Tragedia na jeziorze Zwiniarz. W Iławie żegnają tragicznie zmarłych lekarzy. Padły wzruszające słowa!

2020-12-02 15:27 sch
Jezioro Zwiniarz
Autor: Paweł Kicowski/Super Express Tragedia na jeziorze Zwiniarz k. Lubawy. Małżeństwo lekarzy z Iławy utonęło.

Tragiczna śmierć małżeństwa lekarzy z Iławy na jeziorze Zwiniarz, poruszyła mieszkańców miasta. Jolantę i Wojciecha D. żegnają władze Iławy, ale i zwykli ludzie, ich pacjenci, wdzięczni za wiele lat pomocy. Nie zabrakło wzruszających słów.

Jolanta i Wojciech D., małżeństwo lekarzy z Iławy, utonęło w sobotę (28 listopada) na jeziorze Zwiniarz. To był ich drugi dom. Uwielbiali wędkować i to właśnie podczas wyprawy na ryby, stracili życie.

"Służyli z pasją"

Lekarzy żegnają władze Iławy, ale i zwykli mieszkańcy. - Z głębokim żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Jolanty i Wojciecha Dobrzenieckich, lekarzy, którzy z pasją służyli lokalnej społeczności. Wyrazy głębokiego współczucia Rodzinie Zmarłych - kondolencje podpisali Burmistrz Miasta Iławy Dawid Kopaczewski wraz z pracownikami iławskiego ratusza oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Michał Młotek wraz z Radnymi Rady Miejskiej w Iławie.

"Służyli mieszkańcom"

Kondolencje napisał także starosta iławski. - To lekarze, którzy przez wiele lat, z ogromnym zaangażowaniem służyli mieszkańcom Powiatu Iławskiego. Śp. Wojciech Dobrzeniecki był ponadto aktywnym Radnym Powiatowym Rady Powiatu Iławskiego w latach 2002-2006. Pełnił funkcję przewodniczącego Komisji Budżetu i Finansów, był członkiem Komisji Zdrowia i Bezpieczeństwa oraz Komisji Rewizyjnej - napisali w kondolencjach Bartosz Bielawski, starosta i Marek Borkowski, przewodniczący rady.

"Najlepszy pediatra na świecie"

Nie brakuje pięknych słów ze strony zwykłych mieszkańców. - Wspaniały lekarz o dobrym sercu. Nigdy nie odmówił przyjęcia z dziećmi. Będzie nam Doktora brakowało. Wyrazy współczucia dla rodziny - czytamy w komentarzu iławskich mediów pod wpisem o śmierci lekarzy. - Najlepszy pediatra na świecie - to już inny komentarz, o Wojciechu D. Pediatra i jego żona mieli 67 lat. Osierocili dwoje dzieci. Wstępne wyniki sekcji zwłok wykazały, że przyczyną śmierci było utonięcie.

Szczepienie na koronawirusa. Morawiecki właśnie to UJAWNIŁ. Każdy musi to wiedzieć