Sławni politycy z Polski i ze świata. Wiesz o nich wszystko? [QUIZ]

2020-04-25 14:00 KM
Donald Tusk
Autor: Marcin Gadomski Donald Tusk

Wsławili się swoimi czynami, legendarnymi cytatami i kojarzą ich obywatele nie tylko tego kraju, który reprezentowali. Sławni politycy z Polski i ze świata - na pewno ich kojarzycie! Pytanie czy będzie w stanie zdobyć komplet punktów? Przekonajmy się! Jedno jest pewne - będzie bardzo ciekawie!

Sławni politycy - ich działania, cytaty i oświadczenia przeszły do legendy. Kojarzeni są na całym świecie, a nie tylko w krajach, których interesy reprezentują. Zapytamy was o znane figury z Polski, ale także z innych kontynentów! Na pewno ich znacie, ale pytanie, czy wiecie o nich wszystko? Zapraszamy do wspólnej zabawy i pochwalenia się wynikiem na Facebooku!

Quiz to rodzaj zabawy, rozrywki intelektualnej polegającej na przedstawieniu zagadnienia w formie zapytania w ten sposób, by na podstawie dostarczonych wraz z zapytaniem informacji oraz wiedzy ogólnej można było wydedukować prawidłową odpowiedź. Pytanie powinno być sformułowane w ten sposób, by odpowiedź nie była całkiem oczywista, zabawa polega de facto na dyskusji zgadujących nad różnymi możliwościami i wykluczaniu tych, które nie spełniają warunków zadanych w pytaniu.