Zaskakujące zaproszenie na pogrzeb Elżbiety II. Putin i Łukaszenka się wściekną!

i

Autor: AP Rosja i Białoruś nie będą miały swojego przedstawiciela na pogrzebie Elżbiety II.

Tego nikt się nie spodziewał!

Zaskakujące zaproszenie na pogrzeb królowej Elżbiety II. Putin i Łukaszenka się wściekną!

2022-09-18 11:08

Pogrzeb królowej Elżbiety II, zaplanowany na poniedziałek (19 września) to bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla poddanych zmarłej królowej, ale również dla świata dyplomatycznego. W uroczystościach ma wziąć udział około 500 zagranicznych osobistości. Wśród nich nie będzie przedstawicieli Rosji i Białorusi, a także Birmy, Afganistanu, Syrii i Wenezueli. Zaproszenie otrzymała natomiast... Korea Północna. Czy to oznacza przyjazd Kim Dzong Una do Europy? Szczegóły w dalszej części artykułu.

Pogrzeb królowej Elżbiety II bez gości z sześciu państw. Nie tylko Rosja i Białoruś

Wielka Brytania nie zaprosiła na planowany 19 września pogrzeb królowej Elżbiety II przedstawicieli sześciu państw. Chodzi o Rosję, Białoruś, a także Birmę, Afganistan, Syrię i Wenezuelę. Powody braku zaproszeń są różne. Przedstawiciele Rosji i Białorusi nie byliby mile widziani na pogrzebie królowej ze względu na wciąż trwającą wojnę na Ukrainie.

ZOBACZ RELACJĘ Z POGRZEBU ELŻBIETY II NA ŻYWO

Agencja Reuters podaje - powołując się na źródło w brytyjskim rządzie - że Syria i Wenezuela nie otrzymają zaproszenia na pogrzeb królowej Elżbiety II, ponieważ Wielka Brytania nie utrzymuje obecnie stosunków dyplomatycznych z tymi państwami. Powodem absencji przedstawicieli Afganistanu w uroczystościach pogrzebowych ma być obecna sytuacja polityczna w tym kraju.

CZYTAJ TEŻ: Wojna w Ukrainie. To punkt zwrotny? Znamienne słowa prezydenta USA

Express Biedrzyckiej - gen. Waldemar Skrzypczak: NATO daje się wodzić za nos Putinowi

Korea Północna z zaproszeniem na pogrzeb królowej Elżbiety II

Zaskakujący może być fakt, że zaproszenie na pogrzeb królowej Elżbiety II otrzymała Korea Północna. Do Pjongjangu zostało wystosowane zaproszenie, ale dla ambasadora, zatem przywódca Kim Dzong Un nie weźmie udziału w pogrzebie zmarłej 8 września królowej brytyjskiej.

Planowany na 19 września pogrzeb królowej Elżbiety II jest określany jako "jedno z największych wydarzeń dyplomatycznych". W uroczystościach w Londynie udział ma wziąć około 500 zagranicznych osobistości. Wielka Brytania wysłała zaproszenia do głów państw, z którymi utrzymywane są stosunki dyplomatyczne.

Bez wątpienia na pogrzebie Elżbiety II pojawi się wielu światowych przywódców. Swoją obecność zapowiedział prezydent USA Joe Biden. Polskę reprezentować będą prezydent RP Andrzej Duda wraz z żoną Agatą Kornhauser-Dudą.

ZOBACZ KONIECZNIE: Wysłanniczka Super Expressu w Szkocji. Tak reagują na śmierć królowej Elżbiety II

Tak królowa Elżbieta II zmieniała się na przestrzeni lat. Zdjęcia znajdziesz w poniższej galerii

Sonda
Będziesz oglądał pogrzeb Elżbiety II?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany