Klinika „Budzik” dla dorosłych ze wsparciem Funduszu Sprawiedliwości

2019-10-10 7:49 Materiał Partnerski
Klinika „Budzik” dla dorosłych ze wsparciem Funduszu Sprawiedliwości
Autor: Materiały Prasowe

W Warszawie, obok Mazowieckiego Szpitala Bródnowskiego, powstanie klinika „Budzik” dla dorosłych. Fundusz Sprawiedliwości przekazał na tę potrzebną i bardzo wyczekiwaną inwestycję blisko 40 mln. zł

Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro i szefowa Fundacji „Akogo?” Ewa Błaszczyk podpisali w marcu umowę na wybudowanie i wyposażenie kliniki „Budzik” dla dorosłych w Warszawie. – Fundusz Sprawiedliwości ma w swoim statucie jeden cel, a mianowicie pomagać szeroko rozumianym osobom pokrzywdzonym i przywracać ich do normalnego funkcjonowania. I ten cel będzie w sposób znakomity i szlachetny realizowany rękoma tak wspaniałych osób jak pani Ewa Błaszczyk i całego zespołu medycznego, i wszystkich tych, którzy są zaangażowani w projekt „Budzik”, przywracając i budząc do życia ofiary wypadków i różnych zdarzeń losowych – powiedział minister Zbigniew Ziobro.

Pierwsza Dama trzyma kciuki

W tym szczególnym momencie obecna była także pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda, która objęła przedsięwzięcie honorowym patronatem. Pierwsza Dama przyznała, że budowa i wyposażenie kliniki, która ma pomagać osobom dorosłym, jest bardzo ważna. – Nie mam żadnych wątpliwości, że to niezwykle ważna i bardzo potrzebna inwestycja, zważywszy zwłaszcza na liczbę osób w śpiączce oczekujących na profesjonalną pomoc. Dzięki tej nowej klinice Fundacja „Akogo?” będzie mogła rozszerzyć świadczenie swoich usług – powiedziała Agata Kornhauser-Duda. Dodała również, że czuje ogromną satysfakcję z tego, iż mogła zostać patronką przedsięwzięcia. – Tym patronatem chciałam dać wyraz mojemu niekwestionowanemu poparciu dla idei, która od samego początku przyświeca wszystkim działaniom Fundacji – dodała. Jak podkreśliła będzie trzymać kciuki za inwestycję.

 

 

 

 

Klinika „Budzik” dla dorosłych ze wsparciem Funduszu Sprawiedliwości
Autor: Materiały Prasowe

Pacjenci czekają na pomoc

Ewa Błaszczyk dziękowała Pierwszej Damie za patronat, a Ministrowi Sprawiedliwości za wsparcie inwestycji. – To fantastyczna wiadomość. Będziemy mogli mocno skupić się na szybkiej budowie kliniki i jak najszybszym przyjmowaniu pacjentów – powiedziała. W chwili podpisywania umowy obecny był także chłopiec, Krzysztof Fogiel, który został potrącony przez samochód, gdy wysiadał z autobusu szkolnego. Chłopak stracił przytomność i zapadł w śpiączkę. Ale dzięki leczeniu w klinice „Budzik” z tej śpiączki się wybudził. Krzysztof interesuje się wspinaczką górską, dlatego częścią zakończonej sukcesem rehabilitacji było odwiedzanie go przez alpinistów. Jak mówił, klinika dla dorosłych jest bardzo potrzebna. – Miałem wyśmienitego rehabilitanta. Nowa klinika jest bardzo potrzebna, bo w „Budziku” dla dorosłych w Olszynie jest jedynie pięć łóżek – przekonywał Krzysztof Fogiel.

W partnerstwie z Mazowieckim Szpitalem Bródnowskim 

słych powstanie w Warszawie na terenie Mazowieckiego Szpitala Bródnowskiego, który jest partnerem medycznym przedsięwzięcia. Zostanie wybudowana na części działki użyczonej Fundacji „Akogo?” przez samorząd województwa mazowieckiego. Klinika będzie miała 3 piętra i powierzchnię ok. 3 tys. metrów kwadratowych. Zostanie kompleksowo wyposażona w sprzęt medyczny, rehabilitacyjny, diagnostyczny i obrazowy. Wykonywane tu będą pionierskie zabiegi medyczne i rehabilitacyjne. Do wybudzania ze śpiączki posłużą urządzenia do krioterapii, hydroterapii, laseroterapii oraz terapii manualnych, a także specjalne łóżka. Klinika zakupi też ultranowoczesny japoński system pionizowania pacjentów i przemieszczania ich po terenie całej placówki za pomocą szyn zamontowanych w suficie. Pomocny będzie również sprzęt multimedialny i sensoryczny

Miejsce dla 18 dorosłych osób w śpiączce

W tym nowoczesnym ośrodku będzie można poddać zaawansowanym zabiegom i kompleksowej terapii równocześnie 18 pacjentów. Unikatowym na skalę światową rozwiązaniem jest włączenie w proces rehabilitacyjny i pielęgnacyjny rodzin i osób bliskich pacjentów, co stanowi olbrzymią wartość całego programu wybudzania. Zarówno pacjenci, jak ich opiekunowie, nie będą uiszczali za pobyt w klinice żadnych opłat. Ewa Błaszczyk-Janczarska zapewnia, że Fundacja „Akogo?” zamierza ruszyć z pracami budowlanymi jeszcze w tym roku. – Mamy nadzieję, że budowa będzie przebiegać sprawnie. Zależy nam na tym, by jak najszybciej móc przyjmować dorosłych pacjentów w śpiączce, wśród których niestety jest bardzo duże zapotrzebowanie na tego rodzaju placówkę – powiedziała. – Jestem bardzo szczęśliwa – dodała. Klinika „Budzik” dla dorosłych zaprojektowana została przez Jacka Bolechowskiego i Krzysztofa Popińskiego z Autorskiej Pracowni Architektury CAD Sp. z o.o.

 

Budzik” budzi skutecznie
Autor: Materiały Prasowe

Budzik” budzi skutecznie

Kliniki „Budzik” prowadzone przez Fundację „Akogo?” mogą pochwalić się wielkimi sukcesami – w „Budziku” dla dzieci, który działa przy Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie, wybudziło się już 58 pacjentów. W Olsztynie, w klinice dla dorosłych – 15 pacjentów. Dużym atutem nowo powstającej placówki będzie sąsiedztwo Szpitala Bródnowskiego. To szpital wysokospecjalistyczny i wieloprofilowy, a także baza szkoleniowa dla studentów, rezydentów i doktorantów. Słynie z dynamicznie rozwijającej się m.in. neurochirurgii, neurologii oraz rehabilitacji, a więc tych profili, które są cenne dla Kliniki „Budzik”.

Biuletyn Funduszu Sprawiedliwości:

Ministerstwo sprawiedliwści
Autor: Fundusz Sprawiedliwości
Najnowsze