Brzesko. W biały dzień dźgał kolegę nożem kuchennym! Poszło o pieniądze

2020-05-23 10:31 AT
Nóż kuchenny
Autor: bazinga1k980/cc0/pixabay Sprawca ataku trafił do aresztu, grozi mu do 10 lat więzienia

Na jednej z ulic Brzeska, w biały dzień 28-latek zaatakował nożem kuchennym swojego starszego kolegę. Wcześniej mężczyźni pokłócili się o drobną kwotę pieniędzy. Sprawca już został zatrzymany przez brzeską policję. W organizmie miał wówczas prawie 3 promile alkoholu. Sąd wyraził zgodę na trzymiesięczny areszt napastnika. 28-latkowi grozi kara do dziesięciu lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło na jednej z ulic Brzeska we wtorek, 19 maja około godz. 9.30. Mimo wczesnej pory agresor, którym był 28-letni mieszkaniec powiatu brzeskiego nie wahał się sięgnąć po nóż kuchenny i trzykrotnie dźgnąć nim swojego 32-letniego kolegę. Wcześniej mężczyźni pokłócili się o drobną kwotę pieniędzy.

Poszkodowany doznał ran kłutych rąk oraz klatki piersiowej i musiał trafić do szpitala. W uniknięciu najgorszego scenariusza pomogli jego krewni, którzy słysząc krzyki 32-latka udzielili mu pierwszej pomocy, a także wezwali pogotowie.

PRZECZYTAJ: Zderzenie osobówki z busem w Trzcianie. Jedna osoba w szpitalu [ZDJĘCIA]

Napastnik jeszcze tego samego dnia został złapany przez brzeską policję. Mundurowi zastali go siedzącego na kanapie, a przed nim na stole znajdował się wbity w blat nóż kuchenny z ostrzem o długości około 20 centymetrów. Sprawca ataku w momencie zatrzymania miał w organizmie prawie trzy promile alkoholu. 

28-latkowi usłyszał zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Grozi mu kara do dziesięciu lat pozbawienia wolności. Na proces poczeka w areszcie, ponieważ sąd wyraził zgodę na trzymiesięczną izolację mężczyzny.

PRZECZYTAJ: Malutka Lenka cierpi na ostrą białaczkę. Jest lek, który może ją uratować!

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express. Kliknij TUTAJ!

Nastoletni wandale włamali się na stację po piwo

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.