są hospitalizowane. Ponad 100 pod nadzorem epidemiologicznym

- Sytuacja jest dynamiczna, od kilku tygodni podejmujemy różnego rodzaju działania, które przygotowują nas na ewentualne wystąpienie koronowirusa w naszym województwie - poinformował w środę wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski. - Odbyły się spotkania powiatowych zespołów zarządzania kryzysowego z udziałem powiatowych lekarzy sanitarnych. Wyznaczyłem również osiem szpitali, które mają być w stanie podwyższonej gotowości w razie konieczności przyjęcia większej liczby pacjentów - dodał [CZYTAJ WIĘCEJ].

7:58 W szpitalu w Zielonej Górze rodzina z małymi dziećmi. Z ich powodu kwarantannie poddano całą jednostkę strażaków!

Do Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze z podejrzeniem koronawirusa trafiła wczoraj czteroosobowa rodzina. Kwarantannie domowej poddanych zostało ponad 30 strażaków z jednostki, w której pracuje ojciec. Znamy szczegóły sprawy! [CZYTAJ WIĘCEJ]

7:50 Kielczanie robią zapasy na wypadek epidemii. Z półek znikają produkty pierwszej potrzeby

W Świętokrzyskiem niektóre półki sklepowe pustoszeją w błyskawicznym tempie. Czy rzeczywiście musimy szykować się "jak na wojnę"? Co kupić w razie epidemii? [CZYTAJ WIĘCEJ]

7:48 Pierwszy w Polsce. Jak wygląda sytuacja na Śląsku?

Czy koronawirus dotarł już na Śląsk? Ile osób przebywa w szpitalach? Sprawdź najnowsze doniesienia!

7:45 Koronawirus torpeduje plany urlopowe! Tysiące polskich turystów odwołują wyjazdy

Koronawirus już uderzył w branżę turystyczną. Jakich kierunków powinni unikać Polacy? - Na podstawie danych dotyczących oceny ryzyka opracowanych przez Światową Organizację Zdrowia (WHO), z punktu widzenia zagrożenia epidemiologicznego, Główny Inspektor Sanitarny nie zaleca podróżowania do Chin, Hongkongu oraz Korei Południowej, Włoch, Iranu i Japonii - czytamy we wczorajszym komunikacie. - W przypadku osób przebywających na terenie Niemiec zalecamy zachowanie szczególnych środków ostrożności i unikanie dużych skupisk ludzkich - dodają eksperci.

7:43 Ważne decyzje w związku z koronawirusem. Chodzi o centra handlowe i MPK

Kraków zabezpiecza się przed koronawirusem. Więcej środków higieny i dezynfekcję wprowadzają galerie handlowe. Do akcji przyłącza się też krakowskie MPK, które dezynfekuje autobusy i tramwaje [CZYTAJ WIĘCEJ].

7:38 Koronawirus w Polsce. Odwiedził córki w Niemczech, przywiózł koronawirusa!

Koronawirus dotarł do Polski zza naszej zachodniej granicy. Jak do tego doszło? Sprawę przeanalizowali reporterzy Super Expressu [CZYTAJ WIĘCEJ I ZOBACZ ZDJĘCIA].

7:35 Testy na koronawirus dostępne w kolejnych polskich miastach!

Od dziś badania pod kątem koronawirusa mają być możliwe w Lublinie, Łodzi i Poznaniu. To już tylko kwestia godzin.

7:25 Gdańsk: Uniwersyteckie Centrum Kliniczne wstrzymuje odwiedziny

W związku z rekomendacjami pomorskiego sanepidu, UCK wstrzymało do odwołania odwiedziny u pacjentów hospitalizowanych we wszystkich oddziałach. Podobne decyzje podjęły już władze wielu innych szpitali w Polsce.

7:15 KORONAWIRUS na Pomorzu? Aż 11 osób z regionu podróżowało z ZARAŻONYM z Zielonej Góry!

Jak udało nam się ustalić, aż 11 podróżnych, którzy jechali jednym autobusem z zarażonym pacjentem, objęto nadzorem na terenie województwa pomorskiego [CZYTAJ WIĘCEJ].

7:00 Koronawirus w Polsce. Zaczynamy relację na żywo!

Zapraszamy do śledzenia naszej relacji. Zachęcamy do udostępniania. Wcześniejsze informacje znajdziesz w artykule.

Koronawirus w Polsce. Najważniejsze informacje!

Źle się czujesz? Zadzwoń do lekarza! Pakiety z nielimitowanymi minutami kupisz, korzystając z oferty na stronie Orange kod rabatowy.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE