Quiz. Radio Maryja i ojciec Rydzyk. Historia i kontrowersje

2020-12-05 6:00
Radio Maryja i ojciec Rydzyk. Historia i kontrowersje [QUIZ]
Autor: Magdalena Witt-Ratowska Radio Maryja i ojciec Rydzyk. Historia i kontrowersje [QUIZ]

O Radiu Maryja słyszała większość Polaków. Kontrowersyjna rozgłośnia, mająca swoją siedzibę w Toruniu, wywołuje ogromne emocje na terenie całego kraju. Przy okazji urodzin radiostacji pytamy - znacie jej historię? Ten quiz nie będzie taki łatwy! Wynik 8/10 można uznać za spory sukces!

Radio Maryja to stacja, która wywołuje ogromne emocje nie tylko w Toruniu. Kontrowersyjne wypowiedzi, stanowcze poglądy, ale przede wszystkim - wierność hasłu, które brzmi... no właśnie jak? To jedno z kilku pytań, które przygotowaliśmy dla was w wyjątkowym quizie na temat popularnej rozgłośni. Do dzieła!

Quiz to rodzaj zabawy, rozrywki intelektualnej polegającej na przedstawieniu zagadnienia w formie zapytania w ten sposób, by na podstawie dostarczonych wraz z zapytaniem informacji oraz wiedzy ogólnej można było wydedukować prawidłową odpowiedź. Pytanie powinno być sformułowane w ten sposób, by odpowiedź nie była całkiem oczywista, zabawa polega de facto na dyskusji zgadujących nad różnymi możliwościami i wykluczaniu tych, które nie spełniają warunków zadanych w pytaniu.

Sprawdź też inne quizy dotyczące Torunia!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE