Oszuści ukradli pieniądze na mój pogrzeb!

2019-10-10 7:40 Materiał Partnerski
Oszuści ukradli pieniądze na mój pogrzeb!
Autor: Materiały Prasowe

Oszuści mają nowe metody i coraz zuchwalej sięgają po pieniądze emerytów. Tym razem spróbowali oszustwa „na urzędnika”. Zofia (94 l.) z Gorliczyna na Podkarpaciu oddała im 22 tys., które odkładała na swój grób!

Staruszka mieszka samotnie w malutkim domu. Żyje bardzo skromnie. W jej domu znajdują się tylko podstawowe przedmioty.

Oszustka obiecywała dopłaty do zakupu węgla

Ostatnio pojawiła się u niej oszustka, która postanowiła ją ograbić z oszczędności! Najpierw podstępem wprowadziła w błąd, potem okradła z oszczędności na ostatnia drogę. – Do domu 94-letniej mieszkanki Gorliczyny weszła nieznana kobieta, która oświadczyła, że jest pracownikiem urzędu. Kobieta stwierdziła, że zbiera informacje, czy dana osoba spełnia warunki dla uzyskania podwyżki oraz do dopłaty do zakupu węgla – opowiada Mariusz Czyrny z przeworskiej policji. Pani Zofia myśląc, że do jej domu naprawdę pofatygowała się urzędniczka, pokazała jej odcinek z emerytury. Następnie oszustka poprosiła o pokazanie, ile w domu przechowuje pieniędzy. Zabrała pani Zofii 22 tys. zł. i pośpiesznie wybiegła. – Po śmierci męża odkładałam pieniądze na grób! W moim wieku już tylko na to się odkłada. Na godne miejsce i pochówek. Chciałam za te pieniądze dla siebie i dla męża zrobić piękny nagrobek, teraz już nie mam pieniędzy! – płacze załamana staruszka.

Seniorze! Proś o pomoc!

Oszuści polują na emerytów! Głośno jest o przypadkach wyłudzeń na „policjanta” oraz lichwiarzach, pozbawiających emerytów dachu nad głową. Z myślą o osobach starszych ruszyła kampania „Bezpieczni 60+”, współfinansowana przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Do seniorów trafi ponad pół miliona materiałów z poradami w formie broszur czy gazet. Projekt jest realizowany przez Fundację Instytut Łukasiewicza.

Seniorzy mogą ubiegać się o bezpłatne wsparcie z Funduszu Sprawiedliwości w placówkach udzielających wsparcia dla osób pokrzywdzonych. W nich można uzyskać pomoc np. w przygotowaniu pisma, porady prawne i psychologiczne, a także pomoc materialną. Więcej informacji można uzyskać korzystając z Linii Pomocy Pokrzywdzonym – numer tel: 222 309 900.

Nasz ośrodek jest w każdym powiecie
MICHAŁ WOŚ, minister – członek Rady Ministrów, współtwórca Funduszu Sprawiedliwości
MICHAŁ WOŚ, minister – członek Rady Ministrów, współtwórca Funduszu Sprawiedliwości

Pomoc pokrzywdzonym przez lata była dostępna głównie w większych miastach. Gdy objąłem nadzorem Fundusz Sprawiedliwości, na mapie pomocy były tzw. białe plamy – obszary, w których pomoc była potrzebna, ale niedostępna. Dlatego rozpoczęliśmy budowę prawdziwej sieci pomocy. Obecnie w każdym mieście powiatowym jest przynajmniej jeden ośrodek, w którym można uzyskać pomoc psychologiczną i prawną. Dzięki temu rozwiązaniu pomoc, bez wykluczania, dociera do potrzebujących.

Biuletyn Funduszu Sprawiedliwości:

Ministerstwo sprawiedliwści
Autor: Fundusz Sprawiedliwości
Najnowsze