Ostatnie pożegnanie

Pogrzeb Kasi. Słowa księdza odbierają mowę. "Nie wiem, co powiedzieć nad trumną 18-letniego dziecka" [ZDJĘCIA]

2023-06-02 16:15

Kasia W. (+18 l.) jest jedną z pięciu ofiar tragicznego wypadku w Boksycce. W nocy z 27 na 28 maja dziewczyna bawiła się na imprezie weselnej z 19-letnim Adrianem, a nad ranem zginęła ze swoim kolegą i jego rodziną w koszmarnym zdarzeniu na DK 9. W piątek, 2 czerwca 18-latka została pochowana w miejscowości Wszechświęte na miejscowym cmentarzu.

Wypadek w Boksycce. Pogrzeb 18-letniej Kasi

W piątek, 2 czerwca w w Kościele Wszystkich Świętych we Wszechświętych o godz. 14.00 rozpoczął się pogrzeb 18-letniej Kasi. Dziewczyna jest jedną z pięciu ofiar tragicznego wypadku, do jakiego doszło w miejscowości Boksycka w niedzielę, 28 maja nad ranem. Pijany i będący pod wpływem narkotyków Piotr M. wjechał mercedesem w fiata punto, którym wracało z wesela 6 osób. Oprócz Kasi w zdarzeniu zginęli jej kolega, 19-letni Adrian, jego rodzice oraz dziadek. Ocalał tylko 16-letni Ernest. Zobacz relację z ostatniego pożegnania 18-latki. Szczegóły poniżej.

Pogrzeb 18-letniej Kasi. Zapis relacji

16.15 Relacja na żywo z pogrzebu 18-latki dobiegła końca. Bliskim składamy najszczersze wyrazy współczucia.

16.00 Przy grobie Kasi zostali już tylko bliscy krewni, koledzy oraz koleżanki z klasy.

15.48 - Nie wiem, co powiedzieć nad trumną 18-letniego dziecka. Niewierzący pytałby, gdzie jest Bóg, a wierzący wie, że jest i daje nadzieję. Inaczej zostałaby pustka, a tak jest nadzieja - powiedział do rodziny ksiądz.

15.44 Osoby, które uczestniczyły w pogrzebie Kasi wciąż wracają pamięcią do tego tragicznego wypadku.  - Ja bym go nie leczył (sprawcy wypadku - przyp. red). Dałbym praktykantom i niech sobie na nim ćwiczą - powiedział jeden z żałobników.

15.37 Żałobnicy składają kwiaty na grobie Kasi. Są to głównie bukiety białych róż.

15.35 Trumna z ciałem Kasi spoczęła w grobie. Żegna ją melodia grana na trąbce. Ma widok na wzgórza rodzinnej wsi...

15.30 - Prośmy, aby Bóg przyjął Kasię do nieba. Módlmy się do zbawiciela, za naszą siostrę Katarzynę - powiedział na trumną 18-latki ksiądz.

15.22 Na cmentarzu unosi się płacz i słowa księdza. Rodzina i znajomi 18-latki wylewają nad jej trumną morze łez.

15.16 Trumna z ciałem Kasi ruszyła w ostatnią ziemską drogę. 18-latce towarzyszą tłumy żałobników z białymi kwiatami. W drodze odmawiana jest koronka do miłosierdzia Bożego...

15.09 Żałobnicy wychodzą ze świątyni. Wszyscy są pogrążeni w głębokim smutku i zadumie. W głośnikach słychać pieśń "Dobry Jezu, a nasz Panie"

15.05 Uroczystość zbliża się do końca. Pracownicy firmy pogrzebowej weszli do środka świątyni. Rodzina i bliscy Kasi nie są w stanie ukryć łez. Wszyscy rozpaczają nad tragiczną śmiercią 18-latki...

14.51 Niebo rozjaśniło się nad kościołem. Wokół panuje nastrój zadumy. To smutny dzień dla rodziny 18-letniej Kasi.

14.39 W sobotę, o godzinie 14.00 w Szewni odbędzie się pogrzeb pozostałych ofiar wypadku w Boksycce.

14.26 Trwa msza święta żałobna w intencji 18-letniej Kasi

14.19 Na pogrzeb przyjechało mnóstwo osób z powiatu opatowskiego i ostrowieckiego. Są jednak również auta ze Śląska, Mazowsza, Lubelszczyzny.

14.09 We Wszechświętych, gdzie odbędzie się pogrzeb, jest dziś wietrznie. Lekki wicherek smaga gałęzie drzew. Czuć, że ten dzień jest przepełniony bólem i rozpaczą.

14.07 W kościele panuje cisza. Wszyscy czekają na rozpoczęcie mszy. Ta odbędzie się w malutkim kościółku. 

14.04 Pod kościołem stanął czarny karawan, który przyjechał z ciałem Kasi. Zaraz rozpocznie się msza święta.

13.54 Kasię pożegnają tłumy ludzi. Dziesiątki zmierzają do kościoła na mszę, po której ciało zostanie odprowadzone około 400 metrów dalej na cmentarz.

13.40 Kasia była uczennicą III LO w Ostrowcu Świętokrzyskim. Tak wspomina ją szkoła. - Skromna, zdolna, uczynna, empatyczna, uśmiechnięta, zawsze służąca pomocą. Najlepsza uczennica szkoły w latach 2019-2023 - napisała w komunikacie placówka.

13.30 Młoda, piękna, inteligentna. Miała 18 lat i wkraczała w dorosłość pełna marzeń i ambicji. Tragiczny wypadek sprawił, że życie 18-letniej Kasi zostało brutalnie przerwane. W piątek o godz. 14.00 rozpocznie się pogrzeb jednej z pięciu ofiar tragedii w Boksycce. trwa relacja z uroczystości.

Wypadek w Boksycce. Zdjęcia z miejsca tragedii

Wypadek w Boksycce - Najważniejsze informacje

Wracali z wesela. Zginęli przez Piotra M. , który prowadził auto po alkoholu i narkotykach
Listen on Spreaker.