Quiz. Wspaniałe zabytki Torunia. Myślisz, że wiesz o nich wszystko?

2020-11-28 8:00
Quiz. Wspaniałe zabytki Torunia. Myślisz, że wiesz o nich wszystko?
Autor: Róża Koźlikowska - @FotRose Quiz. Wspaniałe zabytki Torunia. Myślisz, że wiesz o nich wszystko?

Tymi toruńskimi zabytkami zachwycają się nie tylko mieszkańcy naszego miasta. Przyciągają tysiące turystów, którzy podziwiają gród Kopernika. Tym razem sprawdzamy waszą wiedzę na ich temat! Przyznajemy - zdobycie kompletu punktów nie będzie wcale takie łatwe jak może się wydawać! Urodziłeś się w Toruniu? Na starówce byłeś co najmniej kilka tysięcy razy? Do dzieła!

Tym razem mamy dla was quiz, który sprawdzi jak dobrze znacie Toruń! Konkretnie będziemy pytać o zabytki, którymi zachwycają się tysiące turystów. Czy rodowici torunianie poradzą sobie bez najmniejszego problemu? To się okaże! 

Quiz to rodzaj zabawy, rozrywki intelektualnej polegającej na przedstawieniu zagadnienia w formie zapytania w ten sposób, by na podstawie dostarczonych wraz z zapytaniem informacji oraz wiedzy ogólnej można było wydedukować prawidłową odpowiedź. Pytanie powinno być sformułowane w ten sposób, by odpowiedź nie była całkiem oczywista, zabawa polega de facto na dyskusji zgadujących nad różnymi możliwościami i wykluczaniu tych, które nie spełniają warunków zadanych w pytaniu.

Podobał ci się ten quiz? Sprawdź inne o Toruniu!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE